Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim ellenzik a párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Penny888 kérdése:

A szüleim ellenzik a párkapcsolatomat? (lent részletezve)

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, a barátom 33 éves. Lassan fél éve lesz, hogy együtt vagyunk.

A szüleim már az elejétől kezdve ellenzik, főleg mióta megtudták, h kivel járok.

Apukám ismeri a fiú szüleit, már hosszú ideje és úgy tudja, hogy a barátom anyukája

roma származású a szüleivel együtt (azt mondta, hogy muzsikus cigány-familia).


A szüleim szerint a barátom és a családja putriban lakik, pedig éppen ellenkezőleg: sok-év

munkájával felépített kétszintes családi házban laknak. Szebb, mint akarki másé. Az apja vállalkozó.

Az anyja irodában dolgozik.

A szülei dolgos emberek, mindent megadtak a gyerekeiknek.

A barátom rendesen dolgozik, főiskolát végzett, tiszta, rendes és ami a lényeg, hogy szeret.

És én is szeretem. Nincs tetkója, nem drogozik. Egyáltalán nem látszik, hogy roma lenne. A baráti köre meg

főleg nem az!

Az ő családja szeret engemet, mindig nagyon kedvesek velem.


De persze az én szüleimnek senki sem felel meg. Apukám már visszahallotta a városban másoktól,h

én Vele járok.

Nem engednek el vele, csak este 11ig! (ha egy perccel később is megyek anyukám utánam

telefonál. És sajnos akkor is megtette, amikor mással jártam). Mert különben haza se menjek.

Azt is mondták már,hogy kitagadnak. Szégyenkeznek miattam. Nem értem, hogy miért.

Az unokatestvérem 17 évesen teherbe esett és szült is, volt h részegen az utcán hentergett. Szerintem

az én családom zűrösebb, mint a barátomé, mégis most én vagyok a rossz.

Előre közölték, hogy soha-de-soha nem jöhet el hozzánk a barátom.

Anyám magasra helyezte a mércét. Egy ideál él a fejében, a hozzám illő pasiról, és ha nem az lesz, amilyet

ő elképzelt összedől a világ... (zsidó, meleg megfelelne).


Nem értem, hogy miért baj ez? Miért kell, h vadidegen emberek beleszóljak az életembe. Éppen elég,h

ennyi idősen a szüleim is megteszik! Van szakmám, és egyetemre is jártam. Jelenleg munkát keresek,

amiben a barátom is segít.


/A gimis barátnőm hasonló cipőben jár. Csak az ő barátját ismeri a családja. A barátnőmnek van munkája, a szülei

mégis elvárják, hogy este fél10-10re otthon legyen. Azt mondta, tudja, ha egyszer elköltözik otthonról az

anyja hónapokig nem fog vele beszélni. Szerintem rám is ez a sors vár. Még az is lehet, hogy kitagadnak./


Nem értik meg, hogy szeretem. Jól érzem magamat vele és ő is így érez.


Komoly válaszokat várok!!!!

Mit tegyek?

Engedjek a szüleimnek és szakítsak? Vagy maradjak a barátommal, akit szeretek?

Nyugodtan szeretnék élni.


2013. okt. 20. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, már bocs? 26? És te 26 évesen inkább a rasszista szüleid parancsait követnéd? Bújj már ki anyuci szoknyája mögül 26 évesen, légyszíves!
2013. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy látom 18 elmúltál már, gondolom dolgozol is, gondolom el is költözhetsz otthonról ugye?
2013. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit lehet itt mondani? Szerintem ne siesd el! A házassággal még ráérsz.
2013. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26 évesen tartsd el magad.
2013. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Baccardi01 ***** válasza:
Menekülj otthonról!
2013. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

26 évesen úgy befolyásolnak téged, mint egy 13 évest. Gondolkodj már kicsit el.


Ez a sok mentegetőzés meg teljesen felesleges volt, amit itt végighánytál a kérdésben... mi úgysem tudjuk mi a helyzet, mit szépítesz túl. Ha a barátod anyja cigány, akkor ő is az, ergó lehet valami benne, hogy elakarnának tiltani tőle.

2013. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lényeg: 26 éves vagy, ennek ellenére hagyod, hogy úgy irányítgassanak, ahogy azt már egy 15 éves se tűri zokszó nélkül.


Igen, félig roma a barátod, ezt tudjuk. Nekem nem kell megmagyaráznod, hogy ez nem jelent semmit, én pontosan tudom, hogy ettől még lehetnek tisztességes, normális emberek. Szóval nekem nem kell magyarázkodnod. Szüleidet meg elvakítja a rasszizmus, szóval nekik meg nem fogsz tudni magyarázkodni.

Ami viszont érthetetlen, hogy miért nem állsz a sarkadra 26 évesen, és állsz ki az érdekeidért? Nem 8 éves vagy már! Felnőtt életed nyolcadik évében vagy, szóval már igazából jócskán benne vagy a felnőttkorban!

Tudod, nem anyád fog azzal a pasival járni. Szóval ne legyél már ennyire teszetosza, hogy az ő igényei által választasz pasit! Na és ha nem tetszik neki? Akkor tagadjanak ki, ennyi. 26 évesen úgy is már ideje lenne önálló életet kezdened.


A döntés persze rajtad áll. Vagy most kiállsz magadért, vagy még 40 évesen is anyuci fog irányítani.

2013. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már rég külön kéne élned tőlük.
2013. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!