Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Családfüggőség! Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családfüggőség! Szerintetek kezelhető valahogyan a párom családfüggősége, ami szerintem már túlmegy az egészséges határon?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi, ez a helyzet menthető-e valahogyan? 2 év 8 hónapja élek párkapcsolatban egy kedves, aranyos, rendes, humoros, érzékeny férfival. Megközelítőleg két éve lakunk is együtt, miattam költözött át egy vidéki kisvárosból az én városomba. De mintha lelkileg egyáltalán nem "költözött" volna el otthonról, ugyanis ennyi éves létére ragaszkodik az állandó hazajárkáláshoz, (korábban az otthonalváshoz is, ezt most nagy nehezen már kezdi mellőzni), holott van saját lakása egy nagyvárosban, és barátnője (én). Ez normális? Nemrég olvastam egy cikket a családfüggő férfiakról, és nagyon úgy érzem, párom is ebben a "kórságban" szenved, amihez sajnos a családja is nagy mértékben hozzájárul az állandó mindennapos telefonálgatásokkal, és a beteges mértékű ragaszkodással.Most már ott tartunk, hogy szerződésszerűen számolgatjuk, hogy a hétvégéket hogyan osszuk, be, és ha ő már csak kéthetente jut haza, azt ő borzalomnak éli meg, és közli, Te győztél, valamint azt, hogy akkor mivel az én szüleim a saját városomban vannak, én se menjek el akkor hozzájuk, ahogy ő sem tud az övéihez, mert így igazságos. Lehet ezt a "kórságot" valahogyan kezelni?

#családfüggőség #anyuci fiacskája
2014. febr. 4. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki hogy a ti otthonotok is van olyan kényelmes és jó mint a szüleié, ha jól érzi magàt a sajàt otthonàban , és elkényelmesedett, nem fog mindig hazarohanni, nyilvàn a vàltozàs is nehéz volt neki de idovel lassan ràjon o is hogy fel kell nonie . Esetleg kikérheted a tippjét neki tetszik e a lakàs így talàn ha kicsit o rendezkedne otthonosabbnak élné meg. Bàr nyílvàn mint a szüleinél alvàs ez is meg fog majd szüni hogy àllandóan eljàr. Semmi esetre se tiltsd neki hogy pàr hetente elmenjen . Annyi belefér , idovel meg ritkul
2014. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de neki nem elég pár hetente... ő minden héten egyszer legalább találkozni akar a szüleivel...neki erre igénye van, azt mondja... de akkor hogy lesz/hogy akar majd saját családot? Vagy akkor is majd rohangálni akar haza, hogy ebből álljon az egész élete?
2014. febr. 4. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy vidéki srác miattad költözött vadidegen helyre, ahol nem ismert senkit, ahol azért akárhogy nézzük is, más minden, mint nála otthon, és ez biztos nem komfortos, otthoni barátok, régi szokások és helyek ezzel "elvesztek" neki, biztos gyökértelennek érzi magát és nehezen barátkozik, ezt azért meg kéne érteni :)

Ahogy azt is, hogy hiányzik a család-nekem is hiányozna.

Azért egy ésszerű határt kell szabni a dolgoknak, de te is tehetsz engedményeket: hazamész vele, vagy te hívod meg hozzátok a családját, a helyi barátait, stb.

Két hetente egy hétvége azért elég kéne hogy legyen.

Szerintem ha látja, hogy segíted, ő is megértőbb lesz ha kettesben akarod tölten9 a hétvégéket :)

2014. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fuss! Menekülj!

Az én kapcsolatomnak, most lett vége. Nekem a barátnőm 26 évesen olyan függőségben élt a szüleitől, hogy az hihetetlen. Fájni fog, de inkább ugorj ki, mert végül úgy is rámegy a kapcsolatotok. Jobb előbb túlenni rajta. Tanulj az én hibámból és ne tedd tönkre magad lelkileg miatta.

2014. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Menekülj! Saját tapasztalat, soha nem lesz vége.

Ha esetleg komolyabbra fordul a dolog, netán gyereketek lesz, arra is rátelepdek. Te meg lesheted kívülről, és bólogathatsz kedves anyósnak, hogyan kell gyereket nevelni. Hagyd anyuci kicsi fiát, had pátyolgassa a mami.

Te meg keress egy felnőtt pasit.

2014. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen...ebből látszik, ki mennyire másképp látja... menekülj...no igen, ez is egy megoldás lenne... és felnőtt férfit keresni... csak az a "baj" hogy szeretem...és eddig bizakodtam, hogy hátha ő is hajlandó engedményeket tenni, és kigyógyulni ebből...ha egyáltalán ki lehet... ki lehet?
2014. febr. 4. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Szerintem ez például ez egy fontos kérdés egy kapcsolatban h ki mennyire családcentrikus,ez olyasmi ami ha nagyon különbözik,akkor a másik nem is érti mi van.

Nem,ebből nem lehet kigyógyulni-valakit így neveltek,másokat meg amúgy.

2014. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni, mert én is ilyen helyzetben vagyok a Párommal, csak mi még nem élünk együtt és nem vagyok benne biztos, hogy fogunk 5 éven belül.

Nem irigyellek. Nálunk is lesz ilyen kórság később ha együtt akarnánk élni. Sajnos itt is jelen van a családfüggőség és ebből szerintem sok problémánk lesz, mert én nem akarok (már ha egyáltalán sikerül összeköltözni) éveken keresztül a családjával élni, mert addig ő nem lesz önálló ember érzelmileg. Egy dolog, hogy dolgozik és magát már eltartja de minden másban teljesen olyan mint egy tizenéves akinek nagy mértékben szükség van az anyjára főképp... Én képes lennék elmenni miatta majd 100 km-re a családtól, ő meg a szomszéd városba nem akar. Mindig azt a lehetőséget emlegeti hogy majd együtt náluk - ahol hozzáteszem egy szabad ágy nincsen számomra ha a testvére is kapcsolatban van valakivel és ez így lesz amíg valaki onnan el nem költözik tőlük. Évekről beszélünk. Én nem akarok majd vagy 5 vagy több évig különélni és egymáshoz járkálni. Pénzügyileg amit erre ráköltünk, a közös lakra is ráfordíthatnánk...

2014. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

3-asnak:


Igazad volt abban, hogy ő is felvállalta a költözést, stb...de ő ezt tudta, hogy mit vállal! Amúgy meg mindig az a magyarázat, hogy az ő családjukban nagyobb az összetartozás= kevésbé képesek egymástól függetlenül élni a saját életüket, és nem mindig a másikkal foglalkozni. Számomra ezt jelenti... és sajnos lehet ezen tényleg nem tud változtatni majd...tán nem is akar

2014. febr. 4. 16:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de fölösleges volt feltenned a kérdést. Te már eldöntötted, hogy bármilyen rssz, akkor is vele maradsz. De előre szólok, bele fogsz őrülni, ha már így is ki vagy akadva rajta, Mondtam, hogy nem lesz könnyű és azt is mondom, hogy fájni fog, de hosszú távon jó döntés lesz. (4es voltam)
2014. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!