Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos sértődés vagy érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos sértődés vagy érzelmi manipuláció? Nem tudom eldönteni, mennyire jogos párom sértődött reakciója, amikor én szóvá teszem, hogy valamit elrontott, elfelejtett, stb.

Figyelt kérdés

Legtöbbször olyan mértékben megbántódik ilyenkor, hogy a végén nekem kell bocsánatot kérnem.

Elismerem, hogy ha nem először történik meg, hogy a hanyagságából, nemtörődömségéből ill. lustaságából adandóan engem kellemetlenség ér, hevesebben fejezem ki nem tetszésemet, mint mondjuk az első alkalommal. Viszont furcsának találom, hogy szinte mindig sikerül magát úgy beállítania, mintha ő lenne az áldozat, aki semmi rosszat nem tett, míg én teljesen jogtalanul megtámadtam, és fájdalmat okoztam neki. Párszor már bevettem, de most már elkezdtem gyanakodni, hogy ez a viselkedési minta a részéről egyfajta trükk, hogy megússza, hogy felelősséget kelljen vállalnia a tetteiért.



2013. júl. 15. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

mekkora hibákról van szó?

mert lehet, hogy nagyon felfújod az ügyeket.

én sem tudok a felfújt ügyekre túl jól reagálni.

2013. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, túlreagálom, de ált. ezt most már megelőzi egy jó adag szorongás is nálam, mivel már ált. tudom pontosan, mi lesz az ügy kimenete, ezért aztán még idegesebb vagyok, még hevesebben reagálok, stb.
2013. júl. 15. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem jó.

sajnos tapasztalatból tudom, milyen az, ha valaki mindent túlreagál. mármint én a másik oldalról éltem ezt meg.

elég rossz, hidd el.

megértem a barátodat, hogy hevesebben reagál, védekezőn. hiszen ez olyan, mintha állandóan támadó helyzetben lennél. és nem lehet tudni, hogy legközelebb megint miben fogsz hibát találni, miért fogsz rátámadni.

szerintem tőled indul a dolog.

ha jót akarsz, nem csinálsz botrányt lényegtelen ügyekből.

könnyen lehet, hogy elviselhetetlen vagy, csak nem veszed észre.

próbáld meg könnyedebben venni a dolgokat, mert mindenki hibázik, ez elkerülhetetlen. az ember a párkapcsolatában nem akar úgy élni, mintha kaszárnyában lenne. nem akar attól rettegni, hogy mikor ront el már megint valamit.

és akkor persze, ha ideges, meg benne van egy félelem, akkor egyre több dolgot csinál "rosszul". ennek jó vége nem lesz, ha nem változtatsz magadon.

ja, és különösen ügyelj arra, hogy ha gyereked lesz, vele ezt ne csináld. mert tönkre tudod tenni egy életre.

2013. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokszor ez van. Néha túlreagálom a dolgokat, de van olyan amikor úgy érzem, hogy igenis nekem van igazam, de akkor is én vagyok hibásnak beáll0tva. szerintem ez tipikusan férfi jellemző. Nagyon ritka az olyan férfi, aki el tudja ismerni, hogy ő is hibázott és a nőnek van igaza. Tanulnom kell még, hogy jól reagáljam le, ha valami bánt, csak odafigyelés kérdése:) a pároddal meg nem igazán tudsz mit csinálni, hagyj neki egy kis nyugit, a sok vita meg veszekedés ki tudja kész0teni az embert. Mielőtt felkapnád a vizet, számolj el 10is, és gondold végig, hogy megéri- e a feszkót:)
2013. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 viktor123456 ***** válasza:
Fxszért nem bírod TE felhívni a mosógép szerelőt, miért kell azzal is engem bxsztatni? :-) úgyis állandóan jár a szád, akár beszélhetnél is vele. :-)
2013. aug. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!