Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a baj velem, hol keressem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj velem, hol keressem a problémát?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok és úgy érzem mindig ugyanolyan típusú nőkbe botlok bele, akikkel nem jutok előre.


Általában szép barátnőim vannak, aki tetszik, abba viszonylag hamar belehabarodok, de hamar kiderül róluk, hogy problémájuk van magukkal, önbizalomhiány, önzőség, vagy nem elég bátrak döntéseket meghozni, vagy épp teljesen komolytalanok, így hiába állok mellettük és akarok nekik segíteni, ez sokszor kudarcba fullad (amit meg is értek, hiszen ha belőlük jön a dolog), egy idő után ismét nem leszek boldog és megint csak a szakítás mellett döntök, ami persze engem is megvisel.


Sokat gondolkoztam, mi a gond velem, mert ennyi véletlen nem lehet. Meleg nem vagyok, sőt igazából fiú barátom sincs sok, mivel azt látom, a többség férfiban nem elég kitartó, nem elég férfiminta, gyávák, megcsalók, vagy épp magukat férfinek mutató félelmekkel telik puhány alakok. Alapvetően a lányokkal nincs bajom, ha nincs szorongás, akkor szexuálisan is minden funkcionál. Anyám nem él 15 éve, de nagyon jó mintát kaptam tőle is, szeretetteljes légkör volt nagyszülőkkel együtt, apám pedig ebben a képben egy puhány alak volt, aki én nem akarok lenni, ez ellen tudatosan küzdök is (megcsalás, félrelépés, másikkal őszinte beszélgetések hiányára gondolok).


Magamról még annyit, hogy törekszem arra, hogy egyedül jól érezzem magam, tehát elvileg kapcsolatfüggéstől sem szenvedek. Ha meg kellene fogalmaznom, úgy érzem, egy olyan lányra vágyom, akivel a magam tempójában élhetjük az életünket, gyerekeket nevelhetünk, stb. Szeretnék családot, házat, a mellettem lévő nőt boldoggá tenni ha ezekre gondolok, úgy érzem, ezektől lenne teljesen teljes az életem. Egy olyan valakivel képzelem el mindezt, aki tud és akar hinni magában, bennem és kettőnkben, nem pedig folyton csak önmagát, vagy az én hibáimat teszi előtérbe.


Hol, kivel, vagy milyen módszerrel kezdjem a problémám felkutatását, ha boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot szeretnék és nem mindig ugyanolyan típusú nőket bevonzani?


2013. okt. 23. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy benned van a probléma. Egyszerűen csak kevés tényleg egészséges, normális ember van. Én is hasonló okok miatt nem találok csajt. Túlfejlettek vagyunk :)
2013. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tudok neked egy nőt! 36 éves. Nagyon rendes és hozzád való lenne. Kell az elérhetősége?
2013. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ott rontod el szerintem,hogy tetszik valaki,és azonnal belehabarodsz.Nem szabad.Egy kapcsolatba úgy szabadna elvileg belevágni,hogy valamennyire ismered az illetőt,és vannak érzelmek,de nem rögtön halálos szerelem meg társai.Minél jobban beleéled magad valamibe,annál nagyobbat csalódsz.Minél odaadóbb vagy,annál könnyebben kihasználnak.Talán több racionalitást kéne belevinni a párválasztásba.Tudom,hogy ez szinte lehetetlen,de meg lehet próbálni,megéri.Egyébként én ugyanaz vagyok,mint te,csak nőben és fiatalabb kiadásban,és mindig elszúrom valahol.Most éppen a legutóbbi hibás döntésemnek iszom a levét.
2013. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Na, pont ezért randizom én minimum 5ször mielőtt egyáltalán ágyba megyek egy csajjal.
2013. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1./ Köszi a választ, erre én is gondoltam, hogy minél többet dolgozom magamon, annál kisebb esélye van egy átlagos párkapcsolatnak, de szerintem az "átlagos"-ba nekem nem fér bele az őszintétlenség, a másik meg nem értése, megcsalás, stb, inkább akkor vállalom ezt.


2./ Kedves Tőled, de most elsősorban a fenti kérdésre kellene segítség, ha azzal kapcsolatban is tudsz segíteni, megköszönnöm akár privátban is.


