Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 5 év tömény hazugság, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 év tömény hazugság, hogy lehet ezt túlélni? Minden csak látszat volt és csalás!

Figyelt kérdés

Remélem, van még fenn valaki. Nem is tudom, hogy hol kezdjem, össze vagyok zavarodva, csak ülök és nézek magam elé. Sürgősen kellene valaki, akivel megbeszélhetném ezeket, mert sokkot kaptam.

24 éves vagyok, 5 éves kapcsolatom volt, már menyasszony voltam. Idén húsvétkor valósággal eltaszított magától, olyan durván szakított. Addigra ő már a mindenem volt, és sajnos olyat tettem, amit sosem tettem volna: megalázkodtam neki és sírva könyörögtem, hogy ne csinálja ezt. De nagyon hideg volt, olyan, mint még soha, kő volt és jég, semmi nem hatotta meg. Utána még beszélt velem, de külön vagyunk, kezdtem megszokni. Egész nyáron beszélgetett velem, utána ősszel elmondta, hogy 7 lánnyal feküdt le a nyáron. Ezt is minek? Csak arra volt jó, hogy még jobban belém vágja a kést, mert oké, új életet kezd, de minek jelenti be. De ez még mind semmi a mai naphoz képest. Minden megfordult körülöttem, és hányingerem van, rosszul vagyok, nem tudom felfogni. Ma ugyanis írt egy emailt nekem.

Az email tárgya az volt, hogy valóság. És gúnyos stílusban leírt mindent, úgy, mint aki nyeregben van, és most nyert, bejött a számítása. Egy iszonyat kaján stílusban közölte velem a hazug 5 évet. Azzal kezdte a levelet, hogy SZERELMEM, készülj fel, mert kőkemény sorok következnek. Így, szó szerint. Aztán 3 oldalas (wordbe kimásolva 3 oldal) levélben elmondta, hogy gyakorlatilag mindenben hazudott. Az egész kapcsolatba csak azért ment bele 5 éve, mert látta, hogy szerelmes vagyok belé, mert mindenki mondta neki, aki látta rajtam, és azért kezdeményezett. De soha nem mondta el, hogy ő ki valójában. Mentális betegnek adta ki magát, még kezeléseknek is alávetette magát, de persze úgy, hogy az orvossal minden meg volt beszélve. A családja sem az, akik, hanem egy teljesen másik. Az összes szó, az összes minden, amit tudtam róla, semmi sem igaz. Amikor azért szakítottunk, mert megcsalt, az sem volt igaz, csak állítólag próbára tett engem, hogy meg tudok-e bocsátani. És hogy nem tudtam és szakítottunk, azt írta, hogy "elbuktam a próbát" és "ezért ő meg kellett, hogy büntessen", és további hazugsághálóba vont bele. Tudtomon kívül az egyik akkori legjobb barátommal figyeltetett engem, aki infókat szállított neki rólam, kémprogrammal kerestette a telefonomat, direkt megadta az email címe jelszavát (amit akkor a nagy bizalmunk és összetartozásunk jelének vettem), hogy bizonyos emaileket hagyjon benne direkt, hogy meglássam, amiket ő írogatott magának. És azt írja, hogy ő kifejezetten élvezte ezeket évekig, és nevetett, hogy mennyire naiv vagyok és beveszem, hogy ő szeret engem. Menyasszonyi gyűrűt adott, és tovább szivatott, vagy ahogy ő írja: büntetett. Nekem drogból annyit vallott be, hogy csak füvet szívott, de most rajtam röhög, hogy "mennyire naiv vagy, libuskám, hogy elhitted, hogy csak azt". Hogy mentális betegnek is azért tettette magát, mert az antidepresszáns a legális drog... És még, ha nem volt elég: nemcsak hogy a családja sem azok, akik, hanem pénzben is hazudott: támogatott, amíg együtt voltunk, azt írja, azért, hogy elérje azt, hogy a szüleim megszokják, hogy ő pénzel, és így nekik nem kell (én egyetemista vagyok, még nem dolgozom), persze ez nagy segítség volt a szüleimnek, és így, hogy hirtelen pofára ejtett, mostmár senki sem segít nekem, mert ő kihúzta a talajt alólam, a szüleim meg már azért nem, mert megszokták, hogy nekik nem kell, és átrendezték az életüket. Ezt a tervet éveken át tudatosan dolgozta ki (a mai levele szerint, de persze ebben mellélőtt, mert anyukám támogat szerencsére), de ő ezt akarta elérni, és azt írja, hogy azt is elhitette velem, hogy ezt nem kell visszafizetnem (pl hogy kifizette a tandíjamat egyszer, havi támogatást adott, amiből kifizettem a kollégiumomat, ilyenek), de nagyon tévedek, mert követeli rajtam, és nemcsak azért, mert elhagyott, hanem hogy mindig is vissza akarta kérni, csak az alkalomra várt, és ha nem adom vissza, akkor forduljak fel és találkozunk a bíróságon...Bizonyítéka persze nincs, de én nagyon sokszor mondtam neki, még a szakítás előtt is, de utána is (még a nyáron), hogy annyira jószívű, hogy én ezt értékelem, és mindenképp támogatni fogom, ha már dolgozok, ami kell, mindent megveszek neki, ha lesz önálló keresetem, akkor is, ha más lesz a felesége, még a diákhitelének a törlesztőrészleteit is akartam vállalni, mert így éreztem helyesnek, hogy amikor kellett, ő segített nekem, akkor én is segítek neki, de mindig azt mondta, hogy nem-nem, nem kell. Ma meg azt írja, hogy ez neki most sem kell, hanem az egész összeg EGYBEN (mert közben minden hónapban titkon írta, még az ajándékokat is, erről sem tudtam), és ez az összeg igen hatalmas, ha viszont nem fizetek neki most, akkor bíróság...holott ő tudja a legjobban, hogy még mindig úgy van, mint amikor támogatott, hiszen nem véletlenül támogatott, ő gazdag családból származik (ja vagy család? hisz az is hazugság volt, nem tudok én már semmit), mi meg szegényebbek vagyunk, minden jóba ő vitt bele, szinte a tenyerén hordozott, amikor jó passzban volt, és nem jött rá a mentális betegség (amiről már most tudjuk, hogy csak megjátszotta), azaz honnan tudnám most azonnal előteremteni?

