Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólsz az alábbi cikkhez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólsz az alábbi cikkhez?

Figyelt kérdés
[link]

#serdülőkor #házasodás #magárahagyottság
2013. febr. 16. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:

És pont erról kellett fogalmazást írnom a teganpi nyelvvizsgámon :D


Szerintem kétoldalú a dolog. A házasságot fontos, és én is szeretnék majd megházasodni; nem akarok egyedül élni, és szeretnék gyerekeket, amikhez mind lelki, mind pedig anyagi biztonságot nyújt egy férfi. Ez nagyon fontos! Viszont a házasságot sem szabadna valami istentől származó, szent dolognak. Ok, hogy régen több volt a házasság, de a nőknek is csak ez volt a lehetőségük az élethez, mert nem nagyon volt tipikus a karrierista élet körükben. Nem beszélve arról, hogy manapság sok házasság nem működik jól, pl. megcsalások, veszekesédek stb. És sok a rossz példa előttünk...ezért félünk felelősséget vállani.


Én a fogalmazásomba azt is beleírtam, lehet, a mai modern, önző, felszínes világ a hibás, ami azt sugallja nekünk: ,,Törődj magaddal! Légy boldog! Vegyél! A külső a legfontosabb! Dolgozz a még több pénzért!" Ilyenkor gyakran elfelejtkezünk a belső értékekről és az egymásnak való tűrésről. Hiszen sokkal könnebb megszakítani egy élettársi viszonyt, mint elválni a házastárstól vagy netalán megoldani a problémákat.


18/L

2013. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A házasság csak egy papír, semmi több. Nem attól lesz jó vagy rossza kapcsolat, mert van egy papír vagy sincs. Sőt, sokszor éppen a rossz kapcsolatokból ugranak bele a házasságba, esetleg gyerekvállalást is ekkor tervezik, hogy maguk mellé láncolják a másikat. Annak mi értelme? Kívülről magukra erőltetik a társadalmilag elfogadott boldog házaspár, szerető család képét, miközben a négy fal között mindennaposak a veszekedések. De nem hagyhatják el egymást, mert ugye a válás sok ügyintézéssel jár, meg amúgy is mit szól a szomszéd Józsi bácsi. Szerintem az egész képmutatás. Ha két ember szereti egymást, akkor papír nélkül is élhetnek boldogan, ha meg nem, akkor miért emésztik fel magukat egy boldogtalan kapcsolatban.
2013. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már miért kéne a házasságot propagálni? Miért ne nőhetne fel egy gyerek teljes, harmonikus családban házasságon kívül? Semmi köze egyiknek a másikhoz.


A házasság eredetileg nővétel, és a két család gazdasági együttműködését erősítette meg...


Aztán rátelepült a politika (pl. Augustus császár, Egyház) és elítélendő volt a házasságon kívüli párkapcsolat - ilyen körülmények között persze, hogy kell házasodni, és hogy nincs anélkül normális család.


Ma a házasság egy jogintézmény, se több, se kevesebb, arra való, hogy az állam lássa, képes legyen regisztrálni, befogni, kezelni a párkapcsolatokat.


Az, hogy az ilyen döntéshez kitartásnak meg családcentrikusságnak stb. bármi köze van, nettó hülyeség.

2013. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azért nem házasodok mert nincs barátnőm. Ha lenne akkor 25 éves korom után megkérném a kezét ha úgy érzem h szeretem és h ő is szeret.
2013. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert sokan azt hiszik hogy ez csak egy papír. Ki a sz@rt érdekel a papír, ez nem erről szól, hanem a szeretetről, tiszteletről hűségről.


Én szívesen elvennék valakit, ha találnék olyat kit érdemes..

2013. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!