Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetne izgalmassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne izgalmassá tenni a szürke, gondokkal teli hétköznapokat?

Figyelt kérdés
9,5 éve vagyunk együtt. Boldogok vagyunk, de iszonyatosan ellaposodott a kapcsolatunk. Építkezünk így minden pénzünk az építkezésre megy. Sőt az energiánk is. Párom dolgozik 17 óráig, utána még megy a házhoz és ott is csinál ezt azt kb 8 óra mire hazajön. Aztán épp csak megfürdik megvacsizunk és dől is be aludni. Sokat dolgozik, hétvégén is mindig ott van, karácsonyra tervezzük hogy beköltözünk. Beszélgetni alig beszélgetünk mert sosincs itthon, ha itthon van hamar felhergeli magát a gyerekeken vagy a pénzügyeken sokszor duzzogós és ideges. Időnként sikerül egy egy jó estét összehoznunk, mint mondjuk tegnap is, a gyerekek hamar elaludtak, együtt lezuhanyoztunk és összebújtunk, nagyon jól esett szerintem hónapok óta nem volt "ennyi" időnk egymásra. De ma már megint ingerült feszült az építkezés a pénz miatt. Ez engem teljesen kiborít, mert én úgy fogom fel hogy na és? akkor beköltözünk 2 hónappal később miért baj az? De ő már eltervezte hogy ott karácsonyozunk. Mivel tudnám egy kicsit kirángatni ebből az idegroncs állapotból? vissza akarom kapni az én páromat akivel arról voltunk híresek hogy milyen jók vagyunk ketten és most olyanok vagyunk mintha ellenségek lennénk. Sokszor egymást hibáztatjuk, bár inkább ő engem igyekszem csendben végighallgatni a hülyeségeit, de nem mindig sikerül mert elég nagyszájú vayok és visszaszólok és kezdődik a veszekedés a semmin és én érzem hogy elbeszélünk egymás mellett és ő teljesen mást mond mint amit én. Olyankor csendben megvárom hogy befejezze de annyi energiát kivesz belőlem hogy estére már nincs kedvem kedveskedni neki, megmasszírozni vagy ilyesmi mert elveszi azzal a kedvem hogy morog állandóan. Mit tegyek? Legyek mint mindig én a kezdeményező? Én legyek kedves, legyintsek a veszekedésekre? De ilyenkor meg azt érzem hogy és engem ki fog lenyugtatni? Engem ki fog meghallgatni? Valahogy azt várnám hogy együtt oldjuk meg a gondokat, de nem megy mert a legelső gond az kettőnk közt van. A sok veszekedés és a kevés pénz és idő. Mit meg nem tennék ha 100 évvel korábbi korban élnénk, ahol apjuk kiment szántani, anyjuk kapált a kertben, a gyerekek játszottak, és nem votl stressz a pénz miatt mert ami kellett azt megtermelték nem kellett divatolni, új kocsi meg új és nagy ház. úgy elmenekülnék innen valami világvégére ahol csak a család van és nincs villanyszámla meg facebook ahová olyan képeket tesznek ki ami csak a külsőségeket fényezi, ahol magáról 100db képet rak ki valaki és várja hogy rekord like érkezzen rá.... és közben azt kell mutatni kifele hogy minden rendben van minden tökéletes, tökéletes a férj a gyerekek a munka az élet. miközben egy kész szenvedés :( Miért ilyen ez a világ? Hogyan tudnám a páromat is jobban támogatni? hogy hozzam vissza a régi tüzet és harmóniát kettőnk közé?:
2013. szept. 16. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50 árnyalattal.... :-)
2013. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiatal vagyok még, de hátha segít :)

Nekem számtalanszor mondták már, hogy az építkezés tönkre teszi a családot. Sajnos sok ilyet ismerek és még a legbájosabb párok is szakításon/váláson gondolkodtak.

Igen, könnyű lenne feladni. De ne! Nektek már nincs sok hátra és bírd ki, mert neked kell.

A férjed férfi. Minden terhet ő akar cipelni és cipel is. Nem csoda, hogy ideges, hisz családapa. Minden balul elsült tettének súlyos következményei lehetnek. Fél, de nem ad neki hangot. Miért is adna, hisz férfi.

Nagy bátorság kell, hogy valaki belecsapjon így a lecsóba elkezdjétek a családi életet. Minden tiszteletem.


De a legfontosabb, hogy amit leírtál mond el neki. De véletlenül se legyen belőle veszekedés. Amit leírtál látni, hogy egyáltalán nem hidegültetek el egymástól, csak nehéz.

Mond el neki a bajod, különben felemészt. Használd a bűvös "beszélnünk kell" mondatot. Adj hangot az aggodalmadnak, de közben tudasd mennyire szereted és mond ki, hogy félsz. (lehet, hogy nem érzel így, de így gyengébbnek tűnsz majd, mint ő :))


20/F

2013. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is most építkezünk és rengeteg a feszültség köztünk, mert nem úgy haladunk ahogy eltervezte. Alig vagyunk együtt, mert én délután dolgozom és 8ra érek haza. A menet meg annyi h tv nézés van meg eszünk. Hétvégén sokszor dolgozik és mélyenható beszélgetésünk nem sokszor van, max vitáink a pénzes dolgok miatt:(

Kitartás! Ezt tudom ajánlani. Én is nehezen bírom sajnos. Nálunk ugyan nincs még gyerek (nemrég kezdtünk nem védekezni), de átérzem, amit érzel.

2013. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen ezt már a párom is mondta h a munkahelyén a takarítónő egy olyan nagypofájú mindenbe belepofázós nő, és ő is azt mondta hogy aki építkezik az a végén elválik... Akkor csak azt mondtam a páromnak hogy sztem csak a rosszindulat beszél belőle. De kezdek rájönni hogy lehet hogy van benne valami. Hát igyekezni fogok és megpróbálom úgy felfogni hogy ez az ára annak hogy később boldogan éljünk. Pedig pár hónapja még azt éreztem hogy semmi keresni valónk együtt...
2013. szept. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!