3./ Igazad van, hamar belehabarodok, bár ez abban nyilvánul meg, hogy szeretek adni, szeretem boldoggá tenni a másikat. Ebben igazad van, hogy ez gyorsan ki szokott alakulni. A halálos szerelem azért túlzás, túl tudom magam tenni, ha akarom, nem szenvedek sokáig. A racionalitásban igazad van, minden döntésem mögött ott van a racionalitás is már, pont ezért vagyok most egyedül és nem keresem a könnyebb utakat (megcsalás, menekülés és társai), még ha ettől vért pisilek is. Viszont az odaadással kapcsolatban nem értek egyet, ha az hozzám tartozik, miért kellene megerőszakolnom magam. Szeretek adni, magamat adni, őszintének lenni és annak látszani, aki vagyok, ebbe még sosem haltam bele.

2013. okt. 23. 15:47
 6/8 A kérdező kommentje:
#4: Ezzel nekem sincs gondom, bár sokszor meg ha nem az érzelmeidet helyét átveszi a racionális gondolkodás, azt gondolják Rólad, hogy okoskodó vagy, megint nem vagy érdekes férfi. Bár tény, hogy mindenkinek joga van azt gondolni amit akar, magamnak kell hinni abban, hogy amit csinálok, az nekem jó, nem is akarok ilyen szempontból érdekes férfi maradni.
2013. okt. 23. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolónak igaza lehet.


Másrészt van valami abban, amit leírtál, ami határozottan zavar és nem garantálom, hogy jól meg tudom fogalmazni.

Nem csalod meg a barátnődet? Alap dolog.

Őszinte vagy? Szintén alap.

Tiszteled a párodat? Alap.

Dolgozol a párkapcsolatodon? Alap.

Ettől még nem leszel hű, de jó parti, ezeket BÁRKI megcsinálja.


Másrészt az a negatív hozzáállás a többi emberhez, amit a 3. bekezdésedben sikerült leírnod szerintem kifejezetten taszító és véleményem szerint elég torz a meglátásod. Nagyon-nagyon sarkítva: "Itt mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter."


Ezen kívül szerintem nagyon kevés információt adtál meg ahhoz, hogy hathatósan segíteni tudjunk. Hol ismerkedsz, kikkel ismerkedsz, milyen típusú nők jönnek be (belsőre, nem külsőre), mennyire hamar habarodsz bele a nőkbe, mit és mennyire szeretsz adni és még sorolhatnám.

2013. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7: Nem is feltétlenül arra akartam kihegyezni, mennyire jó parti vagyok, ezek a dolgok leginkább magam számára fontosak, hogy magam tudjam, így működök, vagy erre törekszem. Sajnos hiába írod szinte mindegyik pontra, hogy alap, sajnos úgy látom, a lányok körében is az őszinteség valami ufó, ami fájdalmat okozhat a másiknak, a párkapcsolattal való foglalkozás pedig kimerül a rendszeres veszekedésben, vagy abba, hogy a másik a hülye. Lehet, hogy én járok rossz körökben, de azt látom, a párkapcsolatok jelentős része a felsorolt problémákon alapul, nem feltétlen akartam arra kiélezni, hogy én vagyok helikopter, de egyszerűen látom ezt a sok visszataszító hozzáállást majd az utána következő törvényszerű önsajnálatot, ami nyilvánvalóan a vakságból, süketségből adódik.


HOgy hol ismerkedem, milyen módszerrel? Szinte bárhol, elég sok helyen megfordulok. Akár az interneten, akár a való életben is szoktam. A való életben általában miután megtetszett egy lány, próbálok teljesen figyelni rá, megismerni, észrevenni azokat a jellemzőit, melyekből dolgokra következtethetek. Tehát itt azt gondolom teljesen racionális dolgokra figyelek, amellett, hogy észreveszem milyen szép lány, vagy mennyire megkívántam. Tehát elvileg ezen túl vagyok. A #3. hozzászólónak igaza van, hogy nem fekszik le azonnal a lánnyal, én sem erre törekszem, nagyon szeretek tartalmas programokat szervezni már az elején, ahol 100%-kal a másikra hangolódhatok és már ott el tudom dönteni, hogy ő egy stabilhoz közeli személyiség, vagy van tele bizonytalansággal, félelemmel, amiről tudom, hogy az ő dolga segíteni. És ez még korántsem a szexről szól, azt gondolom ahhoz is odafigyelés kell, feltéve, ha azt szeretnénk, hogy mindkettőnek jó legyen, egymásra hangolódás mindkét oldalról. Tehát nem vagyok az a kapkodós fajta és hajlandó vagyok elfogadni a kudarcot is, azaz ha egy lányról úgy érzem, hiába tetszik, vele nem kapjuk meg kölcsönösen azt, amit szeretnénk.

2013. okt. 24. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!