Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavarna, ha a lakótárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a lakótársatok barátja/barátnője kb heti egyszer ott aludna az albérletben?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok Pesten, albérletben lakom. Van barátom 2 éve, ő is Pesten tanul, de amúgy ő is vidéki. Ő egy 5 fős kollégiumi szobában lakik, így ha együtt akarunk aludni, értelemszerűen az én albérletem az ideális. Eddig 2 lánnyal laktam együtt, akiknek szintén volt barátjuk, így mindenki számára elfogadott volt, hogy körülbelül heti egyszer náluk aludtak a srácok.


Most viszont 2 új lánnyal fogok együtt lakni, és egyiküknek sincs barátja. Nem tudom, így mennyire zavarja őket, ha én néha felhozom a barátomat. Mert pl. egyik barátnőm mesélte, hogy kiakadt a lakótársa, hogy miért hordja fel a barátját, és azt mondta neki, csak akkor jöhet, ha beszáll a rezsibe. De hát én nem akarnék azért pénzt kérni a barátomtól, hogy heti egyszer egy estét ott töltsön, nem kellene rá külön áramot, fűtést használni, csak a fürdőt meg a wc-t használná rövid ideig...

Amúgy csendesek vagyunk, bevonulunk a szobámba, nem zavarnánk a többieket. Nem is szexelnénk hangosan, engem is feszélyez, ha mások hallják. Hozzáteszem, mindegyikünknek külön szobája van, de az egyik lány szobája egybenyílik az enyémmel, így ha ki akarunk menni mosdóba, konyhába, akkor sajnos át kell mászkálni.


Ha ti lennétek a lakótársaim helyében, zavarna titeket, ha néha nálunk aludna a barátom? Kérnétek érte plusz pénzt?


20/L


2013. febr. 12. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt a lakótársaiddal beszéld meg. ha tényleg csak heti 1x lenne, akkor nem problémáznék rajta
2013. febr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Abból, hogy minket zavarna-e, mi kérnénk-e pénzt... azt nem fogod megtudni, hogy a TE lakótársad hogy vélekedik a dologról!


Állj elé és kérdezd meg!


Egyébként, ha egybenyílna a szobánk, akkor NEM repesnék az ötlettől, hogy ott alszik a barátod akár csak egy estét is hetente.

Késő estig fent vagyok, az éjszaka folyamán is többször járok ki a mosdóba. Nem lenne kellemes, ha át kellene "gyalogolnom" rajtatok, és fordítva se esne jól, hogy egy fickó mászkál át a szobámon, míg én alszok.


Ha különnyíló szobák lennének, akkor heti egy estét kibírnék. Ha többet töltene ott, akkor bizony kérném, hogy többet fizess (nem a srác, hanem te!).

Ha már pl.: heti kétszer jön, az havi szinten 1 hetet jelent. Az már rendesen megdobja pl.: a vízszámlát.

2013. febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Tudom, hogy ezt nem ti fogjátok eldönteni, csak kíváncsi voltam, milyen arányban oszlanak meg a vélemények, mire számítsak.


Tudom, hogy kellemetlen ez így mindenkinek, de hát így 20 évesen azért szeretnénk együtt is aludni valamikor, ez az ő kollégiumában még kevésbé kivitelezhető, haza a családhoz meg kb háromhetente megyünk, az ország két túlsó végébe, így egymáshoz se gyakran tudunk járni. A közös albérlet, vagy egyéb megoldás sajnos még nem jöhet szóba anyagi okokból, örülünk, ha ezt tudjuk fizetni.


Kedves második válaszoló, teljesen megértem, hogy az egybenyíló szoba miatt lennének fenntartásaid. Sajnos ezzel nem tudunk mit kezdeni, nincs más hátra, mint hogy megkérdezem a lakótársamat. Amúgy én vagyok a belső szobában, mi mászkálnánk át.

