Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális, ha úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sanxii kérdése:

Szerintetek normális, ha úgy vélekedek a házasságról nő létemre, hogy felesleges?

Figyelt kérdés
Szerintem az egész hülyeség. Èdesanyám életéből tanulók, a mai napig, s látom mekkora hülyeséget csinált, hogy feleségül ment a nevelő apámhoz. már közel 16 éve boldogtalan. Ezért vélekedem igy.

2014. jan. 8. 11:38
1 2
 1/19 Amélia:) ***** válasza:
91%
Majd ha jön egy arra érdemes személy, megváltozik ez a vélemény...
2014. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
igazad van én is így vagyok vele :)
2014. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pont ettől félek. De nagyon a házasság ellen vagyok. Persze élettársi viszony az még rendben, de házasság az nekem sok.
2014. jan. 8. 11:43
 4/19 anonim ***** válasza:

Manapság már nincs a házasságnak akkora jelentősége és tekintélye mint régen.

Másfelől én sem vagyok házasság párti mert a családom sikeresen lehúzta minden szépségét és tekintélyét a klotyón. Szóval engem is riaszt a dolog.


Másfelől pedig azt vettem észre, hogy egy jól működő kapcsolat papírral és papír nélkül is jól működik, tehát a kapcsolat minőségén nem változtat.


Én sajnálom, hogy így alakult a nézetem ezzel kapcsolatban, mert valahol az sem egészséges, hogy ennyire ellene vagyok, de amilyen gusztustalanul tudják felhasználni a házassági papírt az már több mint sokkoló.

2014. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
apám kihasználta anyámat, lelki terror alatt éltünk 18 évig, utána elköltözött, a fél települést megbas.z.ta, ezért szégyenkeznünk is kell, anyukám belebolondult, most van apámnak egy pénzlehúzós kurv.ája, és sza.rik ránk, a gyerekeire, válás most megy, szóval kösz nem. a környezetemben is sok ilyet látok. és csak idi.ótákkal futok össze ismerkedésileg. inkább maradok egyedül, minthogy legyen egy olyan férjem, aki úgyis idővel megcsal, és lefo.ssa a gyerekei életét.
2014. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez értékrend kérdése, számomra értéket jelent a házasság, függetlenül attól, hogy a szüleim kapcsolata nem volt kifejezetten jó. Nem ebből indulok ki, legfeljebb egy rossz példának tekintem.
2014. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint olyannal, nem a házasság intézményével van gond egyáltalán, az remekül működik, ha megfelelően tekintenek rá. Mint mindig, most is az emberekkel van a baj. Például ha gondok vannak, nem megoldják, hanem egyből mennek válni, meg veszekszenek, különmennek, stb. Igazán kevés ember van aki valóban kitart. Sokan pedig nem veszik komolyan, nem tudják mit jelent a hűség és mindenféle mondvacsinált indokokkal próbálják igazolni, hogy félreléptek, stb.


A házasság remek dolog HA megfelelő társat választasz, mert ez normális esetben [egy életre szól]. Kár, hogy sokan nem tudják ez mit is jelent. A kedvencem pedig az, amikor valaki beírja/magyarázza, hogy [de az élet nem ilyen]. De lehetne ilyen, csak ahhoz akarni és tenni is kéne, hogy úgy legye. Mindkét félnek.


(pölö a gondokat megbeszéljük, ellenállunk a kísértésnek ha lehetőség lenne félrelépni, sőt eleve a helyzetet is kerüljük, stb.)


Meg persze ott a sok boldogtalan házastárs aki a másik fél alkohol/drogfogyasztása miatt boldogtalan, mert tönkreteszik egymás életét így. Az ilyen emberek elé is tükröt kéne tenni egyszer...


A konklúzió az, hogy a házasság alapból egy JÓ DOLOG, DE: jól kell párt választani és nem szabad hagyni, hogy a "rózsaszín köd" miatt átnézzünk a súlyosabb hibákon.

__________


Én személy szerint nagyon szeretnék megházasodni, de még keresem hozzá életem párját. Egyáltalán nem érzem feleslegesnek, sőt szükségesnek tekintem, igaz vallásos vagyok.

Ami felesleges szerintem inkább az, hogy időt vesztegessünk olyan emberekre, "élettársakra", akik nem érdemlik meg. Például ha két ember együtt él és "szeretik egymást", de nem akarnak összeházasodni, az valójában azt mutatja, hogy igazán nem szeretik egymást, mert nem bíznak egymásban és ezért nem akarnak, azaz nem mernek megházasodni.


Szerintem egyébként a tizenévesek "párkapcsolatai" is feleslegesek, mert 95%-ban teljesen gyümölcstelen "szerelmek", amik mind ugyan úgy végződnek: lelki-fájdalommal, nem kívánt terhességgel és sok szenvedéssel mindkét félnek.


Lehet megkövezni. :)


22/F

2014. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Maga a házasság csak 1 szó meg egy gyűrű.

Ha olyannal él valaki, akivel nem jó neki, az csakis az ő hibája.

Anyukád a hülye, ha annyi mersz lenne benne, meg tudná oldani.

De gyáva, ezért szenved inkább.

Ismerek ilyet mást is...

Nem a papír számít, hanem hogy olyannal legyél, akivel boldogok vagytok együtt.

2014. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
De igenis a papír számít, mert az a bizalom jele! Ahogy a hosszú válaszoló írta, ezt sajnos el is lehet szúrni, de ha nem vállaljátok a házasságot, akkor az megmérgezi a kölcsönös bizalmat, és nem tudtok igazi családot alkotni.
2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos felfogás, sok barátnőm házasságellenes. Én meg házasságpárti vagyok, engem meg ezért néznek hülyének (szerencsére olyan házasságban élek, ami rácáfolt erre). Mindenkinek a saját dolga, hogy hogy éli az életét.
2014. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!