Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi időnek kell eltelnie...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időnek kell eltelnie szakítás után, egy új párkapcsolatig? Szerelem szempontjából.

Figyelt kérdés
2 hónapja szakítottak velem,azóta megismertem egy remek srácot. Össze is jöttem vele,ő már nagyon szerette volna,én időt kértem tőle közben,de aztán úgy voltam vele,hogy hey,ne szalasszak el egy ilyen férfit. Közben viszont sokszor érzem úgy,hogy az exemet még mindig szeretem,gyakran gondolok rá,és hiányzik. Persze,ott már nincs esély folytatásra. Nagyon kedvelem a mostani páromat,de lelkiismeret furdalásom van,amiért nem tudtam lezárni még teljesen a múltam. Sokszor átfut az agyamon,hogy egyáltalán lehetek-e szerelmes újra,ilyen kis idő eltelte után? Nem szeretném őt kihasználni. Esetleg szakítanom kéne vele? Rossz érzés,amikor vele vagyok,más férfi jár a fejemben. Megbeszéltem vele,azt mondta,hogy hagy időt nekem,türelmes. Előző szakítástól függetlenül kifog bennem alakulni maga a szerelem,kötődés,stb.,ha valóban működünk együtt? Hagyjak időt kettőnknek,vagy először tegyem rendbe magam,azután keressem a társam?
2013. nov. 21. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha még gondolsz az exedre akkor hagyj magadnak 1 kis időt és mikor lezártad a múltat akkor kezd bele 1 kapcsolatba
2013. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hagyj időt kettőtöknek, aztán majd látjátok! Nem hazudtál neki, tudja, miről van szó és adott időt.

Én ilyen helyzetben ismertem meg a férjem.

2013. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ne szakíts vele ezért, és mint látom megértő mond neki h. együtt lehettek (mert ha egyenlőre barát aztán talán más, azzal nagyon nagyot ütsz...) csak te még nem tetted magadban helyre a dolgokat, de ahoz h. helyre tedd kell ő neked szerintem :D lehet h. felajánlja h. kis szünet, dee neki nagyon rossz lesz szerintem, szóval nagyon jól meg kell gondolnod, és mond el neki amit itt leirtál h. lelkiismeretfurdalás, h. nem akarod kihasználni... és majd ő eldönti h. neki jobb lenne-e igy egy kapcsolat vagy inkább vár amíg tiszta lesz az ügy :D remélem tudtam segíteni :D
2013. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,elmondtam neki is minden gondolatom a dologról,és azt mondta,hogy türelmesen vár,és majd meglátom,hogy sikerül-e teljesen lezárnom. Fontos vagyok neki,és nem akar elveszíteni,ezért is aggódom,hogy minél több idő telik el,annál nagyobb fájdalmat fogok neki okozni,ha esetleg tényleg nem tudok túllépni az exemen. Bár ilyen egyszerűen nem létezhet,idővel csak elfelejtem...
2013. nov. 21. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Szakíts vele. Én 5 hónapja szakítottam a volt barátommal, még mindig szeretem, gondolok rá, ha megváltozna, újrakezdeném vele. Én is ismerkedem, randizom, jól érzem magam bizonyos pasikkal, már-már úgy érzem, működhetne köztünk, jó lenne, de mindig kivétel nélkül előjön az exem és az iránta érzett dolgok, szóval nem hülyítem őket, megmondom nekik, hogy bár jó lenne, ha menne, de nem tudok még szeretni mást. Ez a legtisztább és legegyenesebb.
2013. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aki egyik kapcsolat után a másikba lép, azt kapcsolatfüggőnek nevezik. Az ilyen emberek képtelenek "boldogok" lenni kapcsolat nélkül. teljesen mindegy, hogy szerelmes-e vagy se, csak legyen valaki mert ha nincs askkor hiányérzet meg izéé... az ember egymaga is lehet boldog, ezt nevezik önmegvalósításnak példáúl. Én legalább addig vártam volna az újjal,amíg le nem zárom magamban az előzőt. Ekkor az embernek szüksége van egy kis vizsgálatra: Hol rontottam el? Mi volt a hiba? Miből tudtam volna kihozni a legtöbbet? Hogyan tovább? stb...


azt mondják, hogy egy új szerelem elfedi a régit, de veled mi lesz? Mentálisan összezavarodhatsz, nem találhatod a heled a világban és ki is éghetsz... szóval én sem mondom azt hogy szakíts, de azért ne legyél vele, hogy elfelejtsd az előzőt....

