Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Segítség, volt már valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség, volt már valaki úgy, hogy betegesen függött a párjától, és ez meghatározta az életfelfogását?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Régen pozitív, életvidám, mosolygós voltam. Azobna történt egy családi dolog(anyu depressziós, bort ivott a gyógyszerekre), melynek következtében megváltoztam, szép lassan féltem kimenni az utcára, és reménytelennek éreztem mindent...mígnem megnem ismerkedtem a barátommal. Nem tudom eldönteni máig sem, hogy csak belemenekültem-e egy kapcsolatba, vagy azért jöttem össze vele, mert megfogott....de valamivel tényleg megkellett, hogy fogjon. A lényeg az, hogy a barátom előtt magamnak éltem, a saját céljaim voltak a legfontosabbak, mindenki szeretett. Amint összejöttem a barátommal, Ő tőle függök, de már betegesen. Minden pillanatom róla szól. A kapcsolatunk eleje óta elkezdtem érezni egy hatalmas feszültséget, amire azt hittem, hogy természetes. Ahogy telt-múlt az idő, a barátom rengetegszer megbántott, de én végig kitartottam mellette. Viszont túl sokat hisztiztem, és ennek hatására majdnem elvesztettem. Rájöttem, hogy ez így nem mehet. A hisztijeim miatt egy hétig minden nap pánirohamot kaptam, hogy miattam majdnem elvesztettem a barátomat...és azóta folyton gyomorgörcsöm van, félek. Nem merek írni a barátomnak, nem merem elmondani, ha valami rosszul esik. Szeretetet adni is nehéz, magyarul minden róla szól. Radásul a tettei alapján Apukám is és egy felnőtt nő is azt mondta nekem, hogy nem-e lenne jobb, ha szakítanék vele, de nekem szükségem van rá. Viszont mindent reménytelennek látok, már pszichológushoz is kell járnom. A háziorvosom nyugtatót is írt fel. A tanulás is majdnem a rovására megy ennek, ráadásul idén fogok érettségizni, és kétségbe vagyok esve. A jövőtől sírnom kell, félek, hogy mi lesz, ráadásul betegesen rettegek Apukám és a barátom elvesztésétől. Úgy érzem sose lesz jobb. Gyomorgörcsöm van minden nap, ráadásul a suli nekem egy rémálom lesz, és boltba se merek egyedül menni.

És egész nap a barátom jár a fejemben. Szeretem, de sokszor rosszul esik, amit csinál, de szeretem..ááá.:(

Lehet, rossz téakör, akkor ne haragudjatok.:(


2013. aug. 11. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Némi hasonlóságot véltem felfedezni kettőnk között. De nálad kicsit durvább a helyzet. Ezen csak is te magad tudsz segíteni. Nem kell, hogy szakíts vele, egyszerűen próbálj önállóbb lenni. Nincsenek barátnőid? Vagy valami hobbid amivel elfoglalhatnád magad?


Három évvel ezelőtt én is egy ilyen belevaló, vidám csaj voltam. Aki persze most is megmaradt, de nagyon sok mindenben változtam, nem mondanám azt, hogy a barátom miatt de köze van hozzá neki is. Sokszor féltékenykedtem, hisztiztem, nagyon sokszor megbántott, mindig azzal dobálóztam, hogy bunkó, nem tisztel, de évek alatt azért rájöttem arra, hogy kiprovokáltam pár dolgot. Aztán elveszítettem, nem ettem, nem ittam, ki sem mozdultam a házból, csak sírtam, aztán újra összejöttünk. Már nem féltékenykedek, nem hisztizek, próbálom lefoglalni magam. Egy időben én is féltem, rettegtem, hogy elveszítem. De ezt nem szabad. Amitől félsz, azt bevonzod. Nincsenek barátnőim, nekem csak ő van csak rá számíthatok így olyan mintha függnék tőle. De nem szabad teljes egészében szerinte irányítani az életed. Szépen szokj le róla és ha már jártok beszéld ezt a problémádat meg vele. Segíteni fog :) És nekem is írhatsz privit nyugodtan :)


19L

2013. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szegénykém ez nem könnyű helyzet:( nekem úgy tűnik hogy ez valamiféle pánikbetegség, ami azért alakult ki, mert a családi háttered bizonytalanná vált, így kényszeresen szerettél volna valami biztos kapaszkodót találni, és ezt a barátod testesíti meg. Hülyeség erre nyugtatót és gyógyszereket felírni, ez lelki probléma, amit meg kell oldani szakember és barátok segítségével, akik szeretnek. én is szívesen beszélgetek veled erről, illetve próbálhatok segíteni amennyire ilyen úton lehetséges!
2013. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!