Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátom elbizonytalankodott a kapcsolatunkban?

Figyelt kérdés
Szeretem a barátomat, de kétségbe estem amikor lemondta a találkozónkat. Dolga volt, emiatt én olyan kérdéseket tettem fel, amiket nem kellett volna. Jobban van olyanokat mint pl. biztos hogy velem akarsz lenni stb., mivel ez által azt hitte hogy már nem bízok benne. Nem tudja mi van, így én se. Adtam neki gondolkozási időt, de türelmetlen vagyok. KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!

2013. márc. 24. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért adtál neki gondolkodási időt? Mire? Most írtad le, hogy dolga volt.
2013. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben voltam éppen most probálunk kimászni ebből próbálj minnél kevesebbet kérdezni erről a témáról és szerintem hanyagold pár napig hidd el ha tényleg szeret keresni fog , engem is megkeresett mikor látta hogy kevésbé érdeklődöm piszkálom.
2013. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt mondták nekem is, de az a gond hogy türelmetlen vagyok és félek hogy kidob.
2013. márc. 24. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:

ha dolga volt, akkor mi a feneének kell piszkálni, legyél már megértő

ha ezt csinálod, ott fog hagyni, ez totál felesleges és hülye dolog volt részedről N

2013. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Viku te vagy az?

Az durva, hogy abból a kérdésből, hogy biztos veled akar-e lenni, rögtön azt gondolja, nem bízol benne.

Okot ad rá? Igen, okot ad mert megbeszéli hogy találkozzatok, aztán lemondja.

Gondolom nem az első eset, minden normális ember fejében megfordulna hogy Miért nem? Nem szeret? Nem vagyok elég fontos? Más fontosabb?

A te reakciód normális volt.

Az övé azért nem, mert rögtön visszatámadott.

Rendesen azt kellett volna mondania: igen, veled akarod lenni, de most gondjaim vannak, ez és ez a probléma, át akarom gondolni egyedül, aztán majd megbeszéljük.

Mint egy olan pasi, akinek nincs takargatnivalója, aki bízik a másikban.

Ő az aki nem bízik tebenned, nem fordítva!!!

Érzed? Manipulálni akar, rád akarja hárítani a felelősséget, a bűntudatot. Támad és arra akar kényszeríteni, hogy neked fájjon, te keresd és te könyörögj, esedezz a bocsánatáért.

Tudom, mert annyira ugyanilyen pasim volt!

Ne hagyd magad, most egy ideig ne keresd, csak "gondolkozzon". Elárulom, nem gondolkozik egy percet sem, tudja ő, hogy nagy kegyesen "megbocsájt" (nem is haragszik, ez egy játszma) és majd valamikor újra előveszi ezt, amikor azt akarja hogy úgy ugrálj, ahogy ő fütyül.

Ha gondolod írhatsz, én ki tudlak okítani erről mert átéltem, ismerem az ilyen minden fondorlatát és azt is, hogy kell lepasszolni a labdát.

Véletlenül se aggódj: ha azt mondja hogy átgondolta, minden oké - mert ez lesz, max. egy kicsit húz hogy naa, ez az utolsó esély blabla - akkor mondd neki flegmán hogy jó, hát nekem mindegy.

ezután legyél érdektelen az első pár beszélgetésnél.

egy ideig nem akarja majd kiengedni a kezéből az irányítást, de ha egy icipicit is érez irántad valamit, megtörik!

ha nem, akkor meg látni fogod, hogy ennyit is ért: manipulatív, erőszakos, érzelmeit nem kimutató (mert nincsenek is neki?) pasi, az olyanért meg nem kár.

Én szurkolok neked!

2013. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor is ugyan ezt mondanád ha nem tudod hol van meg hogy miért, mert nem mondja el? Itt ezen van a hangsúly.
2013. márc. 24. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Mármint neked nem árulta el, hol van? Pont erre értettem azt, hogy nem normális a reakciója, mert ha nem lennének titkai, akkor nem támadott volna rögtön.

De ha elmondta és úgy nem értetted meg a dolog fontosságát, akkor te is hibás lehetsz.

viszont, mivel nem tudjuk sem a problémát, sem azt, hogy első vagy többedik eset, sem azt, hogy elmondta neked, így nem is tudunk érdemben segíteni.

én azt vázoltam fel neked, amikor többedszerre fordul elő hogy lemond egy találkozót, deismert az ok, elmondta (fejfájásra panaszkodik, v. valami haver szerelmi bánatára, akármi).

ha többet írnál, konkrétabbat is lehetne mondani

2013. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Másodszor mondta le, először beteg lett. Most meg valahova mennie kellett, de azt hogy minek nem tudom. De ezen nem is nagyon bajlódtam tovább, csak feltettem kérdéseket, miután furcsaságokat vettem észre. Engem szerintem úgymond "gyerekesnek" tart, de akkor miért van velem? Mivel ez neki gyerekes viselkedés volt, miközben szerintem nem mondtam olyat rosszat.
2013. márc. 24. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jogos, hogy kiakadtál, mondjuk rákérdezhettél volna, arra előbb, hogy miért mi történt? Így picit tényleg letámadás, hangja volt. DE szerintem az sem normális, hogy valaki aki szeret, annyit mond, hogy dolgom van. Ha szeretek valakit, azzal szeretem megosztani a dolgokat. Az emberben normális esetben nem merülnek fel kételyek, ha egy kapcsolat jól működő, és a jól működő kapcsolathoz, hozzá tartozik a kommunikáció.
2013. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt találtam furcsának én is, legalábbis amit ide leírtál, abban nem volt semmi durván bántó, amiért rögtön a bizalmat kellene megkérdőjelezni.

Főleg, hogy ő titkolózott, ezzel, hogy rád hárítja, hogy te nem bízol őbenne - ezzel takarja, vagyis próbálja takarni azt, hogy ő nem bízik.

Az első barátom csinálta velem ugyanezt, aztán volt egy másik kapcsolatom és most mégegy és rájöttem, normális kapcsolatban ez így nagyon nem működik.

Egyrészt, akit szeretünk, meg akiben bízunk, annak mindent elmondhatunk. Még ha titok is - mert megkér rá egy barát - akkor is megmondjuk hogy igen, Hozzá megyek oda, neki van problémája, csak magát a problémát nem mondhatom, mert ő nem engedi.

Viszont ha jól értem, ebben is ködösített a barátod.

A másik, ez az azonnali visszatámadás, sértődés.

Jó kapcsolatban mindkét fél törekszik rá, hogy ne legyenek sértődések, mindent megbeszéljenek, itt pedig szinte generálja a barátod a vitát, hogy rosszul érezd magad.

Bűntudatkeltésnek mondják a pszichológiában, és azért van, hogy legközelebb ne kérdezd behatóan, féljél a következményektől (itt attól, hogy elhagy).

Persze egy kívűlálló bármit mondhat és minden eset más, de ez nagyon emlékeztet engem a saját megélt nehézségeimre és ebből kiindulva próbáltam segíteni.

2013. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!