2013. nov. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben voltam, mondtam a srácnak, hogy legyen szexkapcsolat, mert még nem vagyok túl az exemen. Ő is azt mondta, hogy türelmes és vár, ameddig kell.

De aztán ahogy randizgattunk is közben, egész hamar beleszerettem, alig 5 hónap kellett, hogy az exem már eszembe se jusson :)

2013. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla,hogy kihasználnám,és felejteni szeretnék. Nem akartam kapcsolatot,előtte is voltak jelentkezők,nem is érdekeltek. Ő viszont más,megtetszett első pillanattól kezdve,megismertük egymást,és tényleg olyan ember,akire mindig is vágytam,és csak arra gondoltam,hogy b.sszus,miért nem őt ismertem meg hamarabb... Nagyon jól érzem magam vele,és éppen ezért nem akartam őt elszalasztani,mert úgy gondoltam,hogy ilyen remek srácról nem csúszhatok le,csak azért,mert nem rég dobtak ki. Persze,jobban meg kellett volna fontolnom.
2013. nov. 21. 23:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem csak én fiú vagyok és 5 hónapja szakítottunk de nincs nap, hogy ne gondolnék rá. Beszélgettem lányokkal, de félek, hogy félreértenének. Ebben az állapotban max. barátként tudnám őket kezelni (amire szükségem is volna) de semmi több, mert nem akarok hazudni senkinek, se magamnak. Ismerem ezt az érzést de nem tudom mi lehet rá a megoldás. Ha bízol a fiúban, akkor talán ő segíthet elfelejteni. Én elmegyek külföldre szerintem és új életet kezdek, lezárok mindent ami ide köt. De az a baj, hogy őt így sem fogom tudni elfelejteni. Nem tudom mi legyen de ha valaki tud valami tuti megoldást az szóljon :) Ha lenne olyan injekció amit beadok magamnak és csak őt felejtem el, akkor sem adnám be, mert tudom, hogy ha bármikor bármi miatt hozzám fordulna biztos, hogy segítenék.
2013. nov. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 2 hónappal az első szakítás után jöttem össze a másodikkal.


Azt mondta adjak neki esélyt...tudta hogy még szeretem az exem, tehát nem hazudtam...de azt mondta próbáljuk meg.


Beleegyeztem.


1 hónappal később teljesen véletlenül összefutottam az exxel, dumálgattunk. Én szabadulni akartam....de egyfelé mentünk, így jött ő is a hévre. Ott aztán ahogy beszélgettünk, egyre közelebb hajolt, és többször is megcsókolt, én meg nem tudtam fékezni az érzéseimet. Minden amit addig elnyomtam, felszínre került.... a szexet is felajánlotta, de nemet mondtam, és el is váltunk amikor leszálltam...


Elmondtam a barátomnak a dolgot, és hogy jó lenne ha szakítanánk mert nem akarom őt bántani azzal, hogy nem sikerült lezárnom érzelmileg a másik dolgot...

Könyörgött, hogy maradjunk együtt, azt mondta megért, és tudja hogy szeretni fogom őt, csak idő kell.

Belementem, de hatalmas hiba volt...


Mikor 4 hónaposak lettünk, a kezemet is megkérte, és utána valami szörnyű módon megváltozott. Azt követelte, hogy suli után rögtön haza, és csak vele beszélhetek, a barátnőimmel ne járjak el, a fiú osztálytársaimmal ne beszéljek...tehát betegesen féltékeny volt minden létező emberre...


A kapcsolat végén, 10 hónaposak voltunk. Egy féltékenységi rohamos veszekedés után azt mondta elmegy megnyugodni. Közben találkozott a haverjával. Elmentek egy házibuliba, és LEFEKÜDT egy másik csajjal.


Mikor ezt elmondta, szakítottam. Nekem a szex már túl sok volt. Azt mondta, ő dönti el mikor szakítunk. És olyan pofont adott, hogy ráestem az ágyra. Aztán mikor összeszedtem magam, visszaütöttem. Majd veszekedtünk. Könyörgött, hogy 1 éjszakáért nem szakíthatok vele...stb...öngyilkossággal fenyegetőzött, szidott, k...vázott....még az anyja is megfenyegetett, ha ott merem hagyni a kicsi fiacskáját, és valami baja esik, akkor tönkreteszi az életemet.

Otthagytam.


Ezzel csak azt akartam leírni, hogy mit hozhat magával az , ha érzéseid vannak az exed iránt, de ezzel együtt kezdesz új kapcsolatot.


Nekem nem jött ki jól. Neked viszont lehet hogy segíteni fog.


Adj időt magatoknak:)


27/N

2013. nov. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!