Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon tűrjek tovább, próbáljam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon tűrjek tovább, próbáljam elfogadni, vagy inkább vessek véget az egésznek?

Figyelt kérdés

Párommal sokadszorra vagyunk együtt, leghosszabb "szünetünk" közel másfél év volt, de mivel mindkettőnk számára mi vagyunk az elsők, így mindig visszataláltunk egymáshoz. Most fél éve vagyunk újra együtt, összeköltöztünk, utolsó próbálkozás a részünkről: vagy örökre együtt maradunk, vagy soha többé nem jövünk újra össze. Nagyon szeretem a páromat és a szívem mélyén tudom, hogy ő is szeret, de néha nagyon nehéz elhinnem, hogy tényleg így van. Az összeköltözés mindkettőnket megviselt, nagyon sokat balhézunk (főként én kezdeményezem a vitákat, de megvan rá az okom), emiatt viszont már ő is egyre ingerültebb, és ez még jobban nehezíti a helyzetünket.

Párom egy alapvetően magába zárkózó, otthonülős, egy tipikus "nekem minden mindegy" típus (gyerekkorában meghaltak a szülei, a mamája "kicsit" félrenevelte). Én viszont egy alapjáraton pörgős, jókedvű, szabadba vágyó, rendszerető és valljuk be: irányításmániás csaj vagyok. Párom nem nagyon szeret kimozdulni itthonról, a hétvégéket úgy képzeli el, hogy ülünk a tv előtt és filmezünk, kevés barátja van, nem nagyon szokott eljárni itthonról, ráadásul nem valami házias típus. Én viszont örökké mennék valahova, csinálnék valamit, próbálom őt is bevonni a programokba, de legtöbbször egyedül (vagy valamelyik barátnőmmel) kell elmennem, ha szórakozni akarok. Alapvetően rendmániás vagyok, így természetesen zavar, hogy ő sosem képes magától elpakolni, vagy csak kivinni a mosogatóba a koszos tányért. Mindig mindent én csinálok, ha megkérem, hogy segítsen, az a válasz, hogy: "Mindjárt". És mire kimászik a gép mellől, addig én már kész vagyok és persze ilyenkor már eléggé felmegy bennem a pumpa. Úgy érzem, kihasznál, jó neki, hogy rend van körülötte (és ehhez neki semmit nem kellett tennie), és amikor ezt szóvá teszem, akkor csak annyit mond, hogy ő nem mondta nekem, hogy takarítsak. Viszont nem érti meg, hogy nekem nem kell mondani.. elég, ha látom, engem zavar és megcsinálom.

Mostanában pedig már nem is mutatja ki, hogy szeret, nem fogja meg a kezem, nem bújik hozzám, nem csókol meg... egész nap fel sem hív telefonon, pedig ingyen beszélünk és régen pont ő volt rákattanva a telefonra, most pedig ha hívom, fel sem veszi, vissza sem hív, később pedig azt mondja nem ért rá egész nap. Bár amikor végez a munkában, egyből felhív, de egész nap nem tud rám időt szakítani, pedig van, mikor igenis fontos dolgot mondaék neki (anyum betegségéről, az álláskeresési sikereimről). Ami viszont fura, hogy ha valami fontos (jó vagy rossz) dolog történik (1 hete elvesztettem az állásom, anyum beteg, névnapom volt), akkor lehozza nekem a csillagokat is az égről, de amikor örülnék, hogy minden rendben, és egy átlagos nap van, akkor eltol magától, és szinte úgy élünk egymás mellett, mint ha 30 éves házasok lennénk.

Mielőtt újra összejöttünk, minden rokonának azt mondta, hogy tudja, hogy ő szúrta el a dolgokat, és hogy mindenáron vissza akar kapni, csak én kellek neki és senki más, soha többé nem fogja hagyni, hogy idáig fajuljanak a dolgok, de most újra az van, mint rég, és ha szólok, akkor még ő van kiakadva.

Egyszerűen nem tudom mit csináljak, már többször beszéltem vele erről, volt, hogy levélben megírtam a dolgokat és 1 napra hazamentem anyumékhoz, csak hogy észrevegye magát és elgondolkodjon. Akkor megijedt és 3 napig minden jó volt... aztán minden visszaállt:

Visszaszokott a cigire, semmit nem segít (még ha könyörgök sem) a házimunkában, nem kedves velem, nem figyelmes, nem akar velem semmilyen közös programot, azt mondta: sok vagyok neki, megfojtom a szerelmemmel.

Fiúk, lányok.. kérlek titeket, segítsetek, mit tehetnék. Egyáltalán szeret még, vagy csak jó neki, hogy van aki kiszolgálja? Esetleg bár szeret, tényleg besokallt a folytonos balhéktól (még ha miatta is voltak)? Azt mondja, zavarja őt, hogy meg akarom változtatni, de így, ahogy az élethez és a kapcsolatunkhoz áll.. én nem akarok vele együtt lenni. Próbáljam elfogadni és belenyugodni, hogy nem fog megváltozni; próbáljam továbbra is megváltoztatni, kicsit anyja helyett anyja lenni; vagy inkább hagyjam ez egészet a fenébe, mert nem éri meg?



