Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőiséget minden nő fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőiséget minden nő fel tudja vállalni és megélni? Van olyan, hogy valakinek ez egyszerűen nem megy?

Figyelt kérdés

Van egy lány, tiltakozik a kihívó ruhák ellen, de nem mert nem tetszik neki, csak úgy van vele, hogy máson úgyis sokkal jobban áll, holott rajta is jól állna, és ezt is tudja, szóval ilyen ambivalens....egyszerre tudja, hogy felvehetné ő is, de közben meg azt érzi, hogy máson úgyis sokkal jobb lenne, és csak hülyén nézne ki a többiek között, mert azok úgyis sokkal jobbak. Nem csak az öltözködésben figyelhető meg ez az egész, hanem minden területen, ezek miatt nem is szívesen jár társaságba, sőt minden nap ezen problémázik, hogy nem tudja elfogadni magát, az utcán is azt nézi, mennyivel jobbak vannak nála.

Mitől lehet ez és hogyan lehet rajta segíteni? Normális válaszokat kérnék! Előre is köszönöm!



2013. jún. 11. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a kisebbrendűségi érzés, ami már életforma lett nálad, kisebbrendűségi komplexus. Igazából ezen pszichológus segíthet, Ne szégyelld, mert az egész életedet tönkre teheti, ha nem győzöd le.
2013. jún. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mintha rólam írtad volna mindezt.Gyerekkoromban sokat csúfoltak.Kevés dicséretet kaptam mindig a külsőmre,míg mások rengeteget.Kerülöm is az embereket,különösen a nők nagy részét.

De mintha mostanában tetszenék az embereknek,bár elég nehéz elhinni,de jópáran megdicsértek.Van barátom sok éve,de idegesíti,ha várom tőle a megerősítést.Nem hiszi el mi a bajom magammal(hogy áll a haj,ruha...)De nem öltözöm átlagosan,utálom azokat a megszokott,divatos női ruhákat.

Inkább elegánsan,de nőiesen,túlzottan sokat takarva.

Összefügg az élettel kapcsolatos sikertelenségeimmel,a csökkenő öröm,emberkerülés,idegesség,utálat,túl sokat takaró ruhák,"rossz nő vagyok" érzés.

Most talán ki tudok törni ebből a pokolból.26

2013. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi segíthet kitörni ebből az egészből? pszichológushoz járok, de mindig csak ilyen tanácsokat kapok, hogy pl. sminkeljek vagy vegyek új ruhákat, de ezek meg nem segítenek...
2013. jún. 11. 15:31
 5/8 female_superiority ***** válasza:

Az anyám tipikusan ilyen (volt?).


Férfiruhában járt, férficipő, melegítő, férfipóló. Úgy is vieslkedett, mint egy férfi. Addig terjedt a nőiességről alkotott tudata, hogy ha látott egy szépen öltözött/sminkelt/bármilyen megnyilvánulásában Nőies Nőt, azonnal lek*rvázta, vagy lehülyep*csázta.

Fiúcipő, melegítőnadrág, fiúpóló, ebben jártam óvodába, iskolába, még egy kislányos topánkától is kirázta a hideg-szoknya nem is tudom mikor volt először rajtam, kábé 14-15 évesen.

Sosem felejtem el, egyszer filctollal kiszíneztük a körmeimet egy lány ovistársammal, erre jól leszidott, hogy "Nem kell királylányost játszani!" és lemosta. Ugyanígy jártam, amikor kábé kilenc évesen egy születésnapon játék(!)sminkkészlettel kifestett egy osztálytársam.

Aztán 12-13 évesen megszakadt az egész. Barátnőim lettek, akik mind "nőiesebbek" (inkább lányosabbak) voltak nálam-ez persze nem volt nehéz. Anyám persze csak tördelte a kezét, hogy "Nem kell feltűnősködni, még a végén megerőszakolnak", meg, hogy "Még a végén eladnak Ukrajnába k*rvának". Amikor 13 évesen fiúval láttak együtt, anyám meg persze csak tördelte a kezét, hogy "titokban fested magad, fiúkkal jársz, előbb-utóbb megvernek/megerőszakolnak".

