Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férjes Asszonyok! Nem érzitek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjes Asszonyok! Nem érzitek, hogy az esküvő óta szigorúbb elvárásokat támasz veletek szemben a társadalom? Hogy amit tegnap még lehetett, ma már nem illendő, csak azért mert férjnél vagy?

Figyelt kérdés

Én ugyanúgy vágyom sok olyan dologra, ami megvolt az esküvő előtt, pl beülni egy sörre a haverokkal akár akkor is, ha a szerelmem nem ér rá, viszont érzem, és felemészt az a nyomás, amit a társadalmi norma miatt érzek, hogy nekem már nem szabad. A férjemet sosem zavarná, őt nem is érdekli, ki mit gondol rólunk, vagy a kapcsolatunkról, de engem nagyon is. És ettől kezdek egyre labilisabb lenni lelkileg, mert alapvetően mindig is ragaszkodtam a szabadságomhoz, nem szeretnék otthon ülő feleség lenni, akinek az egyetlen szórakozása, hogy az urát várja meleg étellel.

Még egyszer kihangsúlyoznám, nem a párommal van baj, hanem szűkebb és tágabb környezetemmel, meg pl idegenek elutasító pillantásairól



2013. júl. 12. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet.De ne hagyd magad ,*ha párod ,ok.akkor senkinek semmi köze.
2013. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tudom merre élsz, de érdekes, attól nem változik semmi, hogy lesz egy papír N
2013. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti megbeszélitek, hogy házasság kötés után is fogjátok ezt meg ezt csinálni, akkor mit számít ki mit mond? A környezet véleménye miért érdekel? Együtt éltek, ti! Nem velük élsz! Azt csináljátok ami nektek jó!

Különben is van, hogy a környezetnek semmi sem jó bármit teszünk. Mivel ők úgy csinálják ahogy, ezért másoknak is úgy kéne. Az nem úgy megy.

Ezért ne legyen lelkibajod! Csak neked lesz rosszabb és teljesen felesleges!

2013. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a környezeteddel van a baj, hanem veled. Nem kell másokkal foglalkozni is kész. Nem a középkorban élünk.
2013. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A társadalmat baromira nem érdekli, hogy házas vagy.
2013. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán érdekelnek a társadalmi elvárások. Maximum a férjem, a szüleim, a legközelebbi rokonaim és egy-két igazán jó barát véleményére adok, HA úgy érzem, igazuk van. De szerintem a társadalom nagy részét sem igazán érdeklem én, aki pletykás, az úgyis pletykál, ha ad az ember rá okot, ha nem, aki meg a saját életével foglalkozik, nem ér rá ilyesmire.


Mellesleg elmondanám, hogy én meg pont az a tipikus, otthon ülő feleség vagyok, aki minden nap főz, takarít és ha megyek valahova, a leginkább a férjem társaságában. Nem a társadalmi, vagy bármilyen elvárások miatt, hanem mert nekünk így jó. Aztán rólam is mondanak sok mindent, én is kapok csúnya pillantásokat.

Ha a férjed ezt nem zavarja, ne foglalkozz idegenekkel, nyugodtan menj el sörözni a haverokkal, vagy bárhova (én mellesleg nem is értem, mi rossz van ebben).

2013. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szarj le mindenkit és érezd jól magad!
2013. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kolosszus22 ***** válasza:

Szerintem ez a probléma elsősorban a te fejedben létezik és te magad erősíted fel. Szerintem marhára nem zavarja a legtöbb ismerősödet ez és akit igen, azt sem annyira, hogy aggódni kelljen miatta.

26F

2013. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy sokakat nem érdekel, hogy mit csinálok, de azért van, amikor megmondják az ismerőseim, akik nem közeli barátok, hogy feleség már ne üljön be egy bárba a barátaival a férje nélkül, meg miért öltözködök fel csinosabban, már nem illik, meg most már nem lehet fesztiválra menni(férjemmel sem) mert már nem illik. és még sorolhatnám...
2013. júl. 12. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Régebben a nők házasság után bekötötték a fejüket, és feketében jártak. Ma már nem így van, ne foglalkozz senkivel.

Hidd el a kocsmában az idegen emberek nem tudják, hogy neked férjed van.

Tedd meg nyugodtan, amíg megteheted, mert ha már gyereked lesz, akkor tényleg nem lesz rá módod, engem inkább az zavar.

2013. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!