Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, hogy ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogy ha nem beszélek/találkozok a barátommal, akkor "éljek", és igenis tanuljak, foglalkozzak magammal?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. A barátommal másfél éve vagyok együtt. Alapból lelki gondjaim vannak, amit a barátom elfogadott....VISZONT.

Kb egy éve elkezdtem göcsörtösen ragaszkodni, minden percem tőle függött. Úgy értem, hogy ha nem találkoztunk, egész nap szomorú voltam, csak rá gondoltam, alig bírtam ki nélküle. Ez idén év elejére már beteges volt, nem érdekelt senki, csak ő. Szó szerint függöttem tőle, ha összevesztünk úgy éreztem, vége az életemnek. A sok hisztimmel sikeresen kezdtem elmarni, és rájöttem, változnom kell.És hagyni neki szabad teret is. Ekkor PÁNIKROHAMOK jöttek rám. Rettegtem, hogy elontottam mindent, és hiába volt minden JÓ, úgy jöttem haza, hogy sírtam, remegtem, hányingerem volt, félelemérzetem, és csak az alvás segített, enni se tudtam. Egy héten keresztül...utána rendeződött a barátommal minden. Viszont. Ha nem írt chaten, vagy nem találkoztunk, egész nap remegtem szintén, nem tudtam tanulni, semmire se figyelni. Régen napi 3-4 órákat tanultam, mostmár egyet se tudtam. Nem tudtam mi történik velem.

Szeretem a barátom, hogyan tudnék normális lenni? Elfogadni, hogy van élete, és, hogy nekem is kell mellette, hogy legyen sajátom, és nem göcsörtösen ragaszkodni, hogy minden percben velem legyen? Már teljesen normális vagyok, de például most is félek, hogy hétvégén nem találkozunk. Pedig tanul, és minden endben lesz, mert a jövő hétvége a miénk, és egy suliba is járunk, tehát ott is találkozunk...

ÉS este is beszélünk.

Hogyan hozzam rendbe magam? Ezt belül kell, volt valakinek ilyen? Nagyon szeretem, és Ő is engem. De attólmég nem normális, hogy csak Ő létezik nekem, és a nap 24 óráját ő teszi ki. Ilyen a szerelem, de attólmég, hogy rá gondolok, elkellene tudnom látni a saját dolgaimat is...


2013. máj. 10. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
el kéne menned beszélgetni egy pszichológushoz :) ha debrecen környéki vagy, írj, és megadom egy tanárom elérhetőségét
2013. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Ez már olyan, mint a társfüggés. Gondolj bele, hogy amíg nem ismerted, addig is volt élet, volt madárfütty, kellemes délután és finom napsütés.

Történt valami, ami miatt ennyire görcsösen kezdtél hozzá ragaszkodni?

Tényleg nem egészséges ez így. Ezen a hétvégén kizárólag magaddal foglalkozz (persze otthon segíteni kell és tanulni is). Esetleg hívd fel kétszer tíz percre, de mellette csináld, amiket ezelőtt is csináltál, vagy keress egy új hobbit. :)

2013. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Aki szerint nem hasznos, amit másodikként írtam, megindokolná?
2013. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A saját életeddel mennyire vagy elégedett? Lehet, hogy ebben tudsz kiteljesedni érzésed szerint és ezért görcsösen ragaszkodsz. Vigyázz, a társfüggőség elég komoly és a mélybe tudja taszítani az embert. Lehetséges, hogy kellene keresned valamit, ami te vagy és sikert érsz el vele, mert akkor nem éreznéd azt, hogy csak a pasiddal együtt töltött idők értékesek Neked és az életben.
2013. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem debeceni vagyok, és már KÉT pszichológust is megjártam, most megyünk majd a harmadikhoz a közeljövőben..

Tudom, hogy van élet, de szinte semmi nem okoz örömöt. Nincs, ami motivál.

Hogy miért ragaszkodom így hozzá? Talán, mert benne mindent megtaláltam. Lelki társ, ugyanolyan, mint én, nevetgélünk, szeretem, egyszerűen nem tudom..

Mielőtt össze jöttünk volna, már úgy éreztem, mindennek vége, Ő meg kihúzott abból..:)

2013. máj. 10. 16:29
 6/12 A kérdező kommentje:

GeGeL:

Hát, egyszerűen nem tudom, mert konkétan nincs is saját életem..

Haza jövök, videójátékozom, várom, hogy elteljen a nap, hogy este beszélhessek a barátommal. Vagy filmezem.

Sportolni nem merek, a tánc kiskorom óta álmom, de mások előtt nem merek. Barátokkal nem szeretek eljárni sehova, meg különben se hiányzom annyira.

2013. máj. 10. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a baj. A videojátékot hagyd a p*csába, semmire se jó. Plusz még az is baj, hogy őrá támaszkodsz, és kvázi őneki köszönheted azt, hogy jobban lettél. Ne egy másik embertől függjön az önértékelésed, az élethez való hozzáállásod, hanem ezeknek belülről kell fakadniuk. Találj valami kedvedre való elfoglaltságot, járj emberek közé
2013. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kipóbáltam azt, hogy elmegyek a barátokkal kedvem ellenére, de nem éreztem jól magamat. Hiányzott a barátom, és akárhogy ökörködtünk, nevettünk, egyszerűen nem volt jó...Ez ellen emg nem tudok mit tenni.

A videójátékon kívül néha rajzolok, mert sokan mondták, apu is, hogy van tehetségem hozzá, de a rajzokat meg emgérzésre tudom csinálni...ha nem vagyok rajzos kedvembe akkor hiába ülök neki, megunom...

Igen, az önértékelésemmel bajok vannak, nem érzem magam egyenrangúnak, de ezen má változtatok.

2013. máj. 10. 16:54
 9/12 anonim ***** válasza:
2013. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvasom!!
2013. máj. 10. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!