Lassa elhidegültünk egymástól. Csak otthon laktam, velük ettem, de nemigen beszéltünk. Tanultam, dolgoztam a középiskola mellett, a magam pénzéből mentem szórakozni, magamnak vettem a cigit, a ruhákat, mindent. Így végre már kissé nőiesebb is tudtam lenni, bár a magassarkú valamiért továbbra is tilos volt. (Egyszer vettem 17 évesen a saját pénzemből, anyám sopánkodott, hogy "Ilyen hülye cipőben tipegni, minek felhívni magadra a figyelmet, a végén még eladnak k*rvának/megerőszakolnak [mindig ezzel a kettővel jött].)

Az olyan apróságokról nem is beszélve, minthogy a barátnőimtől tudtam meg, hogy mi az a menstruáció, mi az a betét, a tampon, mert az anyám sose mondta volna el, még jó, hogy időben szóltak, nem áztam át elsőre. Magamtól intéztem az első alkalomtól fogva, sosem érdekelte, hogy megvan-e már a lányának.

Egyszer felvettem kábé tíz évesen a melttartóját, zoknival kitömve (kíváncsiság), erre összeszidott és elrakta a melltartóját, mintha szégyellné, hogy van neki olyanja.

Aztán leérettségiztem és elmentem egyetemre. A végén aztán pár hónap múlva hazamentem, kémia szakon (!) hármasnál jobb átlagot hoztam, bőven a kettesnél alig jobb szakátlag felett, ösztöndíjas lettem. Úgy voltam vele talán kissé megenyhülnek. Az összes, ami érdekelte a "karmaim" voltak. Pár centi hosszú, szögletes végű, rózsaszín, szolid mintájú körmök, a saját pénzemből. Anyám sopánkodott (még magassarkú is volt rajtam, azért is imádott, de a körmöm volt a "kedvencük"), apám dühöngött egy sort.


Egy nap után elegem lett, "kimentem cigizni" és azóta nem láttam őket.


Utólag nem bánom, pont az ő hatására lettem az átlagnál Nőiesebb minden tekintetben, plusz miatta kezdtem el kutatni a Női Lét mibenlétét és rájöttem, hogy Nőnek lenni a legjobb dolog a világon! BOLDOG vagyok, a legnagyobb szerencse már megadatott nekem, Nőnek születtem, két X-kromoszómával.


Nagyon szívesen segítek (küldetésemnek érzem), segíteni, hogy ne járj úgy, mint az anyám és jöjj rá, milyen csodás dolog is Nőnek Lenni :-)


Ha gondolod, írj privátot! ;-)


Lilla

2013. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kolosszus22 ***** válasza:

Utolsó, ez mind szép és jó, de szerintem a kérdezőnek nem a nőisége megélésével van gondja, hanem szimplán komoly kisebbségi komplexusa van.

26F

2013. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És mit lehet ez ellen tenni?

Egyébként vannak tök jó napjaim, de olyan ez, mint a hullámvasút. Egyszer fent, egyszer lent:/

2013. jún. 12. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek melyebb okai vannak, megpedig tobbnyire a csaladbol, gyerekkorbol eredeznek. Nekem is van kisebbsegi komplexusom, pedig elvileg semmi okom nem lenne ra, mert allitolag atlagon felul szep vagyok, eros kisugarzassal, es pozitiv egyeniseggel, eros karakterrel. dehat a sz.r gyerekkort nem egy nap feldolgozni, es ez ranyomja a belyeget sok mindenre, amig meg nem oldja az ember. Mondjuk szerencsere mar sokat fejlodtem, mert dolgozom az ugyon. A legtobb baratnom bevallotta, hogy feltekeny ram, es en megis sokszor ugy erzem, hogy mindeki jobb nalam. Viszont tenyleg javult a dolog, ami nagyon nehez, es idoigenyes :S de akkor sem hagyom magam, es megcsinalom, mert nem akarom ezzel eszurni a legjobb eveimet. Nekem az valt be, hogy tudatositom magamban, hogy egyreszt semmi okom nincs igy erezni, masreszt meg ha lenne is, miert tennem tonkre magam amiatt, hogy van aki szebb, jobb nalam? Ahh bonyolult..
2013. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!