Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "sors keze" lehet? Mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Minél idősebb leszek, annál inkább hiszek a sorsszerű dolgokban. Volt az évek során néhány furcsaság a szerelmi életemben, amivel a mai este is szembetalálkoztam, erről kérném a véleményeteket. Leszögezném, hogy van párom, bár sosem volt meg az igazi tűz köztünk, de jó a kapcsolatunk.


A kérdésem ihletője egy régi barát, akivel 16 évesen ismerkedtem meg. Fél-1 évnyi barátság után beleszerettem, ő is velem akart lenni (ő akkor 20 éves volt). Miatta otthagytam az akkori 1 éves kapcsolatom. A srác a végén mégis egy (később kiderült) hazugsággal lerázott... később többször próbálkozott újra nálam, de nekem mindig más pasim volt, meg hát csalódtam is benne, bár vég "jóbarátok" maradtunk, legfőbb bizalmasom volt, mindig is egy húron pendültünk, de pasiként nem fogadtam már el sosem az átverése miatt. Aztán egyszer úgy alakult, hogy valamiért mégis összejöttem vele, de csak 2 hétig tartott... Utána meg is szakadt a kapcsolat, mindketten egyetemre mentünk más városba. Csak nemrég jutott eszembe, mennyire jó is volt vele, mennyit tudtunk együtt nevetni, hogy ő az egyetlen ember, akivel érezhettem, egy húron pendülünk. Az utóbbi hetekben sokszor eszembe jutott ő, erre ma, másfél év szünet után (azóta nem beszéltünk) felhívott... Felveszem a telefont, erre megkérdezi, hogy a közelünkben hol van az aktuális buli, mert a haverjaival nem találják a helyet. Semmi "hogy vagy" vagy "kijössz-e egyet" vagy valami. Rosszul esett, bár kedves maradtam, de azóta is a hideg ráz a hangjától.


Ez a tipikus példa, ez ihlette a kérdésem. Az évek során akárkit tartottam számomra a nekem való pasinak, bár mindenkit megkapok a sorstól (pl a mostani barátom után is tiniként sokáig sóvárogtam titokban, aztán 4 évvel később egyszer csak véletlenül megkeresett), volt több ilyen srác az életemben, hogy csak rá kellett néznem, és a sorstól megkaptam, azonban az álom mindig hamar szertefoszlott. A számomra tökéletes külsejű, igazi férfias férfi alkoholista volt és megcsalt, a legnagyobb szerelmem elhagyott, még akiket buliban szemeltem ki, isteni pasikat, őket is megkaptam, de őket meg csak 1-2 buli erejére, szórakozni (persze mikor szingli voltam). A sors mindig úgy forgatta a lapokat, hogy kiderült, nem nekem való az a pasi és tovább kell állnom. És most arról meg, akit régen szinte lelki társamnak tartottam, kiderül, hogy az sem érdekli, élek-e még (nyáron is találkoztunk a munkahelyén, akkor meg csak a tipikus sármjával mosolygott rám végig, de semmi egyéb…).

Pont akkor jön a csalódás, mikor a leginkább reménykedem (reméltem az utóbbi hetekben, hogy egyszer még az utamba sodorja őt az élet, ha más nem, barátként, mert nagyon szerettem őt és már rájöttem, hogy ő is érzett rég valamit, csak túl büszke ember, ráadásul kiderült az évek során, hogy ugyanolyan, mint én, hogy mindketten ugyanolyan kitartóan harcolunk a céljaink eléréséért, ami miatt megerősödött bennem az, hogy ő a leginkább hozzám való). Erre pont ma hív fel, de pofáraesés... már semmi nincs abból, ami rég volt, még a barátság sem.


Mit gondoltok, ez lehet a sors keze? Lehet azért ér mindig a csalódás az "álompasikban”, hogy megtanuljam, az adott illető mégsem olyan, amilyennek eleinte látszott? Illetve, hogy egy álompasi sem igazi? Vagy lehet, hogy valakivel csak nem érkezett el a mi időnk (ahogy a mostani párommal is csak 4 év után jött el a mi időnk)?

Mit gondoltok a fent leírtakról? Esetleg hasonló tapasztalatok?

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett.

