Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a barátomat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a barátomat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Nagyon lusta ilyen téren, semmit nem tanul. A félévi bizonyítványában 5 kettes lett! Én elég sokat tanulok, és ez nagyon zavar. Én azért tanulok, hogy majd egy-két év múlva, amikor végeztünk a sulival, jó munkám legyen, és jó életünk. Ő azt mondja, ő is ezt akarja, de nem tesz érte semmit. Anyukája is nagyon aggódik miatta, hogy mi lesz vele így. Állandóan csak gépezik, alszik meg a haverokkal vagy velem van tanulás helyett.

Tudok én tenni valamit? Úgy érzem, hogy amikor felhozom ezt a témát, mindig csak ideges és mérges lesz, de ez így nem állapot! 18 éves elmúlt, itt lenne az ideje kicsit megkomolyodni, felnőni...


17L



2014. jan. 24. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmit.

A helyzet ismerős, egykori barátnőm mindig szekált.

Két út van. Vagy tudsz valamit/megtanulsz valamit, és felépited az életdet, vagy szépen végig slattyogsz az iskolarendszeren, tuti lesz egy állásod (a jó álláshoz nem elég jó bizi, nem ezen múlik, diplomásan bőven olvashatsz le gázórákat) aztán szépen legoldogozod az életedet unalomban.

A kettő között a különbség konvencionális.

Te hajtod a "jó jegyek, egyetem,állás,család,gyerek" konvenciót. És van a másik út, ami bejárható. Mindkettő esetében simán el lehet kallódni.

Én egy idő után meguntam. Zavart az állandó izélgetése, az,hogy nem hagyott békén, nem hit bennem,nem volt velem. Ha a jövőnkről került szó, a baszo--ás lett a vége.


Páros lábbal hajitottam ki. elvégeztem a sulimat azt, és akkor amelyik nekem tetszett, van állásom (jobb mint ami a főiskola indokolna/megengedne) egzisztenciám.

Mi kellett ehhez? Egy nő, aki egy pillanatig nem szivta a véremet.

A srác lusta, és nem tudja mit akar. De könnyen lehet, hogy ha tudni fogja majd felépiti az életét. Nem ő lesz az első, sem pedig az utolsó.

Csak nem veled. Ez már most biztos.

Te ebben a konvencióban gondolkodsz, ő pedig magasról te erre a konvenvióra.

Te nem fogsz leállni a b--tással, mert tudom,hogy nem fogsz.

Ő pedig egyszer megunja és ki fog hajitani. (és még hibáztatni sem fogom érte)

Ő felépiti az életét, te elvégzed a sulidat, mindkettőtöknek lesz állása.

Gondolom addigra simná férjhez mész, és lebabázól 3 gyereket, az 9 év gyes, amig a férjed eltart, és majd elgondolkozol, hogy 4 évesen miértn em tudsz elhelyeszkedni. És rájössz, hogy mennyire semmire nem mentél az izélgetéssel. :)))


/Ne haragudj, a történet valós, az egyik szereplő én vagyok, a másik az exem.

A férje a 9 év gyes alatt majdnem halálra dolgozta magát, nyomorognak.

És nagyon dühös vagyok amikor egy ilyen történet előkerül, ezért az indulat

/

2014. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát attól még, hogy valami jó munkád lesz ami jó sok finom pénzt hoz a házhoz még nem biztos, hogy a jó élet is adott lesz, ha ez alatt a boldogságot érted. Tény, hogy tanulni kéne valamit annak a kölöknek. Úgy konkrétan rá kéne jönni, hogy mihez ért, mihez volna kedve, próbálgatni kéne dolgokat mutatni neki. Valamennyire csak ismered, akkor tudod, hogy miben ügyes, és a szerint ajánlhatnál neki valami szakmát. Aztán lehet rákap, és ha érdekli valami tuti, hogy megérti azt, hogy ha azt akarja csinálni ahhoz jól kell tanulnia, és meg is fogja tenni, de nem azért mert majd dejól fog vele keresni hanem mert tudja, hogy amit csinálni fog azt élvezni fogja. Szóval a képességeinek megfelelő szakmát kell találni neki.
2014. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak emberek akik tudnak küzdeni célokért, és vannak akik nem. Nyugodtan hozd szóba azt, hogy a jövőben nem egy lecsúszott munkást képzelsz el magad mellé, hanem egy sikeres egyetemet végzett férfit.


Minket 13 évesen (már több mint 20 éve) osztályfőnökünk jó pedagógiai érzékkel elvitt egy szakadt gyárba gyárlátogatásra, ott sokan ráébredtünk, hogy tanulni kell.

2014. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jéééé tiszta én..:D


Különc vagyok, az IQ szintem kissé magas.. Így az alapvető tanulásos dolgok hidegen hagynak és nem érdekelnek..


Jelenleg a seregben szolgálok, az IQ-m nagy részét feltalálásban kötöm le.. Rendezvénykét, adomány gyűjtéseket szervezünk nagy családos embereknek, Boldog párkapcsolatban élek, és olyan dolgokat találtam fel, amiket ha megvalósítok az elkövetkezendő 10 éven belül valamikor, nyugdíjba mehetek már 32 évesen is akár.. :3


22/F

2014. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!