Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden pénzemet elszedi, élősködik?

Figyelt kérdés

Párommal nem túl rég bútoroztunk össze.Ő hónapok óta munkanélküli segélyből él,ami mostmár a vége fele nagyon kevés,szinte semmire nem elég.Így elég gyakran kér(t) tőlem kölcsön,még mielőtt összeköltöztünk volna is.

Viszont mióta nála lakom,úgy gondolja,hogy mostmár minden közös,még a fizetésem is...??És,hogy a régi adósságát már meg sem kell adnia?mert alig egy töredékét adta vissza...

Újabban utójavításra, üzemanyagra,fogászra is tőlem kér,de mivel együtt lakunk, cikinek kellene éreznem visszakérni majd? Minden kaját így is csak én vásárolok,ami nem kevés összeg egy 100 kilós ember mellett.


2014. jan. 16. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a párod a férfi.

Mindenkinek vannak rosszabb időszakai. Ha szereted akkor adj neki kis időt (még egyszer KIS időt) hogy rendbeszedje az életét. Ha nem megy akkor lépj le.

(az eddig "kölcsönadott" pénzre szerintem vethetsz egy csinos keresztet)

2014. jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, férfi. Úgy érzem ,elég türelmes voltam hozzá, ugyanis az utóbbi 2 évben alig volt munkahelye,jövedelme.Volt úgy,hogy pénzt kért hűlyeségekre és nem kellett visszaadnia.De mióta ott lakom,olyan nap nem telik el jóformán,hogy valamire ne kérjen.És nem kajára kéri,hanem olyan dolgokra,amihez nekem jóformán semmi közöm(autójavítás,üzemanyag, fodrászat,szivar)
2014. jan. 16. 08:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Én már rég kirúgtam volna.Főleg ha hiányzik belőle az akarat.
2014. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, te egy munkanélkülivel költöztél össze. Ez esetben csak azt kapod, amit érdemelsz, mivel tudtad, mire vállalkozol.


Közös a fizetés csak azért mert együtt laktok (és nem vagytok házasok)??? A pofám leszakad, h némelyekkel mit meg lehet tenni.

2014. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mimidinnye válasza:
Nagyon gyorsan lépj le!! Láttam, hallottam és sajnos átéltem ilyet! tűnj el onnan olyan gyorsan mint ha égne a ház!
2014. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Költőnő? ***** válasza:

munkanélkülit ha jól tudom, csak 3 hónapig kap az ember...

utána szoc segély van.

Nem tudom hol laktok, de ha már dolgozni nem "tud", tanuljon vmit. Munkanélkülin keresztül vannak tanfolyamok és arra az időre folyósítanak is vmit.

Ha zéró szándék van, elgondolkodnék, h "társam" van vagy egy léhűtő, akit én tartok el.

2014. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 PearlDiver ***** válasza:

Szerintem aki nem tudja eltartani magát, ne szivarozzon, járjon BKV-val és szép szerényen húzza meg magát, amíg munkát nem talál. Ha az általa belőtt életszínvonal fontosabb neki, mint az anyagi biztonság, és ezt a te rovásodra valósítja meg, felmerül a kérdés hogy szeret-e egyáltalán, vagy csak épp jól jössz neki?

Az a baj hogy ha vele maradsz akkor vagy minden így megy tovább, és csak egyre jobban megszokja hogy nem kell felelősséget vállalnia önmagáért, vagy elzárod a pénzcsapot de abból meg gondolom balhé lenne. Hát így.

2014. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú.Köszönöm a válaszaitokat.Szinte mindegyikben benne van,hogy mi lenne a helyes,gondolom sokan saját tapasztalatból írtátok.Nekem ez az első ilyen esetem.

Nagyon -nagyon elgondolkodtató.Talán kap még 2 hetet,e hó végéig,ha addigra nem látok benne akaratot...szégyen,nem szégyen,muszáj lesz elköltöznöm tőle,az a kapcsolat végét is jelentené.Bár nem volt célom odaköltözésem után nem sokkal így "elmenekülni".

2014. jan. 16. 13:28
 9/10 Költőnő? ***** válasza:
az h nem áldozod be vkiért az életed, az nem menekülés.
2014. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 PearlDiver ***** válasza:
Bizony nem... menekülni csak a saját problémád megoldása elől tudsz, itt az ő problémájáról van szó amit szépen áthárít rád, szóval ez nem menekülés, hanem visszahárítás.
2014. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!