A levelének van egy mondata: "Tudom, hogy jó színész vagyok. HEHEHEHEHE"

Amikor a szakítás után új kapcsolatom kezdődött volna, nagyon nagy barát volt, jött, hogy bár szakítottunk, azért ő segíteni akar, hogy boldog lehessek, mert nagyon szeretné, hogy boldog legyek. És én hülye meg elhittem, és kiszedett belőlem részleteket. Aztán írt egy olyan levelet a fiúnak, hogy azóta nincs meg az a kapcsolatom sem. Most bevallotta, hogy "egy kis buta liba vagyok, ha azt hittem, hogy ő segíteni akar, szántszándékkal volt ez is, mert itt lehetett még belém rúgni" Na meg hogy szándékosan a névnapomon hagyott el, aztán ezt is a (nemlétező) betegségére fogta.

Aztán a levél végét idézem: "Végig játszottam veled, és úgy, ahogy csak akartam. Ugye nem nézted volna ki belőlem? Van egy aranyszabály: soha nem becsülj le senkit! További szép napot!"

Bocsánat, nagyon kaotikusra sikerült, de nem tudok most értelmes lenni, nem tudom felfogni, nem tudom értelmezni, megőrülök! Az, amit a valóságnak hittem, az, ami az életem volt, az nem létezik, abból semmi nem igaz!! Segítsetek, kérlek, mert megőrülök, ráz a hideg, ég az arcom, szinte belázasodtam a sokktól! És szerintem kis is hagytam még dolgokat, mert gépelni is alig tudok, az őrület határán állok, nem bírom átlátni ezt az egészet, nem bírom felfogni!!!


2009. okt. 11. 01:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
100%
Én még fent vagyok, de csak 16 éves lány vagyok :( De elolvasom amit írtál, még ha hasznos tanácsot nem is tudok adni, nyugodtan írj le mindent, ami jól esik.
2009. okt. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon rendes vagy. Most jöttem rá, hogy nagyon hosszúra sikerült, remélem, azért majd el lehet olvasni. Most egyelőre nincsenek szavaim. Most olvastam újra a levelet: "azt hitted, hogy nagy játékos vagy? végig én irányítottalak. Remélem, élvezed ezt a levelet, mert én nagyon :-)" és ilyenek... Jaj, Istenem, meg fogok bolondulni szerintem reggelre.
2009. okt. 11. 01:54
 3/76 anonim válasza:
100%

"Mentális betegnek adta ki magát,"


ez a lényeg... ez az ember beteg. Én ha valakivel nagyon kiakarok baszni, akkor lehet, hogy szánok rá időt, de nem 5 évet! Nem szánok rá 120-200 ezer forintot (tandíj) és nem tartom el!


Valamikor tényleg szeretett téged ez a srác. Hidd el, a leírtak alapján én így gondolom.


