Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan aki külföldön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan aki külföldön találta meg a párjátés ha igen akkor nem volt akadály hogy nem beszéltétek az adott nyelvet? Hogyan oldottátok meg? L

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek igen.Anglul beszelnek.Nagyobb baj a gyerek.Mert sok eset van itt olyan,hogy a pasi lengyel pl.Az anya magyar itt meg angolul beszelnek.3 nyelv mar tul sok egy gyereknek ugye de angolul meg beszelnie kell.Es eleg sok eset van ilyen.Akkor a harom anyanyelve kozul az egyiket rosszul fogja beszelni es az nem az angol lesz hanem valamelyik szulo anyanyelve.
2014. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
angolul beszéltünk, még meg nem tanultam az ő anyanyelvét, azért 2 év kellett, hogy jól tudjak veszekedni az ő nyelvén../tehát értsem az itteni szlenget is/.A családja nem igazán fogadott be,mert magyarként itt bevándorló vagyok. 20L
2014. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

elso: ismerek egy part, ahol spanyol a srac, magyar a lany es angolul kommunikalnak, valamint mindketten elkezdtek tanulni egymas anyanyelvet is. a gyerekuk pedig mindharom nyelven megert es beszel mindent. latszolag teljesen normalisan fejlodik. olyan nyelven valaszol a gyerek, ahogy szolsz hozza :)

lehet, hogy ez nem teljesen normalis, de ha rendesen odafigyelnek arra, hogy ne zavarodottsag legyen a gyerek fejeben, akkor szerintem ez nem okozhat gondot.


kerdezo: kell talalni egy kozos nyelvet, ami altalaban angol, de nyilvan mas is lehet, a korulmenyektol fuggoen. aztan ha annyira komolyra fordul a kapcsolat, akkor en biztos megtanulnam a parom nyelvet is :)

2014. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lengyelekkel véletlenül se kezdjetek!


Amikor külföldön dolgoztam, megismertem egy lengyel lányt. Gyönyörű volt, sokat hülyéskedtünk, össze is jöttünk. Pár hétre rá felpattant az ágyból, hogy kapott SMS-t, hogy a fia beteg. Nézek, mondom hogy KICSODÁD?

Hozzátette, hogy "a fiam. Kórházba vitte a férjem".


21 éves lányról van szó.

2014. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok.Harom anyanyelv sok lesz neki.Valamelyik joval gyengebb lesz mint a tobbi.Meg a ketto anyanyelvuseg eseten is lehetnek problemak.Ismertem itt erdelyi magyarokat es a kisfiuval alig birtam beszelni mert angolul kifogatalanul tudott de magyarul alig.Az anyja meg majdnem sirva panaszkodott,hogy nem erti mert odafigyeltek ra es otthon magyarul beszeltek.
2014. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es: hat ebben az esetben csak arra tudok gondolni, hogy a gyerekek szellemi kepessegeben lehet elteres. mint ahogy pl nekem is jobban megy a tortenelem, mint a matek :)

van ilyen, ugy latszik, ebben sem vagyunk egyformak es nem lehet altalanositani :)

2014. jan. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#1-es vok.Nem lehet altalanositani de a harmat soknak tartom.Anyanyalve az angol lesz egy angol nyelvu orszagban de a tobbi csak tanult.Ha nem is nagyon de erezheto lesz a kulombseg.Na de nem baj vegulis .Ha mar beszelgetesi szinten jo az eleg.
2014. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..igazából németországba fogok költözni a családommal ..az alapfokú angol nyelvvizsgám megvan bár a középiskolát még csak most kezdtem el nem tudom befejezni magyarországon..kint remélhetőleg sikerül megtanulnom németül legalábbis szeretnék ..csak kiváncsi voltam hogy legtöbben hogyan oldották meg az ismerkedést úgy 'általában' mindenkivel de valószínűleg akkor én is megpróbálok velük angolul beszélni..
2014. jan. 24. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha a szülők akcentussal beszélik az angolt, akkor a gyerek is úgy fogja?
2014. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!