Tényleg csak heti 1 alkalom lenne, eddig is csak annyi volt, pont a rezsi miatt. Amúgy villanyt, gázt tényleg nem használunk többet, ha itt van (az ágyamon beszélgetünk, vagy megnézünk egy filmet, de a laptopom amúgy is be lenne kapcsolva), valamint csak este tudnánk találkozni, mert minden nap tanulunk/dolgozunk. Tehát este jönne, reggel el is mennénk, ezt heti egyszer. Szerintem ez annyira ne dobná meg a vízszámlát.

2013. febr. 12. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, megértem. Kellemetlen tud lenni, ha nem lehetsz akkor és annyiszor (és akárhol) együtt a pároddal, mint szeretnél.


Csak abból indultam ki, hogy ha valaki közös albérletbe kényszerül másokkal, azt többnyire a pénzhiány miatt teszi és ilyenkor pár köbméter víznyi pénz is számít.


A közös albérlet tényleg nem opció?


Nem úgy, hogy ketten vesztek ki egy lakást, hanem úgy, hogy közösen egy szobát.

Egyetem alatt mi laktunk együtt úgy, hogy csak egy szoba volt a miénk és a másikban is egy pár volt.

2013. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Heti 1x engem nem zavarna. De miért nem úgy oldod meg, hogy akkor viszed fel a barátodat, amikor nincsenek otthon? Én is laktam albérletben egyetem alatt, én általában hétvégente hívtam el a barátomat, amikor a többiek hazamentek.
2013. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közös albérlet egyelőre nem megoldott, még a szoba se, mert barátom még a szülőktől függ anyagilag, ők pedig nem fizetnek neki rezsivel együtt havi 25-öt albérletre (ennél olcsóbbat nem nagyon lehet találni akkor sem, ha ketten vagyunk egy szobában), ha ott van a 8 ezer forintos kollégium. Eddig nem tudott barátom dolgozni az egyetem mellett, de ettől a félévtől heti pár napot igen, meg nyáron is belehúz, így ősztől már valóban szeretnénk együtt lakni valamilyen formában. :)


Utolsó: a lakótársaim nem nagyon fognak hazajárni hétvégén, az egyik azt mondta, félévente kétszer megy haza (Erdélyben lakik), a másik 25 éves, már dolgozik, és nem úgy hogy hétfőtől péntekig, hanem változó, sokszor hétvégén is. Szóval arra nem tudok alapozni, hogy lesz majd olyan hétvége, mikor mindketten elutaznak.

2013. febr. 13. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne hari de nekem az a véleményem, hogy ezt neked kell megoldani ha együtt akarsz lenni a barátoddal, és lássuk be ha ott alszik a szex miatt. nem a számlák a lényegesek, hanem, ha ő is ki akar menni a másik csajon át, az lehet neki kellemetlen mármint a csajnak. Nem szabad egyoldalúan nézni, nem biztos, hogy a lezuhanyzás lenne a nagyobb gond. bár lehet azt is szóvátennék.
2013. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
engem zavarna.
2013. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
47%
Én is hasonló helyzetben voltam, mint te. De én eljöttem abból az albérletből, ahol nem engedték, hogy nálam aludjon a barátom. Heti egy alkalomról volt szó, semmit nem zavartunk, csendben filmeztünk... De egy 20 éves felnőtt nőnek szerintem ne más mondja meg, hogy mikor jöhet fel a barátja! Ráadásul úgy, hogy te ezért fizetsz, nem is keveset, gondolom.
2013. febr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kilences itt nem a korról van szó, arra is kell gondolni pl lányos albiban, hogy esetleg a többiek nem akarnak saját albijukban körbefele nézni, hogy jaj most kijöhetek e bugyiban, mert a srác nehogy máglásson. Ezekre is kell gondolni, nem mindenkineke ugyanolyan a tűrésküszöbe. Attól, hogy te ezzel nem foglalkoznál, még figyelembe kell venni, hogy esetleg más is így gondoja e. Tehát attól, hogy te lexarnád, más még hagy döntse már el, hogy érdekli e vagy sem.
2013. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!