Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pár év eltérés! Ennyire számít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pár év eltérés! Ennyire számít?

Figyelt kérdés

A dolog egyszerű. Én 21, a párom 17. Most tudom, jöttök azzal hogy fiatal. De teljesen más mint a többi (avagy eddig úgy vettem észre).


Eddig szépen, felnőttesen odatette magát a kapcsolatba. Az utóbbi időkben, azt veszem észre rajta, hogy húzza a feje, makacskodik, gátlásos, beletörődik csak a dolgokba. Ami mindez nem jó, hisz nem ilyen volt.


Ami neki éppen átlagos dolog, engem zavar. Amit tudni kell rólam, felfogásilag "idősebb" vagyok, és tény hogy zavarnak dolgok. Szeretném már komolyan csinálni, úgy nézett ki hogy ő is. De már úgy látom, hogy inkább csak egy "kirándulás" ez neki, és több szabadságot akar, mivel szerinte "megfojtom".


Olvastam, hogy a nagyobb kor különbség sokat számít, pont ebbe. A fiatalabbnak ami még átlagos, az a idősebbnek már nem annyira jó. Ennyire számít? Vagy én csinálok valamit rosszul? Bármit megteszek neki, hisz szeretem, és egyre csak komolyabban akarom. De ő mintha meg ettöl rémülne meg.


A kapcsolat végét nem szeretném, de mérlegelni kellene. Megéri-e ezt folytatni? Én javítani szeretném, és mondani neki, hogy másabb a felfogásunk, de régen sem volt ezzel gond. Eközben ő meg csak a saját dolgait szajkózza, meg nem bírja felfogni a dolgokat.


Szerintetek mit kéne csinálnom? Nagyon szeretem, és javítani szeretném a dolgokat. De ez egy picit sok...



2013. febr. 28. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem az életkoron múlik. Igazából ez a "ami a fiatalnak még jó, az az idősebbnek már túl sok" meg hasonló dolgok nagyon kisarkított, és nagyon eltúlzó állítások. Nem 30 év van köztetek, hogy arra kéne fogni. Egyszerűen ő ilyen, mindketten még változtok, és sajnos egymással ellentétes irányba.

Na meg ugye ahogy múlik az idő, előjönnek a problmák, amik eleinte még nem tűntek zavarónak, de idővel azért csak kiütköznek.

Lehet, hogy túl különböző felfogásúak vagytok. Nem, nem amiatt a "nagyon nagy" korkülönbség miatt, hanem mert egyszerűen te ilyen, vagy, ő meg olyan, és kész.

Hogy mit lehetne tenni? Leülni, és megbeszélni. Azért nem 12 éves, hogy ne lehetne kicsit komolyabban elbeszélgetni vele. Persze ha egyikőtök sem lesz képes kompromisszumokra, akkor veszett ügy. De mondom, inkább egymással kéne ezt letisztázni.

2013. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de negatívan áll hozzá. És régen is változott, de lehetett terelgetni szépen, finoman. De már az sem számít, ez a baj. Kompromisszum? Mindig azon vagyok, de fellöki azokat egy kicsike idő után. Személyesen érdekes nincs ilyen gond, mert mindig lehet vele beszélni. Csak hát rossz környezetbe van, amit mondtam is neki. Felfogja, aztán meg én megint csak "megfojtom"...


Úgy hogy nem értem, mitévő legyek! A végét nem akarom, mert szeretem, és szeretek vele lenni, meg sok szép közös pillanatunk van, amit nem könnyű eldobni! :)

2013. febr. 28. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le és beszéld meg vele, elvégre mind a ketten felnőttek vagytok már, így nyíltan meg tudjátok beszélni, ha valami problémátok van a másikkal.
2013. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megbírjuk, mindig megbírtuk. Csak régen ezt be is tartotta. Most van benne egy kis botlás, kutyát nem zavar. Úgy sem egyik napról a másikra megy ez. De mostanság már, ha hétvégén kitisztázunk mindent, akkor minden jó. Hétközepén meg megint jönnek a gondok.
2013. febr. 28. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:

ha te vagy a csaj, akkor kicsit furcsa, de ha nem, akkor még bőven jó ez a korkülönbség!


Úgyhogy úgy néz ki, hogy ő már csak ilyen... :/

2013. márc. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!