Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az exbarátnőm nem ad vissza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az exbarátnőm nem ad vissza egy, nekem felbecsülhetetlen értékű emléktárgyat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Boxpályafutásom idején szereztem, aranyérem, és nem adja vissza, nálam vannak még épségben a holmijai, többek között egy drága merevlemez is, meg sok mindent épségben. Cserélni akarok de nem érzem hajlandóságát, mit lehet tenni ez esetben?
2013. jún. 14. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán milyen jogon tartja meg őket?
2013. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel
2013. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi az hogy nem adja vissza? Üsd ki a p!csába a hülye tyúkot, ha ilyen gyerekes húzásai vannak.
2013. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
menj el vidd vissza neki a cuccait te meg hozd el...
2013. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérd szépen:D
2013. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
félek hogy a barátnői meg barátai kidobatták vele az érmemet, mert én sem voltam eleinte hajlandó vissza adni az ő cuccait, remélem nem dobta ki mert azt nagyon nem lenne jó neki az fix...
2013. jún. 14. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondoltad volna meg, kivel állsz össze. fűvel-fával, mi? Ne csodálkozz, ha ennek rossz következményei vannak!
2013. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ha eleinte te sem voltál hajlandó az ő cuccait visszaadni, mit csodálkozol?


egyébként nálam olyan eset volt hogy nem adtam vissza a gyűrűt amit az exem akkor adott mikor megkérte a kezem, de rém egyszerű oka volt. 1részt teljesen kitöröltük egymást az életünkből, másrészt piszok messze lakott, és én nem voltam hajlandó pénzt kiadni hogy odamenjek.


így a gyűrű a Dunában végezte mikor már a férjemmel voltam együtt.


illetve ha ajándékba adtad neki, akkor nincs is jogod visszakérni és rinyálni érte. viszont , ha csak úgy nála volt, menj oda és követeld!


egyáltalán minek adtad oda? ha te adtad oda, akkor ráadásul nem is vádolhatod meg lopással. ez a hajó elment, ha nincs szerencséd. és végül nem adja vissza magától.


27/N

2013. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
vissza kell adja, mert csak azért adtam kölcsön, hogy legyen valamim nála,
2013. jún. 14. 20:01
 10/11 anonim válasza:

No, ha már ide keveredtem, szeretnék véleményt alkotni, s választ írni erre a fontos és megoldandó kérdésre, mely talán segítene - azonban kevés az adat.


Ehhez szükséges lenne, hogy tájékoztasson arról, hogy hol, milyen szintű versenyen szerezte, hiszen az eszmei érték ettől függ, természetesen a tömege, anyaga, kidolgozottsága sem mellékes.


Általános válasz:

Általában helyes, ha egy megszakadt kapcsolat esetén a volt pár egyeztetett módon visszaadja ami a másiktól nála maradt, legyen az kölcsönkapott-adott tárgy, vagy értékesebb ajándék-viszontajándék, különösen, ha emléktárgy, vagy értéktárgy.

Minden apróságot vissza lehet adni (pl kulcstartó, toll), de mindent visszakérni azonban nem illik (pl levél, fotó).

A csókot azonban semmiképp nem illik visszakérni! :-)

Egy párkapcsolat megszakadásának sok oka lehet, de egy emberem (inkább az egyik félen) múlik. Ezért nem egyformán élik meg. Legyen türelemmel, talán haragszik magára, s ezért kerüli, esetleg elfoglaltsága van.

Nyugi biztosan ő is őrzi a magáét, és később vissza fogja adni. (Nem illik mindent egy összeszólalkozáskor, vagy szakításkor rögtön egymás fejéhez vágni! :-) Ami visszajár az később békésen, nyugodtabban visszacserélhető. Persze ha sürgős akkor lehet mielőbb is.)


A konkrétabb válaszhoz több adat kellene...

Mint írja, magánál, "nálam vannak még épségben a holmijai, többek között egy drága merevlemez is, meg sok mindent épségben".

Sajnos kérdése nagyon féloldalas azért is, mert nem írja le pontosan hogy magánál mi minden maradt, s a drága merevlemez milyen típusú, kapacitású, csatlakozású, értékű, vélhetően milyen értékű (hardver+szoftver) - hogy a kívülállók reális értékviszonyt látva tudjon álláspontot foglalni, tanácsot adni - kérem ezért pótolja legalább ezeket az adatokat, esetleg a mellékeljen-linkeljen fotókat, hogy a fenti általános válasznál alaposabb, konkrétabb választ lehessen adni.

Érdemes lenne tudni, miért került barátnőjéhez a személyes elismerése, valamint magához a drága merevlemez és sokminden, hiszen ez árnyalja az alkotandó képet, választ.

Miért sürgősebb az épségben való megőrzére átvett érem, mint a maga által őrzött épségű drága merevlemez - pont fordítva kellene lennie, mert az utóbbi rövid távon avul, míg az előbbi hosszú távon is megőrzi értékét - vagyis az érem akár húsz év mulva is ugyan azt a tárgyi és eszmei értékű.


Persze a sürgősség önmagában is indokolt lehet,ha valahol az aranyérmet be kell mutatnia, valakinek vissza kell adnia, zaciba szeretné vetni, vagy esetleg más lánynak szerene vele zálogként kedveskedni.


Kiegészített kérdésére válaszára részletes konkrétabb választ tudok majd adni.

2013. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!