Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csodálkoznak a barátnőim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csodálkoznak a barátnőim, hogy barátnőm lett?

Figyelt kérdés

Én általában jobban tudok barátkozni lányokkal, mint fiúkkal. Ezért jóval több lány barátnőm van mint fiú. (lehet hogy ilyen friendzónás pasi lennék)

Most összejött egy állítólag elég csinos lánnyal egy kapcsolat. És a barátnőim csodálkoznak, hogy hogy csinálom, ez már a második lány az életembe, és hogy hogy lehet ez. Szerintetek miért csodálkoznak a lány barátnőim


2013. nov. 16. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kérdés után én is csodálkoznék és nem hinném el hogy összeszedtél egy retket.
2013. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mer azt hitték b*uzi vagy xD
2013. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fájó lehet, de #2-nél az igazság várhatóan. :)
2013. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te most mi vagy?
2013. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
teljesen hetero a nőket szeretem csak barátkozni is a nőkkel szeretek inkább.
2013. nov. 16. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha 2-nek van igaza, akkor mi az, hogy barátnöid? Én még nem hallottam hetero pasi szájából hogy a lány barátait barátnőinek hivja. Ez az egyik. A másik, hogy mi az hogy állítólag elég csinos lány? Te vagy a barátja, és nem tudod, hogy csinos e? És az utolsó mondatod. "lány barátnőid" Tudtommal csak a lányok tudnak barátnők lenni...
2013. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6.

Nekem nyilván csinos, de az átlag ismerőseim körében is az.

2013. nov. 16. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem. De a nemed igazán odaírhattad volna.... Na mindegy. Este van és sok volt a töltött káposzta..
2013. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"barát" - "barátnő" ez a helyes szóhasználat, jólmondja kérdező. Eredetileg csak a barátságot jelentette,aztán már a párkapcsolatot is.


A "lány barát" kifejezés az utóbbi években alakult ki az angol hatására. Magyarban fura, merthogy van rá saját szó.


Az angolban ugyanis a "friend" a barátságra vonatkozik, a "boyfriend"- "girlfriend" a párkapcsolatra. Így a magyar elmében a "friend" - barát a (fiú) barátról általánosodott a barátokra és barátnőkre.

2013. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!