Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha alkoholt iszom, nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha alkoholt iszom, nem tudok nemet mondani. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok büszke arra, amit tettem. A történet már nem friss, fél éve esett meg a dolog..

Baráti összejövetelen voltam, és lefeküdtem ott egy idegen férfival(egyedül őt nem ismertem a társaságból), miközben folyamatosan az volt bennem, hogy nem kellene..Sokat ittam, mondhatnám, hogy nem tudtam gondolkodni, de ez nem igaz, mert tényleg folyamatosan az volt bennem, hogy nem akarom, mégis megtettem. Fogalmam sincs, hogy miért. A pasi nagyon manipulatív volt, ráérzett a gyenge pontjaimra.. Lelkiztünk, foglalkozott velem, elmondtam neki a barátommal kapcsolatos problémákat.(Eleinte nem akartam beszélni semmi ilyesmiről, de elég ügyesen feszegette a témát, és szinte észrevétlenül is belevitt) Tényleg nagyon figyelmes és kedves volt, de eszem ágában sem volt lefeküdni vele, egyrészt, mert volt, (és van) barátom azóta is, másrészt pedig elég gátlásos vagyok, és egyáltalán nem jellemző rám, hogy egyik férfi karjából a másikéba ugorjak.

Tehát amit tettem, annyira ellentmondásban van a személyiségemmel, hogy az valami elmondhatatlan, és próbálok rájönni, hogy mi vitt rá erre, hogy miért tettem meg egy olyan-elég nagy súlyú- dolgot, amit NEM akartam? Persze erre most mondhatjátok, hogy „hát azt csak te tudhatod” meg stb., de biztos van olyan köztetek, aki tud erre valami pszichológiai magyarázatot.

Alapból én is az az ember vagyok, aki -eddig a történetig- nyugodt szívvel kijelenthette, hogy nem csalná meg soha a párját, bármi történjen is, és hogy ittasan is tudok uralkodni magamon.

Azt is mondhatjátok, hogy akkor az a megoldás, h ne igyak, de ezeket mind tudom..Arra lennék kíváncsi, hogy mi lehetett a kiváltó oka ennek az egésznek.

Az utóbbi időben már egyáltalán nem is gondoltam erre, de most valamiért megint előjött, mert még mindig bűntudatom van miatta. (tudom, lehet is)

21/l


2013. márc. 29. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Hozhatok neked valamit a pulttól?
2013. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert alkoholt iszom.
2013. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert az alkohol feloldja a gátlásokat, csökken az önkontroll és olyanokat csinál az ember, amit egyébként nem tenne...

Én így a szüzességem dobtam oda egy idegennek, én sem akartam és én sem tudom, hogy tehettem ilyet. Nagyon szégyellem azóta is magam és azóta is nagyon fáj, hogy ezt tettem..........

2013. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mitől függ, hogy az egyik ember képes ezt kontrollálni, a másik meg nem? Pedig mindkettő részeg, és oldotabbak a gátlásai, mégis valamelyik ki tudja védeni az ilyen helyzeteket. Sokszor hallom, ahogy mondják/ itt az oldalon írják egymásnak az emberek, hogy "egyáltalán nem mentség, hogy ittál, és ezért csaltad meg" stb. és ezzel nagyjából egyet is értek. De tényleg nem tudom, miért csináltam, mert a pasi nem jött be, már a csókja is rosszul esett, mégsem álltam meg. Nagyon nyomult, az tény, de annál inkább mondananom kellett volna, hogy nem...de nem voltam képes visszautasítani. Nem vágyból, nem azért mert elkapott a hév, egyszerűen valami megakadályozott abban, hogy leállítsam..
2013. márc. 29. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdésem a következő! Minek iszik az, aki nem bírja?
2013. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a magyarázat a jelenségre az kedves kérdező, hogy annyira részeg voltál, hogy az akaraterőd zéróra redukálódott, és gyakorlatilag csak az nem tudott volna lefektetni, aki nem akar.
2013. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És mennyit ittál? Tényleg részeg voltál vagy csak be voltál csípve? Én nem voltam részeg ugyan, de pont úgy voltam mint te. Nem akartam megtenni, de nem tudtam ellenkezni, mintha valami megakadályozott volna, olyan tehetetlennek éreztem magam. Ugyanakkor engem veled ellentétben hajtott a vágy és nagyon vonzott a pasi. Legalább jó pasi volt, ennyi a vigaszom.....Szóval az alkohol hatására elvesztettem magam felett az önkontrollt és teljesen a vágyaim irányítottak. Viszont ha neked nem jött be a srác, akkor a te esetedben nem erről van szó. Tényleg olyan sokat ittál, hogy nem voltál magadnál? Mert akkor ezt én se tudom hova tenni. De próbáld elfelejteni ezt a dolgot s tanulni a hibádból. Ne hibáztasd állandóan magad, mert ezen sajnos már nem tudsz változtatni. A legjobb ha elfelejted, mert csak saját magadat örlöd fel vele. És többet soha ne csinálj ilyet!
2013. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem voltam ANNYIRA nagyon részeg, tehát abszolút nem voltam magatehetetlen. Csak valamiért bennem volt, hogy alá kell rendelnem magam..
2013. márc. 29. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!