Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El lehet mondani egy lánynak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet mondani egy lánynak, hogy szerintem az anyja miatt olyan amilyen? Az ő viselkedése miatt féltékeny?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy lehet e nyíltan, őszintén beszélni a másikkal a családjáról? Nem olyan ez mintha szidnám, az édesanyját?


Fél éve van egy barátnőm. Egy angyal, okos, értelmes, szép. Viszont nagyon féltékeny. Én nem bírom ha "megkötnek". Vannak barátaim, hobbijaim, szerintem rá is sok időt fordítok, de nekem másra is szükségem van. Pl. arra, hogy beüljek a haverjaimmal egy sörre. Vagy ha valaki szervez valamit akkor oda "elmehessek". (Ez nem egyoldalú kérés, őt is erre ösztönzöm, menjen, legyen a barátaival, engem tényleg nem zavar) Ja és vannak lány barátaim is. Mindig is voltak, még általános iskolából maradt meg egy 8 fős "banda" 3lány is tag.

Ha egyedül vagyok fiúkkal akkor utána kikérdez, ha együtt megyünk állandóan sasol.. Én ezt nem igazán bírom.

Ezerszer elmondtam neki, hogy nem azért vagyok vele, hogy legyen valakim, hanem mert ő kell, és higgye már el, hogy van bennem annyi gerinc hogy ha más kell, előtte szólok. Szóval az ilyen "sablonszövegeken" amit amúgy ezer százalékosan komolyan gondolok már túl vagyok. Csak éppen eredménye nincs.

Én úgy gondolom azért ilyen mert az anyja ezt nevelte bele. Elvált, a kapcsolatai zátonyra futottak, sokszor megcsalás miatt. Szerintem alapból kicsit férfigyűlölő, ahogy nézem. És ezért ilyen a barátnőm is. Szerintetek elmondhatom neki, hogy én így látom? És hogy látja, hogy ez a féltékenykedés nem vezet semmire, max ő is besavanyodik mint az anyja.

Mindig mondja, hogy milyen kedvesek a szüleim. Ezt felhozhatom? Hogy ők is adnak egymásnak szabadságot, vannak külön programjaik mégis milyen szépen élnek?

Vagy ez olyan mintha magasztalnám a sajátjaimat az ő anyukáját pedig szidnám?


(nemrég már feltettem egy hasonló kérdést, de nem kaptam rá válaszokat, szerintem az időpont miatt. Szóval ha valakinek ismerős akkor ezért van)


2013. márc. 26. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztosan megsertodne , de ha végig gondolná, lehet rájönne,hogy tényleg így van.

Sztem ne mondj ilyet. Mondjad neki,hogyha lenne valakid, akkor úgyis olyan lenne akire nem gondol. Szval nyilván nem hangoztatnád,hogy xyal talalkozol,ha közben kavarnatok.

Meg vidd el parszor magaddal. de nincs rá garancia,hogy meg fog változni. megszoksz,vagy megszöksz.

2013. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem elmondhatod neki. Láthatja, hogy az anyja sem boldog, nem sokra megy azzal ha féltékeny. Más kérdés, hogy nem tudom fog e változni a helyzet. Nekem is volt egy féltékeny párom anno. Én is próbáltam mindent, de csak a szakítás "segített". Mármint rajtam. Rajta nem hiszem, max talált egy nőt aki eltűri.
2013. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én szeretném ha megváltozna, mert ez így nem valami jó. Nem adok neki okot féltékenykedésre. Sokszor vagyunk együtt, vagy közösen barátokkal. Ugyanakkor nem ülhetünk mindig egymás mellett.

Én is félek hogy megsértődik, csak már nincs más ötletem. Nem akarok szakítani vele, mert egyébként minden más jó lenne a kapcsolatunkban.

2013. márc. 26. 16:29
 4/7 anonim ***** válasza:

de lehet onbizalom hianya van,azt hiszi nem elég jó neked.

legutobbi baratomnak én voltam az első csaja, 20 évesen. nem volt egy casnova,nem féltem h megcsal. ellenben volt egy másik barátom,akinek rengeteg csaj baratja volt, és szebbek is voltak a lányok,mint én. na ott nagyon feltekeny voltam,szakitottunk is.

2013. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:) hát most ne magamról kelljen már megítéljem hogy nézek ki.

Nem vagyok sem csúnya, sem a leghelyesebb a földön. Ellenben ő nagyon szép, csinos lány, szóval én nem hiszem, hogy azt hinné, hogy bárkinek nem elég jó.

2013. márc. 26. 16:39
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze ezzel nem azt akartam mondani, hogy te nem lennél szép ezért érezted így. Biztos te is szép vagy:)

Egyszerűen nem hiszem hogy neki a külseje miatt vannak gondjai magával. Inkább tényleg abban látom a dolog nyitját, hogy az anyja belenevelte, hogy egy férfiban sem lehet bízni.

2013. márc. 26. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy elég erős alapja vagy, hogy így gondold, azonban ez a nevelési minta valószínűleg nem szándékos volt az anyja részéről, hanem csak ebben a környezetben nőtt fel.

Nagyon szépen leírtad, amit gondolsz, azonban egyszerűsítve ezt jelenti: olyan vagy, mint az anyád. Ami ebben az esetben távolról sem bók.

Én a helyedben újra leülnék vele beszélni, de már keményebben. Viszont hosszútávon nem rakhatod össze más lelkét, ha reménytelen a lány, akkor lapát.

2013. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!