Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ember miért keresi mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember miért keresi mindig a 'jobbat'?

Figyelt kérdés

Én azt látom megismerkednek együtt vannak xévig aztán (sok esetben) jön egy másik és vége. És akkor ez ismétlődik.

Tök ritka,hogy valaki 'egy életen át' kitart a másik mellett.Nem csábul el, stb.


2013. dec. 14. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elmúlik a szerelem
2013. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez csak manapság van így. A nagyszüleid generációjában még minden rendben volt, mert azok az emberek még képesek voltak felfogni, hogyha megvan a gyerek, akkor már emberségből és kötelességből is együtt kell maradni életük végéig, nem beszélve az unokákról, akiknek szintén példát kell mutatni. Kivételek persze vannak az említett generációban is, de kivétel erősíti a szabályt.
2013. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De szerelem.. mi a szerelem?

Nekem volt pár évig tartó kapcsolatom,sosem éreztem azt a lángolást, de szerettem úgy, olyan mélyen ahogy senkit.(itt még fiatalkák voltunk, tizenévesek, első kapcsolat volt.kommunikáció,problémák megbeszélése okozta a szakítást, nem 3.fél)

Utána jött egy valaki, na ott lángolás volt.De a méllyebb dolog nem.

S mégis, az első mellett, ha nem rontjuk így el kitudtam volna tartani, a második mellett..abban nem vagyok biztos,pedig szerelmesnek éreztem magam.Az elsőnél inkább mély szeretetet.

2013. dec. 14. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
az első az idősebb kapcsolatokra jellemző. rossz volt a sorrended
2013. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hogy nem beszéltük meg rendesen a problémákat*
2013. dec. 14. 13:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem tart örökké. A szüleinket úgy nevelték,hogy mekkora érték a család meg a házasság. Ezért nem volt régen ennyi válás. Mindent megtettek,hogy megoldják a problémáikat.

Mi viszont már olyan szinten másban nőttünk fel (média,internet,felgyorsult világ),hogy hiába is ezt a példát próbálták átadni nekünk nem sikerült belénk nevelni. Azt látjuk,tapasztaljuk,hogy ha meg kell erőltetni magunkat a kapcsolatért de nem megy könnyen, egyszerűen tovább lehet állni.

Ami persze néha elkerülhetetlen. De sok házasság,kapcsolat szerintem megmenthető lenne ha mind két fél egyaránt akarná és tenne érte!

2013. dec. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Régen se tartottak ki többen. Csak válás helyett csalták egymást. Pontosabban a férj a feleséget, hiszen a feleségnek ehhez nem volt joga. Ellenben kislány korától azt tanította neki az anyja, hogy "a jó asszony szoknyája mindent eltakar", magyarán a férj ha hazajön a szeretőtől, várja meleg ebéddel, és ne csapjon patáliát.


Ma egy normális nő (vagy férfi) se csinál ilyet, hanem elválik. Szerintem anmúgy ez az őszintébb viselkedés.

2013. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zakathol ***** válasza:

Az emberi természet alapvetően ilyen. A régi világban is ugyanilyenek lettek volna az emberek, ha olyan nyitott világban élnek mint most. De régen más volt. Falun, kisvárosban, ahogy összejöttél valakivel, onnantól kezdve együtt maradtatok, mert nem jöttek szembe a nők az interneten, a plakátokon, a tv-ben, sőt szórakozóhelyekre se jártak - legalábbis nem olyan formában mint most - stb...stb...


Szerintem. Az emberi alapvető ösztönök/jellem nem változott. A körülöttünk lévő világ és az általa biztosított ingereke változtak. És ezt tartom érvényesnek a "bezzeg a mai fiatalok" jellegű diskurzusoknál is.

2013. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez egy kicsit félelmetes. Szóval beengedek egy embert az életembe, szeretem.Keresztül megyünk egy csomó mindenen.Aztán egyszer csak elhagy.Kilép az életemből.
2013. dec. 14. 14:35
 10/12 anonim ***** válasza:
mások sem élvezik
2013. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!