Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Infantilizmus VS párkapcsolat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Infantilizmus VS párkapcsolat? 23N

Figyelt kérdés

13 éves koromtól elég zűrös az életem,elváltak akkor a szüleim,és súlyos anorexiás lettem,ezzel együtt depressziós,21 évesen lett végleg vége a kezeléseimnek,és nyilvánítottak gyógyulttá. Gyakorlatilag az egész tinikorom kimaradt,mert hamarabb kellett felnőnöm. 21 évesen volt az első komolyabb kapcsolatom,másfél évig tartott. Majd fél év egyedüllét után összejöttem a mostani párommal,akivel 3hét ismeretség után összeköltöztünk,nagyon szeretjük egymást,szerelmes vagyok belé. Viszont úgy érzem,most kezd feltörni a gyermek énem bennem,mintha pótolni akarnám a kimaradt időszakot. Folyton rossz vagyok,de olyan igazi csíntalan gyerek,fecnikre tépkedek mindent,szaladgálok a lakásban,stb. Nem is a gyakorlati része a vészesebb,hanem az,hogy mostanában nem akaródzik felelősséget vállalnom. Nagyon sokszor úgy érzem,még túl fiatal vagyok bizonyos dolgokhoz,nem akarok belegondolni a következményekbe. Tudom,hogy ez nem lehetséges,de olyan erős a gyerekkor iránti vágyam,hogy az kezdi tönkretenni a kapcsolatomat. Mintha dackorszakom lenne,én sem értem magam,a kért dolgok ellenkezőjét teszem folyamatosan,stb. Közben a felnőttebb énemmel nagyon szégyellem magam,de nem tehetek róla,annyira szeretném visszakapni az elvesztegetett éveket!

Mit tehetnék? Beszéljek egy terapeutával?Vagy várjam,hogy elmúljon?


2013. máj. 19. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Látszik hogy sok időd van magadra. Ha napi 8 órában melóznál törődnél rokonokkal, barátokkal, nem ezen agyalnál és nem is lenne bajod.
2013. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
12 órát dolgozom,mellette háztartás,és sportolás,meg a hobbik. Örülök néha,ha élek
2013. máj. 19. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: Ha valakinek ilyen problémái vannak, azt nem lenézni és leszólni kell! Nem mindenre az a megoldás, hogy "viselkedj úgy, mintha nem lennél baj, mert akkor egyszer csak nem is lesz baj!".


Kérdező: Hány éves a párod? Milyen a viszonyotok, az életetek? Barátaid vannak, vagy csak ő? Szüleiddel milyen kapcsolatod most?


Az alapján, amit eddig írtál, csak annyit tudok mondani, hogy meg kell találnod az egyensúlyt. Kell, hogy legyen olyan x perced, pillanatod a barátaiddal, a pároddal, a szüleiddel, amikor tudsz gyerek lenni, gyenge lenni, amikor kielégítik az olyan vágyaidat, amik keletkeztek benned a korábbi sérüléseid miatt.


Viszont a másik oldalon alapszabályokat be kell tartani. Ha összeköltöztél valakivel, ha magadért vállalod a felelősséget az életben (van párod vagy sem, mindig meg kell állnod a magad lábán), akkor tudnod kell uralkodni magadon.


Ha nem megy ez egyedül, segítséget kérni hasznos lehet. Magától nem fog elmúlni.

2013. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beteg vagy, beszélj egy szakemberrel. Ez nem szégyen. Mi nem tudunk ebben segíteni.:S
2013. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sok férfi aranyosnak tartaná :D semmi baj

f19

2013. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 - ez azért már túl megy az aranyos kategórián
2013. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,talán tényleg ideje lenne felkeresni az orvost
2013. máj. 21. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nem beszólni akartam, csupán a hozzáálláson múlik. Bocs lehet tényleg túl erősnek hangzik. A lényeg, hogy úgy állj a dolgokhoz, hogy sikerülni fog. Pozitív an viselkedj másokkal, törődj velük és idővel vissza kapod. Ha negatívan cselekszel azt is visszakapod. Légy az emberek szemében a pozitív személyiség a sok megpróbáltatás ellenére.
2013. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!