Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyors váltás egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Clairvoyant kérdése:

Gyors váltás egy kapcsolatban - meddig érdemes várnom?

Figyelt kérdés
Megpróbálom tömören leírni: 3 hónapja megismerkedtem egy lánnyal, nem sokkal később megtudtam, hogy van párja, de egy barátnője elárulta, hogy megtetszettem neki, és az ő kapcsolatuk amúgy is a végét járja. A pasi alkoholista, megbízhatatlan figura, egyszer már otthagyta emiatt a lány, de visszament hozzá. Egy hónappal ezelőtt eljutottunk odáig, hogy "összejöttünk", és mivel az elején tudattam vele, hogy "második a sorban" és szerető nem vagyok, nem sokkal később elköltözött az exétől édesanyjához, de még mindig tartják telefonon a kapcsolatot. Ez számomra eléggé kellemetlen, de eltiltani tőle nem akarom; jobb lenne, ha magától jönne rá, hogy ez így nem igazán működhet. Látom rajta, hogy még nem tette teljesen túl magát azon a kapcsolaton, ami több év együttlét után érthető, de egy induló kapcsolat számára (szerintem) nem egészséges, viszont elveszíteni sem szeretném, mert úgy érzem, működhetne a dolog. Tudom, hogy ez neki egy kis visszalépés az életben, mert közös házból hazaköltözni a szülőkhöz nyílván nem a legkényelmesebb dolog, de én ilyen rövid után még nem gondolkodom az összeköltözésen. Mit tennétek a helyemben? Meddig érdemes várni, hogy tovább lépjen, ha már (elvileg) engem választott?
2013. nov. 21. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, egyet már lépett, amikor visszament a szüleihez.

Valószínűleg bizonytalan, ezért ment már egyszer vissza

hozzá, de az is lehet, hogy kapcsolatfüggő. Több év együt-

élés után nem várhatod el feltétlen, hogy ne beszéljenek,

ne kopjon el a kapcsolat magától, hiszen nem hatalmas ve-

szekedés útján válltak el.

Szerintem adj neki időt, legyél türelmes vele.

2013. nov. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igyekszem, és igazából a telefonbeszélgetés sem zavarna, ha az exe nem zsarolná azzal, hogy kárt tesz magában, ha nem megy vissza hozzá. Az én hozzáállásom persze ehhez más (tőlem aztán...), de megértem, hogy ez nagyon bántja.
2013. nov. 21. 02:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Erőszakos, és akarnok ember vagy.Erőszakkal irányítani bárkit is, annak a vége bukás. Ráadásul nem is szereted az illetőt.
2013. nov. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt az a jó megoldás, hogy türelmesen vársz. A lánnyal beszéljetek meg mindent, és állj mellette. Érezze, hogy te támogatod őt, hogy tovább tudjon lépni és hogy jó döntést hozzon. Próbáld meg a jó irányba sodorni, vagyis, hogy ne engedjen a zsarolásnak. Idővel pedig újra átbeszélhetitek hogy a kapcsolatotok merre tart.
2013. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!