Most valami baja van az élettel, vagy valami újabb gebasz van a lelki világával. (talán egy újabb mentális betegség)

A múltját tagadja valamiért. Nem vagyok pszichológus, nem tudom megmondani miért tagadja le életének legnagyobb szerelmét.


Ha tényleg nem érdekelnéd minek irogatna ilyen szívfájdító dolgokat. Aki én nem szeretek, annak nem írok és békén hagyom.

2009. okt. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Ja és mostmár azt se tudom, hogy ő kicsoda, mert semmi sem volt igaz, amit elmondott magáról, az egész élete kitaláció.
2009. okt. 11. 02:00
 5/76 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas ezt így olvasni, elképesztő, hogy mire képesek egyes "emberek" - bár annyi bizonyos, hogy a fazon nem normális. Épeszű emberek nem tesznek ilyet, semmilyen indokkal nem építenek évekig ilyen terveket - biztos, hogy valami baj van a fejével.


Nem igazán tudok tanácsot adni, ilyen esetről még soha nem hallottam. Próbáld meg valahogy elfogadni a helyzetet, és azt lásd, hogy 1. a fazon egy elmebeteg 2. olyan iszonyatos dolgot művelt Veled, ami egész egyszerűen embertelen! Valahogy találd meg azt az életcélt, ami előrevihet (írtad, hogy egyetemre jársz, gondolom nem véletlenül), zárd ki őt az életedből, ha pedig zaklatna, akkor irány a rendőrség levelestől, mindenestől! Ha úgy érzed, feszítene a dolog belülről, akkor keress valami hatékony feszültséglevezetőt - főleg valami nagyon aktív sportot, ahol ki tudod magad tombolni. Remélem van baráti köröd - ők is nagyon sokat tudnak ilyenkor segíteni, lélekben támogatni.


A perelési fenyegetésektől ne ijedj meg, mindenképpen tegyél el minden levelet, esetleg beszélgetést (MSN naplóz, ha be van állítva), mert azok bizonyítékok lehetnek arra, hogy nem százas, illetve, hogy tisztességtelen, amit tesz.


Sok erőt, kitartást kívánok!

2009. okt. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért írásban közölte ezt veled? Mert személyesen már nem menne és pontosan ismer annyira, hogy mit válthat ki belőled az üzenet és újra és újra el fogod olvasni és minden olvasásnál fájdalmasabb lesz :( Már csak próba képpen is visszaírnék neki, hogy olvasás nélkül törölted a levelet, mert nektek már nincs miről beszélni és az összes további levelével is ugyanezt fogod tenni...
2009. okt. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
92%

Az kemény.Odavág nagyon.

Van néhány ilyen ember.Egy tipikus notórius hazudozó volt a te párod, egy nagy csaló.Valószínűleg azért csinálta ezt, hogy magának bebizonyítsa hogy mekkora király hogy ezt meg tudta csinálni.Egy mocskos f*szparaszt.

A pénzt kérheti, írd meg neki hogy beszéltél egy ügyvéddel és semmilyen pénzt nem kap vissza mivel nem volt róla szerződés ha tovább zaklat akkor fel lesz jelentve és te leszel a felperes.

Ha beszéltek telefonon, akkor pedig próbálj meg úgy beszélni, hogy sugározzon belőled az önbizalom, mondd el hogy már ismerkedsz egy sráccal és minden jól alakul, ő pedig örüljön a saját sz*ros kis életének.Éreztesd vele hogy ő egy szánalmas kis senki.Nem is tudom mit érdemel az ilyen.

A legjobb barátod, aki infókat szállított rólad, ő vele tudod mit csinálj?Hívd el beszélgetni és kérdezd meg tőle hogy most jól érzi-e magát és hogy miért csinálta ezt az egészet.Meg mondd a szemébe hogy "te nem vagy a barátom.Egy sz*r ember, egy spicli vagy.Szevasz."

Azt most gondolom hogy baromi rosszul érzed magad, de mást nem tudsz tenni, minthogy túléled.Rohadt nehéz lehet.

Szívesen megölelnélek.

