Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? Azt hiszem paranoiás vagyok.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ha egyedül vagyok, olyankor nem merek porszívózni vagy hajat szárítani hajmosás után. Tudom hogy úgyse történik semmi, de bennem van ez az érzés hogy ha zúg a porszívó akkor hátulról támad meg valaki, vagy ha szárítóm a hajam, akkor is, ha lehajtom a fejem a szárításkor védtelennek érzem magam és félek hogy a tükrökben egyszer csak megjelenik majd valaki. Ha bezárkózok a hálószobába akkor is, beképzelek ilyen hülyeségeket és félek :( A barátommal direkt ezért nem is nézek ilyen kimondottan horror, kísértetes filmeket mert ezektől rettegek a legjobban, de még mindig bennem vannak. A baj az, hogy ő ezt nem tudja megérteni. Megkértem rá hogy jöjjünk át hozzánk, megmosom a hajam, utána pedig mentünk volna be a városba bulizni. Erre ő leszól, hogy ő ezért nem fizeti ki a buszjegyet (amúgy sétálva is ide tudnánk jönni, de ő nem sétál), meg amikor mondom neki hogy jó neki hogy nem tudod milyen érzés így félni, erre leszól hogy de, tudja, 5 éves korában volt ez.

2013. okt. 19. 10:45
 1/7 Generalis ***** válasza:

Mi történt veled amitől félsz?


A válaszodat privibe várom

2013. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tök egyedül vagy, zárd be az ajtót és akkor porszívózhatsz nyugodtan. Ha parázol, hát ez van. Mindenkinek van valami hülyesége. A tükröt meg tedd át másik falra, ne az ajtóhoz, és akkor oldalról látod az ajtót a szemed sarkából. Vegyél halk porszívót, gyújts villanyt, ha fosol a sötétben. Szerintem megoldhatóak ezek, ha parás vagy, hát bumm. Nem lehet tudni milyen traumák értek életed folyamán, aki azt hiszi mindenki ugyanolyan,és ugyanonnan indul az nagy gyökér. És próbálj ellazulni, amikor azon kapod magad, hogy paráznál, gondolj ésszerűen az esetre, képzeld el magad kívülről és próbálj lenyugodni. Ha nagyon egyedül vagy beszerezhetsz kutyát pl. az is segít ezen.
2013. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Leírom ide is. Nem történt semmi, kiskoromban imádtam is a horrorfilmeket nézni a barátnőmmel, nem is féltem utánuk, de most ez valahogy "kijött rajtam". Egyszerűen csak félek, nem érzem magam biztonságban ha zajos műveletet kell csinálnom (porszívó és hajszárító zúgás, mosogatáskor a csap hangja, stb).
2013. okt. 19. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
nőj fel! mint egy gyerek egy horrorfilm után... vajon mi tépi fel a szekrényed ajtaját és esz meg?! mégis ki és miért akarna rád rontani?-.-
2013. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. bárcsak így menne -.- leírtam már hogy tudom hogy úgyse történik semmi, de mégis kijön rajtam a parázás. Ha meghaladja a képességeidet a normális válaszadás, akkor ne írj inkább semmit.
2013. okt. 19. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
én pl normális választ adtam, de minek?
2013. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Én is ilyen vagyok, vagyis hasonló. :D Gyermekkoromban imádtam a horrorfilmeket, és most ütnek be rajtam. Pl. hajszárítás vagy porszívózás közben rámjön, hogy valami majd rám ront hátulról, mert nem figyelek, és nem hallom. :D Néha a sötétben is félek. Én még a szüleimmel élek, és ezek csak akkor jönnek ki rajtam ha teljesen egyedül vagyok itthon, ami viszonylag ritkán van.


Az a kulcsa a dolognak, hogy ezek mennyire gátolnak téged? Mert lehet rám jön a félsz, de attól függetlenül megszárítom a hajam, kiporszívózok és képes vagyok elaludni egyedül. Ha téged viszont totál lebénít a félelem ezek miatt, és nem tudod végezni a mindennapi teendőidet, akkor talán érdemes lenne beszélgetned egy pszichológussal. Mi lesz, ha mondjuk nem tudsz majd egyáltalán aludni, még villanynál sem? A paranoia nagyon komolyan is elsúlyosbodhat, ha nem törődsz vele.

2013. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!