Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alapvető bizalmatlanságon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alapvető bizalmatlanságon hogy lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bízom senkiben. Se férfiban sem nőben. Én nő vagyok, mielőtt valaki megkérdezi. De még egy férfiban sem tudtam megbízni. Pl. semmit sem tudok elmondani magamról, mert attól tartok, hogy továbbadja, és nem akarom bárkitől visszahallani, amit elmondok neki, így aztán inkább nem mondok semmit. Vagy pl. van egy elég értékes gyűjteményem, és ha annak egyik darabját bárki a kezébe a veszi, már a frász kerülget, hogy le ne ejtse, és ott állok mellette, hogy ha mégis, akkor el tudjam kapni. Két ember van az egész világon, akikben megbízom, a szüleim, rajtuk kívül nem bízom senkiben.

Lehet, hogy rossz helyre írtam a kérdést, de azért tettem ide, mert ennek következtében párkapcsolatom sem volt még semmilyen, mert nem bízom a férfiakban. Nekem mindent elmondanak, és még soha semmit sem adtam tovább, abból amit elmondtak, de én képtelem vagyok bárkinek is megnyílni. Szinte semmit sem tud rólam senki, mert nem merem elmondani.

Ötletek a változtatásra? Ha esetleg volt már valaki ilyen helyzetben, hogy tudott változtatni?



#bizalmatság
2013. jan. 22. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért akarnál változni?
2013. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
El kell döntened, hogy akarsz-e valamilyen párkapcsolatot, vagy a bizalmatlanság fontosabb-e számodra? Nem tudom, hogy mi az az értékes gyüjtemény, de szerintem lehet, hogy falhoz kellene csapnod. Nagyon a saját kis körödbe huzodtál vissza. Addig kellene kimenned onnan mig van reményed megtalálni az ajtot!!!! (És mi van, ha visszahallod a pletykát, hogy "büdös a lábad"? //Remélem érted?//)
2013. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem dokihoz kéne menned, mert ez nem egészséges, biztosan történt veled valami, amit nem bírtál feldolgozni.
2013. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne, ha egy bölcs és tapasztalt embernek elmondanád a dolgaidat, mert hamar rájönnél, hogy egyáltalán nem érdekesek a szaros kis titkaid.


De most komolyan; ha nem valami súlyos bűncselekményt követtél el, pl. brutális gyilkosság, akkor mi a baj, miért nem mondod el másnak?


Kiderülne, hogy a zárt, hyposzagú világod mégsem steril és tökéletes? Szembe kéne nézned vele, hogy felnőtt nő létedre a lökött szüleid az egyetlen barátaid, ahelyett, hogy kidobnának otthonról, hogy tanulj meg egyedül élni?


Nem, ezt ne vállald fel. Jó neked abban a langyos fosban, amiben üldögélsz anyuékkal. A többi ember mind gonosz.

2013. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig ilyen voltam, 4 évig tartott az előző kapcsolatom és bár nagyon megbízhatónak tűnt az akkori barátom, és ő mindent elmondott nekem, én magamról semmit. Eleinte 1-2 apróságot igen, de a legtöbb dolgot leszólta, mert ő teljesen más dolgokat szeret, mint én, máshogy látja a dolgokat, így nagyon hamar megszűnt ez, hogy bármit is elmondjak, ami magánjellegű.

Viszont aztán megismerkedtem a mostani barátommal, ő nagyon nyílt, beszédes, és olyan dolgokat is elmondott magáról mindig is, amiket szerintem senki nem mer elmondani a párjának (nem illegális, vagy beteges vagy ilyenek, csak azért a legtöbben szerepet játszanak és próbálják jó színben feltüntetni magukat...). És mivel ő ilyen volt és engem is mindig kérdezgetett mindenről, néhány hét alatt teljesen megnyíltam neki. Pedig eleinte mondtam, hogy tele vagyok gátlásokkal és ezt szinte lehetetlennek érzem, hogy elmúljon, de mégis elmúlt, ráadásul nagyon hamar. :) Mert ő segített ebben, és bármit elmondtam neki, mindent megjegyzett, és szem előtt tartotta ezeket a dolgokat. :)

Még nem vagyunk régóta együtt, de bárhogy is alakul a kapcsolatunk, nagyon-nagyon hálás vagyok neki, hogy segített leküzdeni a gátlásaimat és hogy megismerhettem Őt. (Ja nem úgy értve vagyok gátlásos, hogy meg se merek szólalni, mert mondjuk társaságban tipikusan én vagyo ka középpont, de az ilyen összejöveteleken inkább csak felszínes témák jönnek elő, amiről mindig is bátran beszéltem, csak a lelkem mélyén lévő dolgokról nem...)

2013. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Látom senki sem volt még ilyen helyzetben, mert eddig még értelmes választ nem kaptam, egyik válaszoló sem igazán érti a problémámat. Hát mindegy megpróbáltam. Nem sikerült. És úgy látszik olyan sincs, aki bármit is szeretettel gyűjtött volna életében, különben eszébe sem jutna olyat írni, hogy vágjam a falhoz. De kívánom neki, hogy az ő értékeire is mondja neki valaki, hogy jobb lenne, ha a falhoz vágná, kíváncsi lennék rá, hogyan reagálna.

További szép napot!

2013. jan. 22. 11:08
 7/17 A kérdező kommentje:
5-nek. Végre egy ember, aki legalább átérzi, hogy miről beszélek és nemcsak oltogatni van itt. Köszönöm. Lehet, hogy igazad van, és ez akkor fog változni, ha találok valaki olyat, aki segít ebben. Eddig még nem volt ilyen. És én is olyan vagyok, mint te, társaságban egyáltalán nem vagyok gátlásos, de ott csak felszínes csevegések folynak, magánjellegű egyáltalán nem. Ha viszont ilyenre kerül sor, akkor ott már nem tudok megnyikkanni sem. Hát remélem lesz olyan, akinek érdemes lesz megnyílnom, és nem csak a leszólásokat kapom majd tőle, mint te is az előzőtől. Kösz.
2013. jan. 22. 11:12
 8/17 anonim ***** válasza:
Vagy sérültél lelkileg, vagy súlyos lelki sérülést láttál szeretteidnél, és semmiképpen nem akarod átélni. Rettegsz ezektől, és a kiszolgáltatottságtól, hogy megtörténhet veled. Beindulnak a védelmi mechanizmusok. Megóvnak a támadástól, de más jótól is. Fordulj szakemberhez, aki kideríti honnan ered, (vannak sejtéseim, de nem akarok találgatni) és hogyan lehet megoldani ezt. Remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezen a lelki sérüléses dolgon már én is gondolkodtam, de semmire nem jutottam. Egyáltalán nem emlékszem ilyenre. Ha én nem emlékszem rá, akkor egy idegen hogy tudna rájönni, akkor, hogy mondjuk kétéves koromban mi történt velem? Hiába beszéltetne, az első emlékeim úgy 5-6 éves koromból vannak, előtte semmi.
2013. jan. 22. 11:17
 10/17 The Other ***** válasza:

Bennem bízhatsz, elvégre az interneten vagyok és az álnevem is látszik :)


Komolyra fordítva: van valami olyan, ami nagy "katasztrófát" okozna, ha valaki továbbadná másoknak? Mert hogy például az aktuális munkahelyi problémáidat megbeszéled valaki nem ott dolgozóval, akkor ő jó eséllyel senkinek se fogja elpofázni.


Amúgy milyen törékeny dolgokat gyűjtesz? Csak nem porcelán elefántok? :)

2013. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!