Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor féltékenyebbek az emberek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor féltékenyebbek az emberek?

Figyelt kérdés
Ha igazán szerelmesek, vagy ha csak éppen hogy?
2013. febr. 7. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem bíznak a párjukban...
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Ez kb olyan kérdés, mintha azt tetted volna fel, hogy a forró gulyás levest szeretik az emberek, vagy az éppen hogy meleget?
2013. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
ha nem bíznak, és szerintem akkor ha szerelmesek nem "csak éppen hogy".
2013. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
elvagytok tévedve te meg nézd meg http://www.youtube.com/watch?v=16BABccnQCI
2013. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki igazán szerelmes, akkor se nem lát se nem hall, meg nem is féltékeny.

Normál esetben a kapcsolat elejétől egy bizonyos ideig tart a szerelem, kinél hosszabb, kinél rövidebb ideig.

Amíg szerelmes az ember, és ez kölcsönös, addig semmi ok a féltékenységre, de ha bízik az ember a másikban, akkor soha nem féltékeny, a szerelem elmúltával sem.

A bizalom, pedig a jó kapcsolat alapja.

Szerintem nincs olyan, h éppen hogy szerelmes. Olyan van, h szerelmes, v nem. Attól még működhet a kapcsolat, ha elmúlt a szerelem, csak átalakul.

2013. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem a szerelemtől függ ez az érzés. Láttam már féltékeny embert, holott nem is volt szerelmes.
2013. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha egyáltalán nem szerelmes, akkor a féltékeny.

Egyszer levezettem ezt itt a GYIK-en (már nem tudom pontosan hogy).


Ha féltékeny vagy, az két okból történhet:

1. ha okod van rá ---> márpedig ha tényleges okod van rá, akkor hagyjátok a kapcsolatot, mert nincs értelme folytatni

2. ha nincs okod rá ----> ezesetben nem bízol meg a partneredben ----> ami azt jelenti, hogy nincs alapja a kapcsolatnak, hisz a kapcsolat alapja a bizalom ---> ha nincs alap, akkor nincs is jó kapcsolat ----> ráadásul az igaz szeretet nem féltékenykedik, hisz bízik a másikba ---> ha ez nincs meg, nincs értelme folytatni a kapcsolatot.


Szóval a féltékenység nem egyenlő a szeretettel. Van egy egészséges féltés, ami lehet, ami még belefér és ""-be "kellemes kedvesség". Azonban a féltékenység nem szerete.


Féltékenység = egyáltalán nem szeret!!! se kicsit, se nagyon

2013. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aki féltékeny, az csak birtokolni akar.
2013. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is:olyan nincs,hogy valaki éppen hogy szerelmes.Vagy szerelmes,vagy nem.

Másodszor:vannak féltékeny típusú emberek,és olyanok is,akik nem féltékenyek.A féltékeny típusú ember mindenképpen féltékeny,akár szerelmes,akár nem,mert kicsi az önbizalma,és saját magában sem bízik.A nem féltékeny ember pedig soha nem lesz féltékeny,még ha szerelmes,akkor sem,sőt,akkor meg pláne nem.Hiszen a szerelem egyik alappillére a bizalom.

Ha magamból indulok ki,én alapból önbizalom hiányos vagyok,mindig is az voltam,és persze féltékeny típus.Sajnos ezt akkor is nehezen vetkőzöm le,ha szerelmes vagyok.persze szerintem ebben is van egy egészsége s mérték,ami még egy elfogadható szint.Ha ezt a mértéket túllépném,az már egyenesen birtoklási vágy lenne.

2013. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, h egészséges mértékű féltékenység, ez egy baromság.
2013. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!