Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak valóban tartós meleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak valóban tartós meleg kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Mi tart össze hosszú távon egy meleg kapcsolatot?


Mennyire fontos nektek, hogy a meleg kapcsolatotok házasságként vagy élettársi kapcsolatként be legyen jegyezve?


Akiknél ez nincs bejegyezve (hiszen ez eddig nem volt lehetséges nálunk) azok mivel jelezték, hogy véglegesen elkötelezték magukat?



2013. dec. 25. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Nekem fontos, bár még csak 1 hónapja vagyok együtt a párommal, de most úgy érzem, hogy vele szeretném lelélni az életem és a későbbiekben szeretnénk élni a bejegyzett élettársi kapcsolat lehetőségével, ha másért nem, legalább azért, hogy örökölhessünk egymás után. De ez még messze van, de remélem életünk végéig együtt leszünk!


27/F (meleg)

2013. dec. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Komplikato ***** válasza:
87%

A kérdésben nem vagyok kompetens, se szakértő mivel a hetero kisebbségbe tartozom, de ... :D

Volt egy iskolai osztálytársam, ha jól tudom ő most boldog házasságban él évek óta. Mivel németeknél akkor még nem volt ilyesmi, ha jól tudom Hollandiában esküdtek.


Na most ez szerinted tartós? Mi számít annak? Ha 15-25-50 éve együtt vannak?


Másrészt egyik melóhelyemen volt elég sok leszbikus hölgyemény, és ahogy figyeltem elég sűrűn cserélődött szerelmük tárgya. Az az egy aki meg "tartós" kapcsolatban élt és gyereket is szeretett volna, attól meg egy régi partnere csalta el a szerelmét.


Ennyiből én nem vágnák le a kérdésedre semmilyen mélyre ható következtetést. ismertem én hetero férfiból és nőből is olyat, aki hetente mással volt ...

2013. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az én információim szerint egy 5 éves meleg kapcsolat már bőven rekordnak számít. De most 20-30 éves kapcsolatokra kérdeztem, illetve olyanokra, aminek van esélye életfogytig tartania.


Én vallásos ember vagyok. Ráadásul katolikus. Ezért én értem, hogy a házasság szentsége nem jöhet létre. Ezért örülök annak, hogy nálunk van bejegyzett élettársi kapcsolat, tehát a melegek kapcsolatát máshogyan nevezzük, mint a heterókét. Hiszen más.

De mindenképpen jó, hogy van. Hiszen egy tartós kapcsolatban kell egy pont, amikor kimondjuk, hogy mi ezt tényleg komolyan gondoljuk, amikor "szentesítjük a dolgot".


És ott van a család kérdése. Egy hetro párt mégiscsak összetart, hogy saját gyerekeik vannak, ők egy család. Minden lehetőséget rossznak tartok, ahogyan gyerekhez juthat egy meleg pár, ezért én nem is tervezek családot. De ha egy meleg párnak van is gyereke, az biztos, hogy nem lehet a gyerek mindenkinek egyformán a sajátja, és a gyerekhez biztosan tartozik valaki, aki a pár szempontjából kívül álló, tehát biztosan nem olyan a család a melegeknél, mint a hetróknál.

2013. dec. 26. 00:37
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Gyanús, hogy a kérdezővel már beszélgettem itt, mindenesetre nekem az előző kapcsolatom 8 évig tartott, a mostani 4 éve tart, és szerencsére a szeretet tartja össze, nem a gyerek vagy a közös tulajdon vagy más kényszer.
2013. dec. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Vannak. Több 20-30 éve tartó kapcsolatban élő párt ismerek.
2013. dec. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem kérdés hogy vannak, ugyanaz a szitu mint a hagyományos fiú-lány kapcsolatban, nem a nemén, hanem egyszerűen csak két emberen múlik, s ha igazán tiszta szívből szeretik egymást akkor úgy mint anyukádék életre szóló kapcsolatot ugyanúgy csinálnak. Azon reménykedek hogy hátha a közeljövőben a melegek házassága is alapvető jog legyen, tudom már volt erről szó sokszor, de na mi is emberek vagyunk megérdemeljük mi is a házasság szent kötelékét.
2013. dec. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ha a gyerek csak kényszer, akkor az egészet megette a fene.


Én továbbra is azt gondolom, hogy két férfi kapcsolata nem ugyanaz, mint egy férfi és egy nő kapcsolata. Ezért továbbra sem bánom, hogy nem hívják ugyan úgy.

2013. dec. 26. 07:45
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

"Ha a gyerek csak kényszer"

Ha ezt az én válaszomra írtad, akkor úgy értettem, hogy "csak azért együtt maradni, mert már van gyerek, miközben totál elegünk van egymásból". Ilyet láttam párat heteró kapcsolatokban.

2013. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 moonlightsentinel ***** válasza:
95%

"Ezért én értem, hogy a házasság szentsége nem jöhet létre."


Házasság szentsége?! Ne röhögtess! A mai házasságokban mégis mi a szent? Amikor már alig van olyan ember, aki egyszer házasodik életében, és a házasságok 70%-a válással végződik? Amikor minden szаrért elválnak az emberek egymástól? Mégis szerinted mi szent dolog van ebben?

A házasság intézményét a heterók szentből röhejessé változtatták, úgyhogy ezzel az erővel akár a melegeknek is lehetne engedélyezni, semmivel nem csökkenne az értéke.

2013. dec. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mindenki azt gondol a házasságról, amit akar. Viszont akkor az Egyház, és az ahhoz tatozó emberek is azt gondolnak, amit akarnak. Az Egyház azt gondolja, hogy a házasság szentség. Az Egyháznak joga van eldönteni, hogy kinek adja oda a szentséget és kinek nem, és milyen feltételekkel.

Ezzel nem kell mindenkinek egyet értenie, de akik ragaszkodnak ahhoz, hogy az Egyház adja oda nekik a szentséget, azoknak igen.


Az tényleg igaz, hogy mindenből vicc lett csinálva, a házasságból is, a családból is, és mindenből, ami ehhez tartozik. De ez nem az Egyház hibája.

Nekem van szerencsém szép házasságokat és jó családokat ismerni. Ezek túlnyomó többségét az Egyházból ismerem.

2013. dec. 26. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!