#tűrés #véget vetni
2013. ápr. 24. 13:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Párom egy alapvetően magába zárkózó, otthonülős, egy tipikus "nekem minden mindegy" típus (gyerekkorában meghaltak a szülei, a mamája "kicsit" félrenevelte). Én viszont egy alapjáraton pörgős, jókedvű, szabadba vágyó, rendszerető és valljuk be: irányításmániás csaj vagyok. Párom nem nagyon szeret kimozdulni itthonról, a hétvégéket úgy képzeli el, hogy ülünk a tv előtt és filmezünk, kevés barátja van, nem nagyon szokott eljárni itthonról, ráadásul nem valami házias típus. Én viszont örökké mennék valahova, csinálnék valamit, próbálom őt is bevonni a programokba, de legtöbbször egyedül (vagy valamelyik barátnőmmel) kell elmennem, ha szórakozni akarok. Alapvetően rendmániás vagyok, így természetesen zavar, hogy ő sosem képes magától elpakolni, vagy csak kivinni a mosogatóba a koszos tányért. Mindig mindent én csinálok, ha megkérem, hogy segítsen, az a válasz, hogy: "Mindjárt". És mire kimászik a gép mellől, addig én már kész vagyok és persze ilyenkor már eléggé felmegy bennem a pumpa. Úgy érzem, kihasznál, jó neki, hogy rend van körülötte (és ehhez neki semmit nem kellett tennie), és amikor ezt szóvá teszem, akkor csak annyit mond, hogy ő nem mondta nekem, hogy takarítsak. Viszont nem érti meg, hogy nekem nem kell mondani.. elég, ha látom, engem zavar és megcsinálom.


Visszaszokott a cigire, semmit nem segít (még ha könyörgök sem) a házimunkában, nem kedves velem, nem figyelmes, nem akar velem semmilyen közös programot, azt mondta: sok vagyok neki, megfojtom a szerelmemmel. "


Ez már kizárja, hoyg legyen bármilyen közös jövötök lehessen, teljesen más az elvárásotok az élettöl. A legokosabb, ha lezárod magadban a dolgot és új életet kezdesz nélküle.

2013. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jó neki, kényelmes neki. Te sokkal inkább megérdemelnél Magad mellé egy hasonlóan pörgős, a házimunkát megosztó társat, akivel utána a sok felszabaduló időtökben mehetnétek Világot látni. Sajnálatból nem kell megmaradni senki mellett sem. A "barátság" attól még megmaradhat -persze.


56/F

2013. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe, hiába is szereted!

És ezt komolyan mondom!

Amikor egy kapcsolatba belép az, hogy elkezdjük "gyurmázni" a másikat, formálgatni olyanra, amilyenre szeretnénk, az már egy halott kapcsolat...

Az ember nem tud kibújni a bőréből!!!!

Ideiglenesen lehet, hogy kicsit többet tesz, mint, amit tenne, és olyanokat is megtesz, amiket egyébként nem, de ez nem fog örökké tartani.

Egyszerűen nem illetek egymáshoz, ez az igazság.

Én is így hagytam el az előzőt, 2 évig ettem magam miatta, azt tudtam, hogy megváltozni nem fog, ahogy én sem, Ő is formálni szeretett volna, de csak veszekedések voltak. Hiába voltam fülig szerelmes... elengedtem.

Soha, de soha nem lettünk volna boldogok!


Azóta találkoztam egy olyan férfival, aki a lényeges dolgokban egy síkon van velem, így szeret, ahogy vagyok (szétszórt, nem éppen házias, stb.), az értékrendünk ugyanolyan. Az, hogy nem olyan pörgős, mint én, szóra sem érdemes, mert van sok közös találkozási pontunk...:)

2013. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Sajnos nem olvastam végig, de javaslom még a nyaralási szezon előtt köss életbiztosítást.
2013. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1-esnek igaza van.
2013. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hu,végigolvastam:)

Én talán még egy utolsó esélyt adnék neki, és leülnék vele beszélgetni. Higgadtan, öszintén beszélj vele az érzéseidröl,hogy mit vársz ettöl a kapcsolattól, és kérd meg,hogy ö is mondja el mit szeretne, mi az amiben változtatnod kellene,hogy müködöképes legyen a kapcsolatotok.

Úgy érzem,a megfelelö kommunikáció sincs meg köztetek, mindenképpen beszélj vele.

Amúgy mióta vagytok együtt, összességében?

2013. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező! már most úgy éltek, mint aki régóta házas,

csak tudjad

soha nem fog megváltozni, de kb 20 év múlva,

hogy nem pakol el? hát én ilyen nevelésű férfival éltem elég sokat, ha most nem segít nem is fog

miért hívna fel, ha majd találkoztok otthon, összeköltöztetek, nem olyan, már mintha különélnétek,

ja és össze kell csiszolódni, a figyelem, ami hiányzik, hát szerelem már nincs, max szeretet, így gondolkozzál el, mit akarsz, ahhoz mérten döntsél, hiszen ezek tanácsok, viszont Te vagy ott N

2013. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha sok próbálkozás után sem esett le neki hogy változnia kéne akkor reménytelen. De lehet hogy felismerte csak nem tud változni.

Tegyél rá farokbilincset. :D

2013. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Összességében már 3 éve vagyunk együtt, ő az első szerelmem, ezért ilyen nagy a kötődés. Az a furcsa, hogy amikor valami baj van, akkor olyan, mint a kisangyal, tehát nehéz helyzetben maximálisan lehet rá számítani, de egy átlagos napon, amikor csak élvezném, hogy van nekem, akkor meg szinte ellök magától és kikészít a sok ellentétes dolog, ami kettőnk között van. Jah és elfelejtettem: 22/L
2013. ápr. 24. 15:55
 10/16 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez volt. Nekünk is 3 év volt, aztán én kezdeményeztem az elválást, totálisan hasonló dolgok miatt. NEM FOG MEGVÁLTOZNI!!!! 1,5 évig "gyászoltam", aztán léptem...

Olyat választottam, akivel kapcsolatban volt egy olyan érzésem, hogy ha felszáll a rózsaszín köd, akkor is el fogom tudni viselni, és szeretni is tudom majd...


8 éve együtt vagyunk, gyerekünk is van.


40/N

2013. ápr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!