Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek 1 buddhista és 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek 1 buddhista és 1 mormon vallású ember alkothat 1 párt?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
a mormont nem is ismerem :) Én meg tudod megvagyok keresztelve, bár ilyen idősen rájöttem hogy realista vagyok :) ami nincs az nincs
2014. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert a barátnőm mormon,én pedig a buddhizmussal szimpatizálok.
2014. febr. 9. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem, egy kapcsolatba elég egy buta ember. Legalább az egyik fél legyen épeszű.
2014. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mind a ketten normálisak vagyunk.
2014. febr. 9. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ha bármelyik vallás gátat képez két ember kapcsolata közt, akkor az a vallás minden, csak nem jó. De tudtommal se a buddhizmus se a mormon vallás nem tiltja a párkapcsolatokat.
2014. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vallásnak kellene eldöntenie, hogy összeilletek-e vagy sem. Szerintem simán alkothattok 1 párt, persze ahhoz kell az, hogy ne a vallás alapján ítéljétek meg egymást.


Egyébként ez a vallás dolog nem csak párkapcsolatban, hanem akár barátkozásban is akadály néhány ember számára.

Nekem például van egy erősen keresztény havercsajom aki tudja, hogy én mennyire nem szeretem ezt a vallást (habár elvileg keresztény vagyok...de jobban vonzz engem is a buddhizmus például), mégse bélyegez meg emiatt. Elfogadja, hogy mások a nézeteim és kész.

2014. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én mormon vagyok, így saját hitem szempontjából tudok válaszolni.

Elvileg bármilyen vallású házastársa lehet egy mormon egyháztagnak. A mi egyházközségünkben is előfordul sokféle, vallási szempontból vegyes házasság.


Ugyanakkor Jézus tanácsként (és nem parancsolatként) azt mondta, hogy "ne legyetek eltérő igában".

Egy mormon egyháztag boldogságához a boldog családi kapcsolatokon kívül hozzátartozik az is, hogy eleget kíván tenni keresztelkedési szövetségének, sőt örökkévaló házasságot szeretne kötni a házastársával. Ez utóbbi akkor lehetséges, ha a házastársa is érdemes mormon egyháztag.


Mormonnak lenni nem egy világnézet, hanem egy életmód, fontos, hogy a házastársak életmódja, világszemlélete kompatibilis legyen, hogy harmónikus családi életet élhessenek és szeretetben, egyetértésben nevelhessék gyermekeiket.


Az Egyház azt tanácsolja a nőtestvéreknek, hogy elsősorban érdemes mormon papságviselővel kössenek házasságot és azt tanácsolja az érdemes egyháztag férfiaknak, hogy érdemes egyháztag nőtestvért keressenek.


Remélem segítettem.


Üdvözlettel:

Levente

2014. febr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!