Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 19 éves vagyok, és most van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 éves vagyok, és most van először barátom,22 éves. Hogyan 'változtassam meg' egy picit a barátomat?

Figyelt kérdés

hogy ne szaladjon minden bajával az anyjához, ne higgyen neki mindig, ne mindig azt csinálja, amit mondd neki? Hogyan tudnék segíteni neki, hogy önállóbb legyen? (mert ő nem hiszi el, hogy nem az, hisz mindent elintéz, de az anyja utasítására)


Az egyetemen ismerkedtünk meg,ott szinte mindig együtt voltunk. 5 hónapja vagyunk együtt,sokat voltam hozzá, és ő is többször volt nálunk. Egyedül él,a szülei külföldön élnek,nehezen tud alkalmazkodni másokhoz. Én faluban élek, ő városi. :S Teljesen más az életvitelünk, és neki nehéz elfogadni az enyémet. Nagyon szeretem őt, már többször volt nálunk, az eleinte a szüleim elfogadták (nekünk legalábbis úgy tűnt) de azóta változott a helyzet.Szerintem nem tudja elfogadni az életvitelünket, és az anyjának is furcsa.

Problémák:

1,az anyjával naponta többször beszél, és elmond neki mindent. Eleinte én is tudtam mindenről, de már kevesebb dolgot mondd el.

2,a szüleim elmondták nekem a véleményüket róla, én pedig elmondtam neki, pl. hogy nincsenek reális céljai,nagyon sokat beszél a pénzről,szeretne kevés munkával sok pénzt keresni(ki nem?)( lehet ezt sem kellett volna,mert azóta kicsit másképp viselkedik,nekem mondták a szüleim,hogy ne mondjak el neki mindent,de későn jöttem rá)egyszer veszekedtünk ezen,nagyon rosszul esett neki,hogy akkor őt nem fogadják el,és hogy nem érti mi bajuk vele,ezt elmondta az anyjának, aki úgy reagált, hogy akkor hagyjon el.

3, azt szeretné,hogy mindig vele legyek, holott nekem kell

néha egy kis szünet,és a szüleim sem engednek mindig,nagyon messze is lakunk egymástól és amikor összekaptunk kicsit (mert ő figyelmetlen volt,és ha szóltam neki megsértődött)mondtam neki,hogy hagyjon kicsit egyedül, ez rosszul esett neki, megbeszélte az anyjával,aki azt mondta,hogy akkor én nem szeretem őt annyira, és ez így nem lesz jó.


Szerintem sem, főleg ha mindig azt csinálja, amit az anyja mond neki. :S

Bocsi, ha össze-vissza volt, de remélem, megértitek, és tudtok tanácsot adni.


2013. júl. 25. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ne haragudj, de nem olvastam végig amit írtál. Jegyezz meg valamit egyszer s mindenkorra: a pasikat nem lehet megváltoztatni! Meg úgy általában az embereket sem. Túl sok a tévhit főleg a nők körében, hogy "húú... velem minden más lesz, kezes báránnyá nevelem a pasimat stb." de ez általában csúfos kudarcot vall. Igen, képesek az emberek alkalmazkodni a párjukhoz, ha szükséges, de képtelenség teljesen megváltozniuk. Mit szólnál ahhoz, ha a te pasid akarna megváltoztatni egy-két dologban? Gondolom neked sem tetszene a dolog.


Szóval, vagy elfogadod, hogy a barátod egy tutyi-mutyi, anyja szoknyájához ragadt pasival jársz, vagy akkor azt mondod neki, hogy viszlát és keresel olyan pasit, aki minden szinten megfelel neked és elfogadod olyannak, amilyen.


Sok szerencsét!

23/L

2013. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod megváltoztatni. Amúgy ő is ugyan ezt gondolhatja, hogy téged kellene megváltoztatni. Neked az tetszene?


Fogadd el, vagy nem vele kell lenned.

2013. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ő egy mama pici fia típus. Dobjad míg lehet, mert egy ilyen kapcsolatokon általában az anyós átveszi az irányítást.
2013. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kolosszus22 ***** válasza:

Sehogy sem fogod megváltoztatni és nem is kell neki változnia. Ő ilyen, nem passzoltok össze. Valóban halott ügy ez a kapcsolat hosszútávon. Más a gondolkodásotok, életviteletek.

26F

2013. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kolosszus22 ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy még csak azzal sem nagyon lehet vádolni a barátodat, hogy úgy ugrál ahogyan az anyja fütyül. Gyakorlatilag te a szüleiddel élsz és ahogy a leírtakból lejött, rád is legalább akkora hatással van a szüleid véleménye, mint a barátodra az anyjáé. Ráadásul a barátod a szüleitől távol él, telefonon tartja a kapcsolatot csak velük. Szerintem önállóbb mint te. Nekem az jön le, hogy neked az egyetlen bajod, hogy nem tudod úgy formálni dolgokat hogy az neked és a te családodnak legyen elfogadható.
2013. júl. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szokd meg vagy szökj meg...
2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem megváltoztatni kell (nehéz is lenne)hanem megszokni. Ha nem tudod, beszélj vele erről vagy hagyd.
2013. júl. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Gondolkodtam, azon, amit írtatok, de nem tudom,hogy hogyan vezessem fel neki ezeket a dolgokat,hogy beszéljem meg vele,úgy,hogy ne mondja el rögtön az anyjának. (mert az egy dolog,hogy külön élnek, de egész nap folyamatosan beszélnek egymással)Esetleg,valami mintát írnátok? Nem vagyok a szavak embere,sajnos.


Egyébként szerintem az önállóság nem csak abból áll,hogy elintézi a dolgait, hanem abból is,hogy maga gondolkodik el a problémán, és próbálja megoldani, nem szalad rögtön máshoz.

2013. júl. 26. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!