Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hiperszenzitív vagyok, folyton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiperszenzitív vagyok, folyton veszekedést generálok?

Figyelt kérdés

19N vagyok, jelenleg a második komoly kapcsolatomban vagyok, 1 éve vagyunk együtt. Az első kapcsolatom épp 1 évig tartott. Illetve volt néhány rövidebb kapcsolatom is, de azok nem hagytak mély nyomot, nem volt szerelem.

A problémám az, hogy bárkivel voltam eddig együtt, rendszeresen ment a veszekedés...miattam. Egyszerűen generálom a balhét. Egyik oka talán az lehet, hogy hiperszenzitív vagyok.. Így mindent sokkal "mélyebben" élek meg, illetve borzasztóan érzékeny vagyok, sértődékeny, és féltékeny is.

A barátom nagyon szeret, tudom. De ha valami olyat mond, vagy csinál ami engem érzékenyen érint (akár egy szó, egy hangsúly, egy gesztus) annak ellenére, hogy neki általában fel sem tűnik, s főleg nem is akar megbántani, én felhúzom magam és olyankor indul a balhé és megállíthatatlan vagyok. Sokan azt mondják, hogy hisztis vagyok.. De én nem így érzem, hiszen minden nap harcot vívok saját magammal, és már egyre nehezebbnek érzem az egész életet. Olyan, mintha két énem lenne.. Egy jó és egy rossz.

Mikor higgadt vagyok, átlátom a problémát, tudom mi lenne helyes és mit kéne másképp tennem, de mikor elkap a gépszíj, egyszerűen senki és semmi nem tud visszaforgatni (vagy legalább is még nem találtam meg a módszert).

Az első kapcsolatom erre ment rá, mert a srác is elég labilis volt, és kikészítettük egymást a heti 2-3 veszekedéssel.

A mostani párom úgy gondolom azért nem adta még fel, mert ő sokkal kevésbé lelkis. De tudom, nagyon sok butaságommal meggyötörtem őt is.. Sokkal jobbat érdemel nálam. Nem is értem miért van még velem.

Alkalmatlan vagyok párkapcsolatra.


Ti mit tennétek? Vagy mit tanácsoltok?


2013. okt. 28. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Meditáció. Sok-sok meditáció.


Én is ilyen problémával küzdök / küzdöttem, szinte minden nap, aztán amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni a lélek dolgaival / elkezdtem meditálni, egy idő után észrevettem, hogy egyszerűen már nem érdekelnek, amiket korábban még bántó szándékúnak gondoltam volna.

2013. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még egy fontos dolog, már a fájdalom sem olyan erős azóta, ha valaminek fájnia kell, már nem kell belehalnom.
2013. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cica, a ket benned lakozo ent az agyad csinalja, es az egy sulyos betegseg, ugy hivjak: skizofrenia. Szerintem fordulj szakemberhez/orvoshoz a problemaddal. Az ilyeneknek gyogyszeres kezelesre van szukseguk (ha nem vagy az, akkor fogadd el a bocsanatkeresemet, es ne vedd figyelembe a valaszomat)
2013. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm a tippet, megpróbálom!


Hármas: a skizofrénia az én esetemnél jóval súlyosabb. Tudom, mert ismerek skizot elég közelről. Illetve voltam már szakembernél borderline gyanújával, de nemleges eredményt kaptam. Elvileg "csak" hiperszenzitív vagyok, ami nem betegség (az említettekkel ellentétben.).

2013. okt. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!