Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal nem értünk egyet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal nem értünk egyet a szülőkkel kapcsolatos dolgokban, ti hogyan gondolkoztok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ti mit gondoltok az alábbi kérdésekről? Megvan az értékrendem és a szerint fogok cselekedni, egyszerűen kíváncsi vagyok merre tart a világ...


Beteg szüleitekről gondoskodnátok?

Hányszor utaztok haza a szüleitekhez egy hónapban?

Szerintetek a gyerek dolga a szülők szórakoztatása?

Nagybevásárlások alkalmával havi egyszer például illik neki(k) segíteni, hogy ne ők cipekedjenek?


Milyen gyakran jönnek(/jöhetnek?!) hozzátok a szülők látogatóba?

Mit tennétek, ha a párotok zavarban érzi magát, ha jönnek a szülők és látod, hogy kezd befordulni és depis lenni?



köszi a válaszaitokat! Sokat segítene, ha normálisan válaszolnátok... És kérlek ne tizenéves tinik írjanak. Köszönettel.......



2013. febr. 11. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
"Mit tennétek, ha jönnek a szülők és látod, hogy kezd befordulni és depis lenni?" Vagy lélekgyogyászhoz küldeném, vagy elzavarnám (mert csak megjátsza? hogy kieröszakoljon valamit!). Ilyen dilinyos egyébként nem kellene, menjen vissza a saját szüleihez, vagy akárhova. Olyan gyakran jönnek a szülök, amikor csak akarnak (Nem akarnak ök zavarni és nem is teszik!) A segitésük természetes. Szorakoztatásuk nem.
2013. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
mivel a párom szülei 300 km-re laknak tőlünk, a barátokat tekinti családnak, és azt mondja, hogyha a barátok nem jöhetnek hozzánk, amikor csak akarja, akkor az én szüleim se jöjjenek, mert ha neki nem lehetnek vendégei, akkor nekem se legyenek.
2013. febr. 11. 09:39
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:

"Beteg szüleitekről gondoskodnátok? "

Igen, ez természetes, mivel szeretem (szerettem) őket. (Sajnos édesanyám már meghalt.)


"Hányszor utaztok haza a szüleitekhez egy hónapban?"

Ez változó, alkalomtól függő. Nincs meghatározva, időnként, mikor "úgy érezzük", elmegyünk hozzájuk - MINDKÉT részről.


"Szerintetek a gyerek dolga a szülők szórakoztatása? "

Nem, de megtalálják ők a saját elfoglaltságukat. Nem gyámkodni kell felettük, hanem szeretni őket.


"Nagybevásárlások alkalmával havi egyszer például illik neki(k) segíteni, hogy ne ők cipekedjenek? "

Ez nem illem kérdése. Az apróbb dolgokat (napi bevásárlást) megteszik ők is, de persze, ha szükség van ránk, szívesen segítünk.


"Milyen gyakran jönnek(/jöhetnek?!) hozzátok a szülők látogatóba? "

Ezt a kérdést nem is igazán értem. Akkor jönnek, amikor csak akarnak. Miért, ezt szabályozni kellene? Nem börtön ez, hogy beszélőre kelljen menni...

Ha a szomszéd akkor jön át, amikor akar, a saját szüleink miért ne jöhetnének???


"Mit tennétek, ha a párotok zavarban érzi magát, ha jönnek a szülők és látod, hogy kezd befordulni és depis lenni? "

Orvoshoz vinném, mert itt nagyon nagy problémák vannak.

Én HÁLÁS vagyok a párom szüleinek, mert ők szülték meg, nevelték fel a páromat. Bár sokszor, sok mindenben nem értünk egyet, ezeket a dolgokat egy felnőtt embernek KELL TUDNIA kezelni. Ha nem megy, nem képes rá, az igen nagy baj.

2013. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

- Igen!

- 1

- Nem!

- Illik felajánlani, ha tudott, hogy nekik ez probléma.

- Amikor csak akarnak, feltéve, hogy előre jelzik, hogy ne húzzák keresztbe a családi programokat.

- Nyakon vágnám ... komolyan viszont: ha valami probléma van ezzel, akkor ezt meg kell beszélni és orvosolni.

2013. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen gondoskodnék. Anyám mentális beteg és munkanélküli és nincs lakása. Ha én összekaparnék egyet, akkor a páromnak is megmondtam ,hogy bocs, de én magamhoz veszem. Tudod, hogy idegileg le is húzhatna a dolog, de ő nevelt fel. És részben miattam tart ott ahol (egyedül könnyebben boldogult volna). Szóval ha anyámat és őt kell választanom akkor anyám győzőt. Keresek olyan pasit aki ezzel el tud fogadni.


Nincs előre szám. Bár mivel egyetemisták vagyunk így a heti/havi 1 az fix. Ő hetente jár haza én 2-3 hetente a mamámhoz.


Ezt a kérdést nem igazán értem. Önmagában szórakoztató a fiatalok az öregeknek. De igazából amit mi szeretünk azt a szülők nem biztos.


Ezt sem kötöm számokhoz. Ahogy esik úgy puffan. Ha ott vagyok náluk akkor igen segítek végülis ez a minimum, hogy ellátnak kajával, meg ha találkozok a piacon velük és nincs semmi dolgom akkor hazakísérem és segítek neki.


Hát ez helyzet függő. Amikor jól esik nekik. Meg előtte szóljanak.


Szerintem nem normális. Ha tartózkodó az oké, de depis? Aztán ha elmennek kigyógyul? Mondja el mi a baja azt segítünk rajta.

2013. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a párommal vita volt azon, hogy a szülők = barátok a számára, mert a szülők nem élnek olyan sokáig, mint a barátok, így velük kell szorosabbra fűzni a köteléket, hogy az elválás, amikor a szülőket elveszítjük ne legyen olyan fájdalmas... nem tudom leírni mit éreztem amikor ezt mondta.ha a barátok nem jöhetnek hozzánk, amikor akarnak, akkor a szülők se. ezt mondta.
2013. febr. 11. 09:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a barátok is akkor jönnek amikor akarnak. Igaz nem látogatnak meg túl sokszor.


De ez egy beteg felfogás.

2013. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"szülők nem élnek olyan sokáig, mint a barátok"


Erre azért ne vegyél mérget :-(

2013. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ő ne vegyen erre mérget, ez a gondolat tőle származik
2013. febr. 11. 10:01
 10/14 anonim ***** válasza:

1. Igen, természetesen, ráadásul nekik csak én vagyok, még csak azt sem tehetem meg, hogy más családtaggal felváltva gondoskodjak róluk. Amiben tudod, segítek, én is számíthattam rájuk mindig. Ez nem azt jelenti, hogy minden kis csip-csup náthánál hazarohanok, komolyabb betegségre értettem.

2. Kb. egyszer egy hónapban.

3. Nem.

4. Nem szoktam azért hazaszaladgálni 60 km-re, hogy a bolttól a kocsijukig vigyem a táskájukat. Úgyhogy ez attól függ, mennyire idősek, mennyire betegek, mennyire mozognak nehezen, milyen messze lakunk, stb.


Elég ritkán jönnek hozzánk, mert a párommal nem annyira jönnek ki, de jöhetnének bármikor.

Az utolsóra nem tudok így válaszolni, mert ahhoz tudni kéne, hogy mi az oka a viselkedésének. Az én párom pl. a törékeny viszony ellenére sem fordul be, meg nem depizik a szüleimmel való találkozáskor, eltársalog velük és megy tovább az élet.

2013. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!