Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha a barátnőm öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és az osztálytársamról van szó. A lánynak volt egy több mint egy éves kapcsolata, első szerelem, ráadásul a csajszinak elég kevés önbizalma van a kinézete miatt("nyúlszájú"). A lényeg h a srác akivel volt, közölte vele h nem szereti, szakítottak, majd újraösszejöttek, majd nemrég szakítottak, és a csaj nyugtatóval akart öngyilkos lenni. Nem sikerült neki, kimosták a gyomrát. Egy hete nem találkoztam vele, de a húgától megtudtam h a pengével is próbálkozott, de nem mert mélyre vágni. Most mit csináljak??? Mit tudok ilyenkor tenni??? Nézzem végig ahogy a barátnőm megöli magát?! Beszéltem már vele szépen és csúnyán is, de egyszerűen nem fogja fel hogy ő nem egy csúnya lány, találna magának pasit, ne azzal a köcsöggel akarjon lenni(exxe), mert az nem szereti. De hogy ő szereti és nem tud nélküle élni. Tudtok valamit tanácsolni ami hatásos lenne??? Féltem őt.
2008. jún. 9. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Ennyi ésszel... megölné magát, 1 olyanért,aki nem szereti?Okos dolog télleg, attól biztos minden helyre jön!Küld el pszihológushoz,szerintem már csak az segíthet.
2008. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

ha már itt tart, akkor te nem sok mindent tehetsz. Sőt, igazából az lenne a jó, ha le tudnád venni róla a kezed. Ez most ridegen hangzik, de az az igazság, hogy kevés vagy te ahoz, hogy segíts rajta, és baromira nem lenne jó, ha magadra vennéd, amikor sikerül neki...


Szakorvosi segítség kell neki. Igazából ez a családja felelősége lenne. Ha nagyon nem bírod annyiban hagyni a dolgot, akkor próbálj erről beszélni vele. Valószínűleg nem fog sikerülni, de sajnos ez a legtöbb amit tehetsz.

2008. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A nyugtatós dolog után, ez volt másfél, két hete, a kórház kötelező pszichológiai ellenőrzést írt elő neki. Tehát jár pszichológushoz. Úgy érzem h hiába is beszélek vele, ha ő öngyilkos akar lenni úgy is megteszi, de annyira jó barátnők lettünk az utóbbi egy évbe, hogy nemtom... Tehát ha nem sikerül beszélnek vele, akkor inkább szarjam le hogy ne legyen szar ha mégis megtörténne. Ez nekem nem menne. De azért köszönöm a válaszokat.
2008. jún. 9. 08:17
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Foglalkozz vele sokat, járjatok ki bulizni vagy csak városba sétálni, vásárolni, dvdzzetek, vagy akármi ami eltereli a figyelmét. Az hülyeség hogy ne foglalkozz vele, én fél éve mikor ott álltam egy barátom temetésén akkor jöttem rá hogy talán tehettem volna valamit..
2008. jún. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Kedves harmadik hozzászóló!

Megható a történeted, de a saját bűntudatod ne rajta vezesd le.

Főleg, hogy sehol sem leszel, amikor minden próbálkozása ellenére esetleg mégis megtörténik a dolog... és ő fog ott állni egy sír mellett és próbál megbírkózni a tudattal, hogy minden erőfeszítése hiábavaló volt.

Előre is köszönöm.

2008. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mind a kettőtök válasza jó, csak az a baj, hogy ha azt a megoldást választom h nem foglalkozok vele, lehet h utána tényleg magamat is okolni fogom, viszont ha a másik megoldást választom, akkor lehet hogy még szarabbul fogom magam érezni ha megtörténik a baj. Köszi a válaszokat. Ja még annyi hogy érdemes leüvöltenem a fejét? Az segítene ha nagyon összevesznék vele? De nem végleg, csak ezzel hívnám fel a véleményét arra h mekkora hülye most.
2008. jún. 9. 11:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ne vesszetek össze. Attól csak még inkább egyedül lesz.
2008. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az az ember aki hajlamos magát okolni valami miatt annak bármelyik megoldás a végén önmaga okolásába fog torkollni. Igy tegyél meg inkább mindent mivel azzal akár még segithetsz is mig a másikkal semmit sem fogsz elérni.
2008. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont nem kéne ilyenkor magára hagyni a barátnődet!Inkább tereld el a figyelmét vagy ha jobban lesz keress neki egy fiút aki talán megtetszhet neki és elfelejti a másik srácot
2008. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
vedd fel videóra
2008. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!