Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni, ha észrevette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha észrevettem magamon, hogy évek óta nulla az érzelmi intelligenciám?

Figyelt kérdés

26 éves egyedülálló, fővárosi férfi (a felfogásomat tekintve inkább kisfiú) vagyok. Soha nem volt még barátnőm, mert túlságosan lefoglalt az iskola és a munka. Valójában eddig ebben a tudatban éltem, hogy ezek miatt nincs barátnőm, de rájöttem, hogy azért, mert szinte semmi érzelmi intelligenciával nem rendelkezem. Nem tudom magam hatásosan, logikusan, ésszerűen kifejezni, ha például komolyabb vitába keveredek, emiatt mindig alulmaradok az amúgy racionális elveimmel. Sokszor kerültem olyan szituációba, amikor nekem volt igazam, de a körülöttem lévők úgy csavargatták, hogy végül a saját állításom lett a valótlan. Szeretek hozzászólni bármihez, szinte mindenhez, de nem szeretnék belemélyülni teljesen a kivesézés szintjére, emiatt felületesnek tűnök, amiben ugyan van némi ráció, ám csupán annyi az egész, hogy nem túlzottan köt le a mások problémája, ha jómagam is milliónyival rendelkezem, viszont máskor meg szinte belemászok mások életébe, kissé túlozva ugyan, de olyan szinten kezdek faggatni valakit a magánéletéről, hogy utána kezdek el gondolkodni, hogy úristen, nekem ehhez mi közöm?


Nem tudom mi bajom van, sok minden érdekel, sok mindent tanulok, de amikor beszélgetni kell, amikor társaságban valamiről ki kell fejteni a véleményemet, akkor nem tudok megfelelően érvényesülni.


A nők terén ez meg óriási hátrány, mert ők sablonosnak, egyszerűnek, puritánnak gondolnak, pedig sokszor, amikor egymagam vagyok az albérletben, sok dologról szokott pörögni az agyam, és olyankor olyan jó lenne kibeszélni mindent valakinek, aki ott lenne mellettem. De amikor meg kisebb társaságba kerülök, olyankor nem élek a lehetőséggel, vagy amikor megszólalok, akkor valami mindig balul sül el: félrehallom a mások mondanivalóját, leesik közben a telefonom, vagy hülyén fejezem ki magam, csupa olyan helyzetekbe kerülök, amiben úgymond beégek, besülök. Egyszóval nincs érzékem az emberekhez, nincs érzékem az érzelmekhez, az indulatokhoz, pedig van néhány olyan ember a környezetemben, akik komolyabban érdekelnek az átlagnál, de valahogy nem értem az emberek működését, a kapcsolatokat, az összefüggéseket, hogy mi miért van. Sokszor megértek elsőre mindent, még én "oktatom" ki az ismerősöket, ha valamit rosszul tudnak, máskor meg úgy rágják bele a számba, hogy végre felfogjak alapvető dolgokat, fogalmakat.


Szerintem nem vagyok normális és diliházban lenne a helyem, vagy egy lakatlan szigeten, ahol eléldegélnék Wilsonnal.


Mi a bajom? Mit lehet tenni, hogy érzelmileg, szociálisan - vagy tudja a fene hogy hogyan - fejlődjek?



2014. jan. 28. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű, gyakorolj, és szard le ha beégsz
2014. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erre itt választ fogsz kapni. Bocs, de lehet, hogy orvosi eset vagy.


Ha 18 lennél, jobban megértenélek, de 26 vagy. Ez már nem válik a javadra.


Egy kapcsolat biztosan segíteni helyrerántani téged, de hogy ehhez hogyan állj hozzá - gőzöm sincs.

talán belül kellene megbarátkoznod magaddal és másképpen nézni az embereket. Nem hosszan ecsetelni a dolgaidat sem itt, sem a beszélgetésekkor. Néha a jobb csendben maradni és megfigyelni másokat, kinek mi a véleménye, ebből szűrni le, hogy ki milyen ember.


De ez csak ötlet. Nem vagyok orvosi végzettségű, bocs!


44/F

2014. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kevés az önbizalmad; félsz hogy hülyeséget mondasz, emiatt valóban hülyeséget is mondasz, vagy a bizonytalanságod miatt annak veszik.

Néha kissé, zárkózott, magadba forduló személy vagy, máskor pedig nagyon kíváncsi. Erre nem tudom mi a megfelelő kifejezés, lehet nincs is, csak a hangulatod változó, vagy egyszerűen csak az egyik ember gondja nem érdekel, a másiké meg igen.

Egyébként én is kicsit hasonló vagyok, én pl csak a legközelebbi barátaim előtt tudok teljesen megnyílni, mások előtt ritkán. :)

Viszont egy lakatlan szigeten el lennék :D

2014. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalomhiány. Arra a tényre alapul, hogy nem bízol abban az illetőben, aki véleményt formál, és a beszélgetésekben, vitákban képvisel téged. Tehát te, saját magad! Jobbnak látod, ha inkább hallgatsz, ugyanis bebizonyosodik, hogy az érveid, nézőpontjaid nem állnak meg mások előtt!!


Viszont így is némileg előrébb vagy mint valamennyi ember, akik a látszatot akarják fenntartani. Téged zavar a probléma, innentől kell a cselekvő emberré válni. Hogyan? Rohadt nehéz. Képekben: úgy kell átjutnod a szobákon, hogy most beléptél az elsőbe, és a villanykapcsolót keresed. A sötétben össze vissza ütöd magad, tapogatózol hogy tovább juss, egyáltalán megtaláld a következő ajtót. Mikor megvilágosodik, arra döbbensz hogy a következő ajtón nem kilincs van, hanem olyan csavarok aminek öt lapja van! Eszközt kell találnod, vagy készítened, hogy tovább juss..


Hogy fejlődj? Meg kell ismerned az embert, mint lényt, a természetét, a motivációit.. Magaddal kezdd, mert a legtöbb tulajdonság egyetemes. Ha megismered magad, megismersz mindenkit (nem ritkán jobban, mint az illető saját magát). Meg kell tagadnod a hazugságokat, mert csak az mehet tévútra, aki ebben maga is asszisztál. Stabil alapokat kell lefektetned, amikre az életed építheted. Mivel a munka nagy része a tied, és rohadt nehéz, az emberek 90%-a nem tud érdemben segíteni, hívj meg egy sörre valahol a moszkva téren (nekünk az marad), és ha úgy érzed tudok neked kardinális információkkal segíteni, felnyitni a szemed, fussunk össze beszélgetni! Azt hiszem, tudok segíteni, de annak, hogy itt írogassunk nem látom értelmét. Veled egykorú vagyok, három éve viszont legalább annyira elveszett voltam, mint te. Egy tucat fontos tudás birtokában másképp fogsz gondolkodni és cselekedni is, nem 3000 kérdésre keresed a választ igazából, hanem 12-re!! Írj bizalommal!!


Egyéb iránt a Wilson a betegség, egy tenisz szett, vagy House barátja??

2014. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi,nekem is...☹F
2014. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 menta34 ***** válasza:

Gondolom erre a Wilson-ra gondolt:

[link]


Kérdező, ez egyértelműen önbizalomhiány szerintem is. Beszélgess nőkkel kettesben, élőben .. nem kell randi legyen feltétlenül, a baráti jelleg is tökéletes.

2014. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Joola ***** válasza:
olvass pszichológiai témájú könyveket, nagyobb rálátást enged az emberi működésre!
2014. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!