Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Paraszti érdekházasság vs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Paraszti érdekházasság vs cigány szerelem?

Figyelt kérdés

Melyik elítélendőbb a paraszti érdekházasság vagy a cigány szerelem?


Az osztályom fele cigány 17-18 évesek. Az osztályom két harmada bukott is.

Egyik órán beszélgettünk a tanárral a cigánybőgés közepette, és ő beszélt a szerelemről, mondta a tanár,hogy erről tessenek fogalmazást írni. Az osztály legjobb tanulója egy vérbeli magyar paraszt ,traktoros (nem lehetett rávenni a cigire, kábítószerre, nem fordult meg 16 éves cigány lányok ágyában,stb...)hát én egy két dolgot kipróbáltam a cigány lányokat és nagyon jó. És ő mondta osztálytársam,hogy nem lesz szerelmes ilyen gázolajárak mellet, ilyen nagy válság közepette. A paraszt gyerek olyan érdekeseket mondott,hogy az már durva:


-Föld földhöz.

-Ha elmúlik a szerelem ,vagy nem is voltál bele szerelmes, ugyanaz.

-Meg ,hogy nem jó vért szül aki mezőgazdász és elvesz egy olyan lányt akinek semmije sincs,se földje se traktorja, nem tud semmit beleadni a házasságba ,és ha elmúlik a szerelem akkor semmilyen traktor érdek ne köti őket össze megy a válás.

-Minden szerelem elmúlik,de a traktor ,földek,erdők megmaradnak.

-Utána majd meg szeretik egymást

-Most van egy kapcsolata, érdekből(erdő ,föld miatt) a szülei miatt, mondta ,hogy a

leendő feleséget a szülei miatt veszi el mivel jó partit akarnak neki, és a lánynak is, mondta ,hogy ha elveszi feleségül akkor együtt dolgoznak. Hát én sajnálom az osztálytársam, sose volt szórakozni ,kikapcsolódni, csajozni, sőt a szülei választanak neki párt vagy ha jó feleséget talál akkor talán maga is dönthet.

Amúgy mondta ,hogy a paraszti lányokat csak a hozomány nagysága választja el, mert mindegyik moss ,főzz ,takarít, állatot etet, traktorozik,dolgozik. Szóval neki már ez is megfelel. Meg neki megfelel egy 20-30 éves szovjet traktor is.

Pl.:

[link]


Nem válogat. Elmondta ,hogy a párjával igaz csak a szülei miatt van,de nagyon szereti, ezekért a belső tulajdonságai miatt, meg ,hogy tud segíteni az állatoknál való munkánál is és nagyon szépen itatja az állatokat.

Számomra ez nagyon idegen.A tanár is megsajnálta. De ő nem kér a sajnálatból.

Mondta azt is ,hogy külföldiek(osztrákok,németek,olaszok, zsidók stb úgy is itt dübörögnek hazánk kapujánál, és rengeteg földet felvásároltak, és ő nem akarja ,hogy ez a vidék is az ő kezükbe kerüljön.Meg a cigányok egyre többen vannak egyre többet lopnak.


Hát egy-két cigány mondta ,hogy ők külső szerint döntenek, és kész. Más nem is annyira fontos na meg a nagy szerelem. (Bár gondolom nem is a munka, vagy a vagyon miatt házasodnak, csupán szerelemből), iskolában, órákon is sokat énekelnek erről.

Hát a cigányoknál ahogy tapasztalom így van el is mondták:

-havonta szerelmesek

-majd ha nagyok lesznek épp az aktuális szerelmükhöz mennek,

-nem fognak dolgozni

-segélyen fognak élni

-havonta sok mindenivel összebújnak csinálják a gyereket


Szerintetek igaza van a mezőgazdász osztálytársamnak? Elítélitek-e? Most már megszerették egymást, együtt szoktak dolgozni hétvégenként az állatoknál. Traktorral szokott átjárni a lányhoz mivel tanyán lakik,van nagy erdőjük, földjük. Bár többet nem tudok. 8 km-re laknak egymástól.

