Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 28 éves lány vagyok. Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

28 éves lány vagyok. Hogy változtassam meg ezeket a tulajdonságaimat? :türelmetlenség, önértékelési gondok, nem tudok veszíteni egy konfliktusban, nehezen kérek bocsánatot, v legalábbis nem rögtön, nehezen kötök kompromisszumot? Nagyon fontos volna!

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kistáska! Az elsö lépést már megtetted. Rájöttél, hogy milyen viselkedéseden (NEM TULAJDONSÁG!!!) kell változtatnod. Amikor olyan helyzetbe kerülsz, idöben tedd fel a kérdést magadnak, hogy mi neked a fontos?
2013. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Baccardi01 ***** válasza:
79%
Ezeket a dolgokat nagyon nehezen tudod megváltoztatni magadon. Tapasztalatból beszélek. Egy jó pszichológus segítségével viszont megoldható.
2013. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem tulajdonság akkor sima viselkedési zavar?? De mitől alakul ez ki? a pszhihológus ezen hogyan segíthet?
2013. márc. 19. 12:26
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló gondokkal küzdöttem nagyon sokáig, és egy kudarcba fulladt házasság után kezdtem el tudatosan fejleszteni magamban másfajta tulajdonságokat.

Az első lépés, hogy őszintén tisztázd magaddal, pontosan mit is szeretnél egy adott szituációban elérni. Ez nem mindig egyszerű, mert általában nem vagyunk tisztában azzal, hogy mi is a cél, nagyon fontos hozzá az önismeret. Ha meg tudod fogalmazni, akkor ezt másokkal is próbáld tisztázni, nagyon őszintén. Az őszinteség pedig őszinteséget szül (általában, de nem mindig). Igyekezz megérteni a másik álláspontját, érveit, érzéseit, és próbáljatok meg közösen kialakítani olyan stratégiákat, amiket egyikőtök sem él meg kudarcként.

Kompromisszumot ne keress! A kompromisszum az mindig azzal jár, hogy valaki enged, és ha valaki enged, az mindig frusztrációt okoz (minél többször engedsz, annál frusztráltabb leszel).

Amit keress inkább, az a konszenzus, a win-win pozíció, amiben mindkét fél érdekei egyenlően érvényesülnek! Ez viszont nagyon őszinte kommunikációt és önismeret igényel.


Egyet viszont tudj... nagyon kevés ember képes erre! Ha te ki is fejleszted magadban, korántsem biztos, hogy a partnered is nyitott lesz erre. Lehet, hogy emiatt inkább a "könnyebb utat" választanád... ami csak rövid távon megoldás. De én hosszú távon a kommunikációban és a konszenzusban hiszek.

2013. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Igen, lehet viselkedési zavar is, de te is tudod fejleszteni magad. Ahogy az első is írta: az első lépést már megtetted.

Nagyon sok oka lehet, hogy miért váltál ilyenné... de nyugtasson meg, hogy az emberek túlnyomó része ilyen. Nagyon kevesen képesek "nem játszmázni".

2013. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezzel nem kell orvoshoz fordulnod.Nekem is voltak hasonlók,persze nem mind szerencsére,lehet változtatni rajta.A legfontosabb,amin kéne a második szó:önértékelési gondok.Ebből indul ki a többi.
2013. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ez vagyok én. nekem ezek a rossz tulajdonságaim/viselkedésem. ezzel ellentétben ő kerüli a vitákat, és inkább csendben marad, de ez sem húzható sokáig hogy nem szolj semmit. szerintetek létezik az a típusú ember akinek a vitára van olykor szüksége? vagy inkább az a normális hogy igyekszünk vita veszekedés nélkül meglenni a párunkal?
2013. márc. 19. 12:34
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Azért vitázol, mert fel akarod hívni magadra a figyelmét, és ezt legkönnyebben a vitával tudod elérni.

Csakhogy ezek rövid távú "eredmények", hosszú távon megölik a kapcsolatot.

Hívd fel másképp a figyelmét magadra, beszélgessetek sokat, kérdezgesd őt is a gondolatairól, találjatok közös megoldást.

Mondd el nyugodtan, hogy te igényled a figyelmet, a kommunikációt, és hidd el, hogy ha ezt vita nélkül is megkapod, akkor nem fogsz vitázni! :)

2013. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

tegnap este elég jól összevesztünk és majdnem szakítottunk. csak 7 hónapja vagyunk együtt. kérdeztem hogy kiszeretett már belőlem? válasz :igen

azt mondta hogy ezektől a kisebb vitáktól (amugy tényleg nem nagy dolgokon veszünk össze, és tudom ez rosszabb)kihallt belőle ez a szeretlek dolog. már nem ugy szeret mint az elején, és ha ez nem változik (vagyis én) akkor inkább hagyjuk abba mert nem illünk össze...Én eléggé szégyenlem magam ert ezek miatta tulajdonságok miatt jutottunk el idájig vagyis én tehetek nagy részben erről. genezálom a vitákatés tudom hogy ez a baj. olyan mint egy sötét alagútba lennék és em tudom erre induljak a javulás /változás miatt.Ma mondtam neki hogy szégyenkem magam és hogy hiányzik meg hogy szeretem. erre ő:

ő is szeretne ujra.

van esélye ennek az egésznek?

2013. márc. 19. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
Megmondta, hogy a viták miatt nem tud szeretni. (Egy pasi se tudna). Próbálj meg változtatni, mert ha ezt a kapcsolatot nem is sikerül megmenteni, más kapcsolatban pontosan ugyanígy fogsz viselkedni (ez tapasztalat).
2013. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!