Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Távkapcsolatban élők, mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Távkapcsolatban élők, mennyit beszéltek egy nap alatt és hogyan (telefon, net, stb)?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz 4 éve, hogy együtt vagyunk, ebből 2,5 évet kb 50 km-es távolságban töltöttünk, de heti több találkozással, most 1,5 éve sajnos 300 km köztünk a táv, és van, hogy nem is tudunk minden héten találkozni. Én igényelném a napi több beszélgetést, a párom azonban csak amolyan tényszerűen közli a napi eseményeket, mert utál telefonálni. Aztán élőben be nem áll a szája, órákig meséli a történéseket. Nem tudom, lehet-e ebben dűlőre jutni. Nekem kevés a napi 1 telefon, neki pedig még sok is szerintem a telefon "fóbiája" miatt.

Én 21L, párom 25


2013. szept. 28. 00:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szkájp.
2013. szept. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mi heti 2x max 3x tudunk talizni és kb 50-55 km van köztünk mindkettőnknek egyetem :/ minden második hétvégén hazamegy az albérletből mert amúgy eredetileg kb 140kmre lakik.


De mi egész nap beszélgetünk facebookon, és ha nem taliztunk akkor este skype 1-2 óra,de nekem így se valami kellemes.


F/21

2013. szept. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a kezdettől fogva 500 km a távolság, bár igaz, még csak fél éves a kapcsolat, ha a kezdeti "alakulóban levő" fázist is belevesszük.

Sajnos mi sem tudunk minden héten találkozni, bár ha tehetném, midnen hétvégén vele lennék.

Hogy mennyit kommunikálunk? Napi szinten órákat. A legjobb telefonon, de az ugye drága, bár így is heti szinten van, hogy több órát telefonálunk. (Meg is látszik a telóköltségen...) (Mielőtt valaki okoskodó belekötne, skype nem lehetséges, mert csak mobil nete van, gprs kapcsolaton az meg gyakorlatilag halott.)

Facebookon viszont napi szinten órákat el tudunk chatelni. Általában reggel munka előtt váltunk pár szót, (na jó, néha nap közben is lopva egy-egy üzenetváltás megvan), este meg gyakorlatilag a "kötelező napi feladatok" elvégzése után elalvásig.


Utál telefonálni? Én sem szeretek telefonálni, a különböző ügyeimet is inkébb személyesen, vagy e-mailben/faxon intézem, mert egyszerűen nem szeretek telefonálni.

De ha most egy olyan személynek telefonálok, aki mindennél többet jelent számomra, valahogy soha nem agyaltam azon, hogy "jaj, fúj, telefon...", hanem inkább azon voltam, hogy "de jó, végre hallhatom a szerelmem hangját". Szóval ha az emberi kapcsolatainkról van szó, pláne ha párkapcsolatról, akkor eléggé torz értékrendnek tartom, hogy maga a tény, hogy telefonhoz kell nyúlni, jobban számít, mint az, hogy kivel telefonál. Most ez vagy egy olyan értékrendbeli probléma, ami azért némi kis aggodalomra adhat okot a kapcsolat jövőjével kapcsolatban, vagy egy olyan szintre jutott fóbia, amivel mondjuk nem ártana szakembert felkeresni.

2013. szept. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

2. vagyok mi is egész nap facebookon, van hogy este mondjuk 4-5 órát is skypeolunk :)


ja de mi még csak 4 hónapja vagyunk együtt

2013. szept. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Harmadik, totálisan egyetértek veled ebben, én is úgy gondolom, hogy felül kéne ezt írnia, de ő azt mondja, számára már ez is nagy lépés, hogy ennyi időre felhív minden nap:) Tegyük hozzá, hogy ingyen beszélnénk telefonon, így számomra még inkább érthetetlen a dolog. Régebben chateltünk rengeteget még az MSN korában, illetve Facebookon is, de onnan pár hónapja törölte magát, és azóta kb nullára csökkent a kommunikáció. Szerinte a telefon személytelen és ő azon keresztül képtelen érzelmeket kifejezni és mesélni hosszabb dolgokat, inkább csak amolyan gyors közlésekre alkalmas...

2013. szept. 28. 01:06
 6/21 anonim ***** válasza:

#5

Szóval legyél überhálás már azért is, hogy pár percre felhív, aztán le se szаr? Már bocsánat a trágárságért.

Nem személyeskedés, de barátod véletlenül nem egy "túliskolázott" kommunikáció és/vagy művelődésszervező szakosn végzett egyén? Távol álljon tőlem minden sztereotípia, de köztük nagyon sok hasonló gondolkodásúhoz volt szerencsém. Vagy szimplán csak annyira sznob, hogy a több sebből vérző elvei fontosabbak a szerelménél?

2013. szept. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Még csak annyit, hogy természetesen meg kell cáfolnom az állításait. Hogy telefonon keresztül ne lehetne érzelmeket kifejezni? Már hogy a fenébe ne! Még írásban is, csak ugye megfelelő érzelmi intelligencia azért szükségeltetik hozzá.

2013-at írunk. Létezik egy rakás kommunikációs forma: telefon, skype, sms, icq, google talk, facebook, viber, meg még egy rakás más. Gyakorlatilag többszáz kilométerekről már ugyanúgy lehet kommunikálni bárkivel, mint ha a szomszéd faluban lenne. Gyakorlatilag csak egy rendes internetkapcsolat meg egy számítógép vagy tablet kell hozzá, és skype-on élőben láthatjátok is egymást. Ha nekem erre valaki azt mondja, hogy személytelen, akkor az csak a kifogásokat keresi. Gyakorlatilag a fizikai érintkezésen kívül a mai technikával már minden megoldható.

Erre ő mit csinál? Elvágja magát az összes kommunikációs csatornától. Persze, lehet ideológiák mögé bújni, hogy "nem szeretem a facebookot", meg "a tankönyv szerint az internet személytelen", meg hasonlók, de ilyenkor kérdem én: mi a fontosabb? Az idióta elvek, vagy a barátnő?

És a sz..t keverni a legkevésbé sem szeretném, de mélyen elgondolkodtató, hogy vajon mit érez az, aki direkt leépíti a kommunikációt a barátnőjével? Mert lehet, hogy ez csak a felszín...

2013. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nálunk párom mindennap felhív,mikor végezz a melóba,illetve mikor melóba megy.Néha még akkor is ha csak elmegy vásárolni.Nekem azt szokta mondani a párom,hogy azért hiv,hogy hallja a hangom,mert jó hallgatni ahogy beszélek..Azt viszont utálom,hogy fél órát dumálok neki,erre érkezik 2 szavas válasz.Vagy facen irok neki egy regényt,Ő meg elintézi 2-3 mondatba.


Aztán,hogy ha otthon van,és nem éppen főz/filmezik/takarít akkor egész nap beszélünk facen.

2013. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja,és külföldről hív,ami nem valami olcsó.Nem egyszer összevesztünk már,mert hiába mondtam neki,hogy kevesebbet hívjon,és inkább spóroljon.Ő azt mondta leszarja,neki ez mindent megér.Egy beszélgetésnél olyan negyed,és fél óra szokott lenni.Attól függ,hogy mi történt az adott napon a másikkal,kinek mennyire van elege,kibukva..
2013. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Megerősítettétek bennem azt, amit eddig is gondoltam, hogy annyira talán nem is érdeklem őt, mint azt én gondolom. Tegnap sikerült 2x kb. 3 percre felhívnia, az egyikben közölte a jövőheti beosztását, a másikban pedig, hogy megy aludni:D Azt hiszem, érdemes átgondolnom ezt az egészet...
2013. szept. 29. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!