Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyre nehezebben bírom, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre nehezebben bírom, hogy hallgassak, nem akarok veszekedést, de már nem bírom? 32 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés

Miután kiderült a terhesség, párom és anyja összeveszett, így el kellett jöjjünk anyóstól, most én anyumnál lakunk, közben épül a ház, ahova mennénk, mire megszületik baba. Még 2-3 hétre lenne szükség, hogy minden elkészüljön és mehessünk, de nem tudom, hogyan fogjuk kibírni ezt a 2-3 hetet, ugyanis már pokol az életünk..


Mivel ugye anyumé meg a tesóimé illetve enyém a másik ház, fel lett ajánlva, hogy akkor csináljuk meg, és menjünk oda babával, hogy külön lehessünk. De, mivel ugye nekik is van benne részük, állandóan beleszólnak mindenbe, hogy mi hogy legyen, nekik mi tetszene stb.. az kb nem is tetszik nekik, amit mi elképzelünk.. Sokszor ebből megy a veszekedés, és párom már egyre nehezebben bírja, mert tényleg mi fizetjük a dolgokat, és ez van.. Én meg már még kevésbé bírom mert mindkét oldalról én hallgatom a dolgokat, mindegyik azt várja, hogy nekik adjak igazat.


Szeretném már ezt a 2-3 hetet békességben kibírni itt, de egyre nehezebb.. Hazajön párom, és mihelyst szóba kerül vmi házzal kapcsolatos dolog, már ideges is, és ilyenkor általában rajtam csattan az ostor, mert én hallgatom, hogy neki elege van, inkább meg se csináltassuk, hanem hagyja a fenébe, őt nem érdekli stb.. Már nem is tudom mivel tudnám lenyugtatni, mert már semmi se használ.. Félek is, hogy tesómmal összefognak veszni, mert általában inkább ő az aki teszi az ajánlatokat, hogy neki mi tetszik meg mi se.. Vannak napok, amikor jól el vannak, de már 2-3 napja érzem hogy puskaporos a levegő, és hogy nem bírják sokáig.. Nem tudom mit tehetnék, mert ha ők összevesznek, és párom megindul, akkor nincs hova mennünk..


2013. febr. 26. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legrosszabb megoldás a közös. Inkább ne építkezzetek, mert erre rá fog menni a házasságotok. Szálljatok ki, ahogy lehet.
2013. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg tesódat,hogy legyen rád tekintettel,ne feszegesse a háztémát...Szeretnéd a hátralévő időt a szülésig nyugalomban tölteni.Ha fontos vagy Neki,megérti...Aztán majd ráértek esetleg azon agyalni,hogy eladni a házat,és olyan helyre vonulni,ahol nincs másnak köze a dolgaitokhoz.
2013. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez egy "kényszerhelyzet" volt. Más választásunk nem nagyon adatott, mert annyi pénzünk nincs, hogy vegyünk egy saját házat, hitelt nem kaptunk volna annyit, úgyhogy csak ez maradt, pedig mi sem szerettük volna ezt, mert én sejtettem, hogy ez lesz belőle..
2013. febr. 26. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor panel vagy albérlet de el onnan!
2013. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De ti, a férjed, a baba és te fogtok ott lakni, nem? Csak ti hárman, senki más. Oké, hogy anyukádé meg a tesódéi IS, de ha ti fogtok ott lakni, és pláne, hogy ők ajánlották fel, hogy oké, akkor lakjatok ott, akkor nem úgy lenne értelmes, hogy a TI ízlésetek szerint valósulnának meg a tervek? Egyáltalán, ezek alapján nem értem, minek szólnak bele, de gondolom, én olvastam félre, és itt azért kicsit több is van. De ha mégis jól értettem, akkor megpróbálhatnál beszélni a családoddal, hogy ha ti fogtok ott lakni, akkor szeretnéd kicsit a magad ízlése szerint alakítgatni a dolgokat, és az általános béke és a nyugalmad kedvéért megkérheted őket, hogy ne veszekedjenek folyamatosan ebben a témában.

Bár gondolom, nem egyszerű a helyzet, és talán hálátlannak is titulálnának, de ha már ők ajánlották fel, hogy lakjatok a másik házban, és CSAK ti laknátok ott, akkor könyörgöm, miért erőltetnék ők a saját ötleteiket? Hiszen ők lehet, heti egyszer látnák, míg neked ott kell élned...

2013. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát csak egy dolgot tudok neked tanácsolni: nyisd ki a szád. Az elmondottak alapján csak tűrsz és tűrsz, a párodnak pedig sosem lesz annyi szava a családnál, mint neked.


Ne haragudj, de sosem értettem, mikor valaki a saját családjában sem képes a vágyainak érvényt szerezni. Hát nem a saját párod, testvéred, édesanyád és édesapád? Nem tudsz velük leülni beszélni? Ha gyáva vagy tenni azért, hogy elcsituljanak a dolgok, akkor mit vársz? Vedd észre, hogy 99%-ban körülötted forognak a dolgok, miközben te csak vársz csendben és próbálod túlélni a hátralévő időt, míg elmenekülhetsz a konfliktusból.


Ülj le velük szépen nyugodtan és kérdezd meg őket, miért nem lakhattok olyan házban, amilyenben szeretnétek. Kérd meg őket, hogy ha nem tudják elfogadni a dolgokat, akkor szóljanak még most, és akkor inkább albérletbe mennétek, mert nektek így nem jó. Ültesd le a párodat is, és kérd meg, hogy legyen türelmes, elvégre te terhes vagy, neked sem jó a stressz, mondd meg neki, hogy majd te megpróbálod elrendezni. Gondolom, büszke és érett kismama vagy, akkor nem viselkednél felnőtt mód kicsit?

2013. febr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!