Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önzőség lenne rávenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önzőség lenne rávenni a páromat az összeköltözésre?

Figyelt kérdés

1,5 éves kapcsolat, egykorúak vagyunk, 26 évesek. Nem éltünk eddig együtt (én albérlet, ő szülővel), viszont minden nap találkoztunk szinte az elmúlt 1,5 évben. Én úgy érzem, megérett rá a kapcsolat, hogy megpróbáljuk az együtt élést, függetlenül attól, mennyi ideje vagyunk együtt.


Én vagyok a nő. Az igazság, hogy nagyon szeretjük egymást, úgy érzem alapjában összeillünk, nem is volt igazi veszekedésünk vagy vitánk sem ebben a 1,5 évben. DE: én egyedül élek, mindenben önálló vagyok 2 éve. Párom anyukájával él, és otthon mindent, de mindent a feneke alá tesznek és elintéznek helyette. Értem ez alatt, hogy egy csomag tésztát nem főzött ki életében, a boltban az árakkal sincs tisztában, mert a bevásárlást is anyukája intézi. Alapvető ételeket se tud elkészíteni, mert úgy nevelték (nevelik még mindig), mikor nálam volt utóbb, még a palacsintát is csak nézte, hogy ő ezt most hogy szórja meg túróval? (mondtuk neki, csak fel kell tekerni és kész - aztán mondta "ja csak ennyi? náluk mindig "úgy jött ki a konyhából", hogy már fel is volt tekerve.) Anyukája reggelente bedobozolja neki az ételt, amit elvisz munkába, még az evőeszközt is ő rakja a táskájába. Barátom otthon semmit nem csinál azon kívül, hogy minden nap egyszer elmosogat, hétvégén meg egyszer felporszívóz.

Én viszont nem vagyok az a típus, aki mindent a feneke alá rakna ilyen szinten, és fogalmam sincs, hogy működne köztünk, ha neki a mindennapokban önállónak kellene lenni.

50-50 %, hogy úgy is jól meglennénk-e.


Tudom magamról, hogy 30 fele szeretnék gyereket, családot, így úgy érzem, nincs értelme még éveket eltölteni úgy egy kapcsolatban, hogy valójában nem tudom, mit veszek. Nem akarom, hogy 30 évesen derüljön ki, nem is tudunk együtt élni, aztán meg nézelődhetek, hogy se párom, se családom.


Szemétség ilyen helyzetben bedobni, hogy ha nem hajlandó megpróbálni az összeköltözést így 1,5 év után, akkor inkább hagyjuk egymást?


2013. okt. 19. 10:25
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, mindketten dolgozunk 2 éve. De csak albérletben tudnánk egyelőre költözni, így neki jóval kevesebb pénze maradna, mint otthon, ahol csak a kajába ad bele kisebb összeget. Viszont csak egy évre szeretném ezt megpróbálni, működik-e, utána tőlem hazaköltözhet, ha úgy jobban tud félre tenni.
2013. okt. 19. 10:27
 2/28 A kérdező kommentje:
Saját lakásra önerőből egyikünknek sincs pénze. Csak úgy lenne, ha összetennénk a kettőnk pénzét + kis hitel. De úgy gondolom, ilyenbe is csak akkor érdemes bele menni, ha már megismertük egymást lakva, albérletben, ahol még nincs komoly, hosszú távú anyagi vonzata a dolgoknak.
2013. okt. 19. 10:28
 3/28 A kérdező kommentje:

Ja, és barátomnak magától abszolút eszébe se jutna az összeköltözés, csak azért gondolt már rá egyáltalán néha, mert én egyszer-kétszer említettem, hogy ki kéne próbálni + a húga és annak a párja is mondogatták neki, hogy meg kéne próbálnunk.


Ő úgy van vele, hogy otthon teszi félre a pénzét, az a biztos. Ez igaz is, de így sem lesz pénze saját lakásra még 3 év múlva sem, én pedig nem 30 évesen akarom megtudni, hogy tudunk-e együtt élni, vagy nem.


Mi a teendő ilyen helyzetben?

2013. okt. 19. 10:31
 4/28 anonim ***** válasza:

:) azért akarsz összebútorozni anyuci pici fiával, hogy tudj lakást venni?

Nem éri meg, hidd el!

2013. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Én abszolút támogatom az ötletedet. Hajrá!
2013. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ne értsétek félre, nem az anyagi szempontok vezérelnek, és nem az, hogy "tudjak lakást venni".


Hanem az, hogy legyen lehetőségem megismerni együtt élve is tudjam, hogy nem elpazarlom vele a fiatalabb éveimet, amíg lehetősége van jobban az embernek igazi társat találni. Szeretném megtudni, tényleg érdemes-e együtt lennünk, és ha arra kerülne a sor később, akkor derüljön ki, olyan ember-e ő valóban, akivel tudnék harmonikusan együtt élni, és családot tervezni.

2013. okt. 19. 10:40
 7/28 anonim ***** válasza:

Nem önzőség. Ez a normális, hogy egy kapcsolat ebbe az irányba fejlődik.

De ezzel a pasival meggondolnám nagyon... rengeteg vitára számíthatsz, ha összeköltöztök.

N24

2013. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A lakásvételt csak azért írtam mert a párom azért is szeretne még otthon lenni, mert "nincs hova összebútoroznunk", nincs saját lakása egyikünknek sem, és ő hitelt se szeretne életében soha felvenni. De ha mindig ezt a szempontot nézi, akkor még 5 év múlva se fogunk együtt élni (pedig én akkor már gyerekeket szeretnék), mert csak a saját fizetéséből hitel nélkül öt év múlva se lesz saját lakása.
2013. okt. 19. 10:43
 9/28 anonim ***** válasza:

Te ki akarod próbálni őt, bár erős kételyek vannak benned, hogy hosszútávon bevállna - e. Szerintem kb. ez az utolsó esély a te szemszögedből a barátodnak, hogy melletted önállósodjon, megkomolyodjon, különben mehet a levesbe.

Nem azért akarsz vele élni, mert mindennél jobban szereted őt, minden reggel vele akarsz ébredni, vele akarod megosztani az életedet...

Szerintem nem szereted őt annyira, hogy együttéljetek, nem tartod eléggé férfinek, így felnézni se tudsz rá!

2013. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, van abban valami, amit írsz. De én úgy fogalmaznék, szeretem annyira, hogy a kétségeim ellenére is megpróbáljak vele együtt élni, és kiderüljön, hogy működik ő önállóban.


Azt pedig vállalom, hogy bármennyire is szeretek valakit, én együtt élve a párja akarok lenni és nem az anyja. Ebből adódóan, ha valaki a mindennapokban tőlem "teljes körű kiszolgálást" vár el, annak nem én leszek a társa.

2013. okt. 19. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!