20/L


2011. dec. 27. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy a sors így tanít meg 1-2 dologra! Pl nekem csak plátói szerelmeim voltak! És tudom ha megtalálom azt a lányt aki tudni fog engem szeretni, akkor nem csak szeretni, de imádni fogom! azaz meg fogom becsülni az igazi kincset, vagy is ezt én így gondolom, hogy engem a sorozatos csalódásokkal az élet a megbecsülésre tanít meg! :)


19f

2011. dec. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De az óvatosságra is megtanít.
2011. dec. 27. 01:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam, büszke vagyok magamra. Hát igen a sors keze. Első szerelmem egy fiú volt akivel interneten ismerkedtem meg és tulajdonképpen egyetlen egyszer sem találkoztam vele. Mégis őszintén szerelmes voltam belé 3 éven keresztül. És nem abba ahogy kinéz hanem a lényébe ami egy csodás dolog szerintem... Csak a távolság miatt nem sikerült összehozni a dolgokat, meg még én is kicsi voltam. Aztán egyik napról a másikra családi ügyek suli miatt teljesen megszakadt a kapcsolat. Máig hiszem, hogy lehet ő az igazi... Gondoltam rá hogy felnőtt fejjel fel kéne keresnem Pest közelében. Elvégre a címét tudom, hiszen leveleztünk is :) És találkozni végre 6-7 év után... Bár lehet jobb volna nem hánytorgatni a dolgokat és megmaradni az idillekben. Hátha a valóságban kiábrándulnék. :)
2011. dec. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak belemagyarázol ebbe dolgokat...Ennél sokkal egyszerűbbek a dolgok.Nem kell túl komplikálni.Nagyon ezekre a történésekre koncentrálsz,ahelyett, hogy igazán élnél!Tudom miről beszélsz.Velem is sokszor előfordult már ez.Mindig a legjobb pasikról derült ki,hogy szörnyűek és nem nekemvalók.Aztán rájöttem,jobb ezzel nem törődni.Csak sajnos nagyon nehéz megállni.

Én pl a mai napig hiszem azt, hogy valakinek muszáj lenne felhívnia,vagy valami jelet küldenie,sőt alig várom,hogy véletlenül összefussunk az utcán.Mert már ez megtörtént,de mégis elromlottak a dolgok és a visszájára fordultak.

Nehéz,de sajnos akivel nem működik,annál alap,hogy többet nem kerülünk többet kontaktba,nem keressük őket többet,és ha ők keresnek,akkor finoman lerázzuk őket.Fájdalmas de muszáj.Ne tekints vissza a múltra,csakis a jövőre koncentrálj!

2011. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem minden arany ami fénylik, ezt kell megtanulnod, azért ért ennyi csalódás.
2011. dec. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na igen, most màr elfogadnàm a sràcot, bànom, hogy hagytam elmenni, sokmindenre ràjöttem azòta, de ôt nem èrdeklem màr ugyanùgy. Flegma volt ma... rosszul esett, de ez van.
2011. dec. 27. 01:31
 7/12 anonim ***** válasza:

jaj az elfelejtettem hozzá tenni még valamit! Most egy mondással élnék! "A szép nem mindig jó, de a jó lehet szép" Ez alatt én azt értem, hogy lehet valaki gyönyörű (az én esetemben csaj) nem biztos, hogy boldog leszel vele! Lehet hogy egy átlagos vagy egy egy átlag alatti személy boldogabbá tudna tenni ! Ezért is nem a tökéleteset keresem hanem a nekem a jót :)


19f

2011. dec. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Èpp ez volt a helyzet. A mostani pàrom jókèpû, de kevèsbè vagyunk egy szinten, annyira nincs meg a közös hang, hiànyzik a tûz leginkább. Ez a règi sràc viszont mindig is màs volt, annyira egy hullàmhosszon voltunk mindig... de most kicsit csalódtam.
2011. dec. 27. 01:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja ès az említett srác nem olyan jó külsôre, neki a termèszete, a jelleme, az erôs szemèlyisège fogott meg.
2011. dec. 27. 01:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Hjaj kérdező... Ennyi sz@rságot összehordani, neharagudj...

Én is hiszek a sorsban, inkább úszok az árral mert eddig bevált. De ezek amit leírtál...


Húsz éves léttedre már kicsit kapizsgálhatnád, hogy ilyen, hogy álompasi meg álomnő egyszerűen nem létezik.

Az álompasi annyit takar, hogy pont olyan kívülről amilyet szeretnél és pont olyan belülről mint te vagy olyan amilyet te szeretnél.

De ez csak pillanatnyi illúzió... Az emberek az évek során változnak. Mindenki. Lehet, hogy az álompasid 5-10 év múlva teljesen más karakter lesz. Akkor milesz? Otthagyod? Jössz az "elmúlt a szerelem" maszlaggal?

Az apróbb eltéréseket el kell fogadni, rugalmasnak kell lenni.


Azonban az biztos, hogy a mostani pároddal a kapcsolatotoknak már nem sok jövője van ha ilyen dolgokon morfondírozol.


Nem érzed egy kicsit úgy, hogy neked semmi sem jó? Mert amiket leírtál elég túlzóan maximalista jellemre vall.



21F

2011. dec. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!