Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éreztétek már úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már úgy, hogy alkalmatlanok vagytok megtartani a szerelmeteket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem lehet a kapcsolatunknak jövője, külső tényezők miatt. Ő nagyon gazdag családi háttérrel rendelkezik, tanul még, és még nem ismerte mi az hogy nélkülözni.

Én nemrég végeztem mesterszakon, és nem találok rendes állást, van hogy egy héten csak vajas kenyér a menü itthon. (mielőtt sokan elkezdenek öklöt rázni, hogy akkor miért van internetem: inkább vajaskenyér akár egy hónapig mint internet nélkül élni! Már lehetetlen ügyeket vagy bármit intézni nélküle).

Tele van tervekkel a párom, amíg én folyamatosan azon görcsölök hogyan fogok megélni, mi lesz a jövőm. Van két részmunkaidős állásom, de nem elég a fizetésem arra,hogy besegítsek itthon vele a szüleinek, és hogy félre is tegyek belőle.

Ma megemlítette, hogy mennyire más voltam 1 éve amikor megismert, és hideg zuhanyként ért. Igaza van. Régen tele voltam életörömmel, most pedig úgy érzem felemészt a szorongás, és egyre inkább beleszürkülök az életbe.

Nem leszek olyan már mint régen, de nem tudom, mi lesz így a párkapcsolatommal. Már nem érzem magam teljes értékű partnernek mellette, és nagyon félek hogy miattam vége lesz ennek, mert kezdem felőrölni a régi személyiségem. Próbálok megfeszülni, és azt mutatni neki hogy minden rendben, pedig semmi sincs rendben. Akik hasonló cipőben járnak: hozzáálláson kéne változtatnom talán?


2013. jún. 26. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel én is igy nöttem fel a legtöbb barátnöm tabilabb anyagi helyzettel rendelekzett mint én.

De ilyenkor komoylan mondom a legegyszerübb ha leülsz vele a kanapéra és megbeszéled vele. elmondod hogy rosz ez neked hogy csóró vagy és ezért változtál meg mert szeretnél őróla is felelösségteljesen gondoskodni és ez nyoamszt téged hogy jelenleg nem tudod ezt kivitelezni ezért legyen veled elnéző.

Ha rendes lány meg fogja érteni. Végülis a gazdagság nem erény csupán állapot: vagy van vagy nincs.

2013. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi lenne ha őszintén elmondanád neki hogy miért vagy ilyen, hogy problémáid vannak? talán megértené és talán lenne ötlete hogy lábalj ki ebből nem pedig lenézne érte mert aki szereti a másikat az segít neki
2013. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha vége lesz arról nem te tehetsz..

ha ilyen miatt elhagy az a ö bölcsességét tükrözi..


"Ő nagyon gazdag családi háttérrel rendelkezik"


attól még semmivel sem jobb ember.


"Éreztétek már úgy, hogy alkalmatlanok vagytok megtartani a szerelmeteket?"


Igen.. de emiatt ami miatt te gondolod az butaság.

2013. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok ember küzd ezzel így. Én is ilyesmibe vagyok, csak nem az anyagiak miatt, mégis szerintem, rosszabb a helyzetem, mint neked. Anyagilag mindig helyrelehet állni.
2013. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Amélia:) ***** válasza:
100%
Szerintem se "titkold", hogy miért vagy ilyen, miért változtál. Mond el neki. Ha komolyan tervez kettőtökkel, akkor nem lesz gond.
2013. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar ennyi megértő válasz érkezik. Főleg arra nem számítottam, hogy néhány olyan válaszoló ír, akik hasonló gondokkal küszködnek. Sok hónap után ez az első alkalom, hogy azért sírom el magam mert vigaszt érzek mások tanácsában. Köszönöm, de sajnálom hogy ti is ilyen, vagy rosszabb helyzetben vagytok.

Nem vettem számításba, hogy erről is beszélhetek vele, megfogadom a tanácsot. Mégegyszer köszönöm.

2013. jún. 26. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincsmit én köszönöm a bizalmat hogy felénk fordultál. :)

és merem remélni hogy a Te barátnöd nem olyan pénz centrikus mint amilyen az enyém volt. :)

2013. jún. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem is tudod, mennyire megértelek, én is majdnem szétmentem a barátnőmmel a suli befejezésekor - csak nálunk fordítva volt: ő végzett előbb és nem volt munkája, én meg már állásban voltam a diploma előtt.


Először is ne mutasd azt, hogy minden rendben, igenis mondd ki, hogy baj van. Egyúttal pedig tudatosítsd, hogy ez nem lesz mindig így. Persze, hogy megváltoztál, hiszen a pancsolóból ugrottál a mély vízbe. Ő még csak pancsol, onnan nem értheti, miért változtál meg ennyire. Ettől függetlenül persze, lehet, hogy elveszíted, de akkor ezért a kapcsolatért nem is volt nagy kár...


A szorongás nem a helyzet miatt van, hanem miattad. Leszakadt a burok, ez van. Neked most idő kell, míg ezt feldolgozod, és megtalálod a helyed, de az nem igaz, hogy nem leszel már olyan, mint voltál. Pontosabban igaz: pontosan olyan már nem leszel, de ugyanolyan életvidám simán leszel, mint azelőtt. Az életszínvonalad fel fog lendülni, nekem innen elég értelmes és talpraesett fazonnak tűnsz, meg fogod oldani. A szorongásaid is enyhülni fognak, ahogy szépen újra megtalálod a céljaidat és a lehetőségeidet.


Végezetül egy megjegyzést tennék: kicsit irigyellek. Nem egy cimborám volt/van hasonló helyzetben, mint a te most, nekik is említettem ezt. Többnyire csak néztek rám tátott szájjal, hogy biztos, hogy nem vagyok épelméjű, hiszen jól fizető állásom van, szerető párom, diplomám, stb. És pontosan erről van szó: nem érzem azt, hogy azt csinálnám, amit szeretek, de nekem már van mit veszítenem, én már nehezebben váltok, nem kóstolhatok bele mindenbe. Ez az a pont, ahol az ember igazán megérti, miről is szólt a harcosok klubja. Te valahol sokkal szabadabb vagy jelenleg nálam, úgyhogy töltsd hasznosan ezt az időszakot!

2013. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!