Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk és férfiak, mit szólnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk és férfiak, mit szólnátok, ha a barátnőtök/feleségetek az akaratotok ellenére döntene amellett, hogy gyereket vállaltok?

Figyelt kérdés

Persze nem tizenévesekre vonatkozik a kérdés, és nem is friss, párhónapos párkapcsolatra. A szüleim régóta ismerték egymást távolabbról, mielőtt járni kezdtek, egy év együttlét után házasodtak. Az esküvőre néhány hónappal közölte anyám, hogy teherbe esett, pedig korábban abban állapodtak meg, hogy várnak pár évet a megfelelő anyagi körülményekre. Elvileg ugyebár fogamzásgátlóval védekeztek, gyakorlatilag semmivel. 22 és 26 évesek voltak.

Ma tűnődtem ezen és arra jutottam, nem valószínű, hogy meg tudnék bocsátani. Főleg ha a partnerem amolyan anyámra jellemző "Ne hisztizz már!" közönnyel kezelné a háborgásom. Hiába szeretem mindkettőjüket, hiába köszönhetem a kis "füllentésnek" a létezésemet, akkor sem. Szerencse, hogy lányként ilyen élményben nemigen lehet részem.

Ti mit gondoltok?



2014. febr. 16. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

azt gondolom, hogy a férfi védekezzen ha nem akar gyereket


30+F

2014. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
En benne lennek es orulnek es neki :) hogy akit szeretek attol lesz egy kis gyerekem :)
2014. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a régi világban ezt még meg lehetett tenni, nőként, ma már repülne az ablakon egy ilyen nő..
2014. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Feltűnt hogy olyan világban élünk ahol a nő rendelkezhet a párja életének alakulása felett gyerekvállalásban, de fordítva nem?


-hogyha a nő gyereket akar, de a férfi nem, abból gyerek lesz

-hogyha a nő nem akar gyereket, de a férfi igen, abból nem lesz gyerek


Az anyák rendelkezhetnek az anyaságuk felett, de az apák nem az apaságuk felett.

2014. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztességes a férfival szemben, hogy a nő csak úgy abbahagyja a fogamzásgátló szedését a férfi tudta nélkül. Ezt nőként mondom.

De apukád nyilván azért békélt meg ezzel, mert valószínűleg ő is vágyott már a kisgyerekre, csak az anyagiak miatt gondolta úgy, hogy kicsit később ideálisabb lenne.

Szerintem inkább örülj, hogy együtt maradtak és végül is mindketten akartak.

2014. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
en nagyon kiakadnak,es talan ott is hagynam.persze a gyerekkel törödnek ettöl függetlenül...
2014. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

4-sel nem értek teljesen egyet

A férfiaknak annyiból könnyebb a helyzetük, hogy bármikor leléphetnek egy kismama, egy kisgyerekes anyuka mellől, és ez sokszor meg is történik. De az anyukának örökre ott marad a gyerek, övé a felelősség. És ez sajnos akkor is megtörténik, ha közösen döntenek úgy, hogy szeretnének babát, csak közben az apuka meggondolja magát, az anyuka meg nem gondolhatja meg magát.

És az sem igaz, hogy ha a nő nem akar gyereket, akkor nem lesz. Ismerek olyan párt, ahol a férfi eldobta a nő gyógyszerét, hogy ő márpedig gyereket akar.

2014. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7:


De az esetek többségében inkább az a jellemző, hogy a lelépés után a hatóság vagy az anya megtalálja az apát és gyerektartás fizetésére kötelezik.


"És az sem igaz, hogy ha a nő nem akar gyereket, akkor nem lesz. Ismerek olyan párt, ahol a férfi eldobta a nő gyógyszerét, hogy ő márpedig gyereket akar."


És itt hol volt arra kényszerítve, hogy gyereke legyen? Akkor simán nem szexel a férfival. Vagy elmegy a boltba és vesz egy másik doboz fogamzásgátlót.

2014. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy nőt is zsarolhat ugyanúgy érzelmileg a férfi, hogy elhagyja, ha nem szül neki, mint ahogy a nő a férfit.
2014. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy látom, sokan a terhesség tényét helyeztétek előtérbe, számomra a hangsúly inkább a hazugságon, a bizalom semmibe vételén van. Valahol persze jogos, hogy lehetett volna gumit húzni, ugyanakkor aki nem bízik meg az adott nőben annyira, hogy higgyen neki ebben az témában, az ne vegye feleségül.


("Szerintem inkább örülj, hogy együtt maradtak" - Megjegyzem, nem maradtak, de mivel más miatt mentek szét, illik kitennem a zárójelet.)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. febr. 16. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!