2009. okt. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
Úristen. El se tudom képzelni, hogy most mit érezhetsz. Bíztál benne, erre Ő mit tett veled. De biztos, hogy ezt a levelet Ő írta? Nem "csak" az egyik barátja "szórakozott"? Elég beteges :S Te erre a levélre visszaírtál valamit? Nem, nem fogsz megőrülni reggelre, nyugi ki fogod bírni :) Mondjuk aludni lehet nem fogsz tudni, sőt...de ha elálmosodsz mindenképp feküdj le, legalább álmodban nem ezen fogsz gondolkodni. Amúgy első voltam, mondjuk látszik hiszen nagyon tapasztalt nem vagyok ilyen téren még, és ezáltal hasznos válaszokat sem tudok nagyon adni :S Bocsánat.
2009. okt. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim válasza:
64%

ja, és még valami: kérdezd meg, ki volt, aki figyelt téged a barátaid közül. Egész biztos, hogy olyan kamu dolgot fog mondani, hogy ezt nem mondhatja meg, mert kellemetlen helyzetbe hozná az illetőt. (ha tényleg lett volna ilyen valaki az ismerőseid közt, ő biztos nem lett volna a barátod, és így őt nem is érdekelheti, hogy mit gondolsz róla, így nem lehet kellemetlen helyzetbe hozni)


Ha viszont konkrét nevet mond, akkor ez az évszázad legnagyobb sztorija, amit valaha olvastam, hogy valaki azért tetette a szerelmet 5 éven keresztül, hogy aztán kínozza a másikat. Morbid lélekre vall így is.


De ez nem valószínű. talán berezelt a srác a házasságtól, és az érzékeny lelke ilyen szívfájdító dolgokat talál ki.

2009. okt. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én 37 éves vagyok,szóval van/volt pár tapasztalatom,de ezen kiakadtam,mert ilyet még nem is hallottam,hogy valaki ennyire szívtelen,gonosz legyen ,hogy egy emberi érzéssel,lélekkel játsszon.Az 5 évedet már nem tudod vissza csinálni.De ezek után erős tudsz maradni vele szemben,és én a helyedben hasonlóképpen reagálnék rá..Ha velem történt volna ez meg,én valamiért úgy érezném,hogy most is csak bántani akar,és nem biztos,hogy nem érzett valamit..Ezért én is írnék egy levelet neki,hogy

Drága X.Y.

Nem leptél meg a leveleddel,mert sejtettem,hogy végig szórakoztál,ezért én is belementem a játékba,hogy mikor veszed észre,hogy mindent tudok! Mivel gőzöd sem volt róla,így elismerheted,hogy én is jó színésznő vagyok:)

Még írnék 1-2 dolgot mellé,szerintem jobban meglepődne mint te! Nem vagyunk egyformák,de én valószínű,hogy annyira sértett,dühös lennék,hogy ezt a levelet megírnám,és lenne még 1-2 szavam amit nem tenne zsebbe..

A pénzről amit követel arról hagyj mondjak egy tanácsot!

Ismered a mondást?" a szó elszáll,de az írás megmarad"

Ha nincs semmi amivel bizonyítani tudja,hogy ő adott neked pénzt akkor mehet a bíróságra,nem fog semmit sem elérni..De ha nagyon belemászna,akkor mondhatod neki,hogy te is mész a bíróságra mert 5 éves kapcsolat ha van legalább 2 tanú aki igazolja,hogy együtt voltatok már élettársi kapcsolatnak számít,és hasonló jogok vannak mint a házasoknál!Akármit vettetek,gyűjtöttetek,kaptatok azt mind közös,és felesbe megy!Én ezek után egy fillért nem adnék vissza,talán ez is lehetne a "kártérítésem"..

Neked most nagyon nehéz,és el tudom képzelni mennyire ki lehetsz bukva.de hidd el nekem egy férfi sem érdemli meg,hogy könnyet ejtsünk miatta,főleg nem egy ilyen alak!

Ne sírj utána,ne szeresd,mert ezt se érdemelte meg!Legyél DÜHÖS,hideg fejjel csak arra gondolj,hogy milyen jó,hogy vége lett,mert végre lehullt a rózsaszín köd a szemed elől,és már látod,tudod,hogy egy nagy NULLA a pasas!

Avval is meg tudod bosszulni az egészet,hogy csinosan,boldogan lásson téged mindig(ne vegye észre,hogy Tőrt döfött a szívedbe),és keress egy rendes férfit,aki tud szeretni téged!

Tapasztalatból tudom,hogy más karjában a fájdalom,és a csalódottság is könnyebben kiheverhető,és ezáltal hamarabb is túl leszel rajta..

A lényeg,hogy ne lássa rajtad,hogy fájdalmat okozott,így nem érte el a célját:)

Fel a fejjel,és kívánom,hogy újra boldog légy!

UI: Ha másképp nem bírod csináld azt amit én.Állj ki a kertbe és kiabáld ki a fájdalmat,vagy igyál meg egy üveg pezsgőt,egyél mellé 1 doboz bonbont..még jobb ha egy jó baráttal együtt csinálod! Nekem mindig bevált..

2009. okt. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!