Melyik elítélendőbb a paraszti érdekházasság vagy a cigány szerelem?


2013. márc. 17. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez brutális,de amúgy nem ítélem el.
2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik kutya, másik eb.
2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
xD
2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két hozzáállás nagyon távol áll tőlem, de mezőgazdász srác legalább tisztességes, dolgos életről beszél, valamiről, ami bár elég érzelemmentes, de megy valamerre. A cigányoknál szintén nem szerelemről beszélünk, állatias viselkedés, élősködés, ez számomra visszataszító, szerinted mennyire szerelem az, ami havonta másnak szól?
2013. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok ,városi.

9-dik osztály.

amúgy 2 db T 150-esük van.

4 db MTZ 50-es és 80-as 52-es 82-es, bocs nem értek hozzá,


és vagy 80 hektár föld

1000 tyúk

és rengeteg kb 50 marha, anyja is tehenet feji, ezért is mondta ,hogy az anyja sokat dolgozik ezért hálás lehet, és azért fog mindent úgy csinálni,ahogy ők elvárják.

Lada 1200-es és Lda 1500-ös, munka autók, szakadt 20 éves autók.

Lehet rosszul írom ezeket nem értek hozzá.

Kicsit megkönnyezek rajta sajnálom.


Mondta,hogy a párját nagyon szereti ,tiszteli amilyen pl.: dolgos, szeret dolgozni. .. Ő miattuk kaptak traktor támogatást, vettek egy új MTZ 820.4-est eredeti ára 6 millió volt ,de így támogatással 4 milliót kellet csak kifizetni, egyeneset Ukrajnából hozatták az MTZ gyárból.

Egy kis alap 80 lóerős gép, az MTZ gyár legkisebb gépe.

80-tól 150 lóerőig gyárt. 80-90-100-110-120-130-140-150 lóerősöket gyárt.

Van még egy-két kivétel, 250 és 280 lóerősek, és van 350 ,450 lóerős is de csak nagyon keveset külön megrendelésre gyárt.

De új autó az nincs. Ezeket tőle tudom sokat kérdezgetek tőle.

15 éves városi fiú vagyok.

2013. márc. 17. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Hanyadszor teszed fel ezt a kérdést?

Most egy kis cigányozással is fűszerezted. Én speciel unom már. Nagyra vagy a traktorotokkal. Föld a földhöz hü lye dumát százszor lejátszottad már nekünk. Vedd a fáradtságot, és kreálj már egy másik kérdést. Biztos kitelik tőled.

Ha időnként új kérdést teszel fel, nem átírva a régit, talán nem csak az újszülötteknek lesz új a dolog.

Légyszíves keress új témát. és elég volt a traktorotokból, meg í földetekből, a szegény parasztlányból, akit nem vehetsz el, mert az anyukád megtiltotta. Nehogy elvigye a családi vagyont. Stb. Egy éve olvasom ezt a kérdésedet különböző variációkban.

2013. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértem hogy privátban írod nekem a nem tetszésedet.

" Ha nem tettszik, ne olvasd"

Akkor is mielőtt felteszel egy kérdést előtte kiírja a hasonló kérdéseket. Ha van hasonló, akkor ne tedd fel. És neked csupa olyant ír ki, amit már te tettél fel.

Valamiért bele vagy szerelmesedve ebbe a kérdésbe, vagy tényleg nem tudsz újat kreálni. Szomorú, hogy nem tudsz leszállni az örökségről, a szegény parasztlányról, a traktoraidról, a földről. Most még a cigányokat is beleveszed. Az életkorodat legközelebbi kérdéseidbe lehetőleg ugyan annyira írd, mert véletlenül még te is összekevered. Maximum egy évvel idősebbet írhatsz, mert azóta teszed fel ezeket a kérdéseket. Szörnyű, hogy ennyi válasz nem elég neked, mint amit kaptál. Én átnéztem, és legalább száz válasz érkezett a számodra ugyanerre a kérdésedre, kissé variálva.

2013. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!