Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan működhet jól egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működhet jól egy kapcsolat ekkora korkülönbséggel?

Figyelt kérdés

Lány 20 éves, férfi 33.


Nagyon hasonlóak, mindenben egyezik a véleményük, megértik egymást, minden stimmel, csak a korkülönbség siralmas!


Ha vállalják ezt, és a nagy korkülönbség ellenére is együtt akarnak lenni, hogyan lehet könnyűvé tenni a dolgokat? Hogyan működhet egy ilyen kapcsolat?

Olyanok válaszát várom, akik ilyen kapcsolatban benne vannak/voltak és értelmes válaszokat tudnak adni. Tapasztalatokat elmesélni! Köszönöm :)



2014. márc. 16. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Biztos sok a pasi pénze, így könnyen megy...
2014. márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Hangozzék bármilyen kegyetlenül, a hímek vonzalma a termékeny nőstények iránt, bizony evolúciós sajátosság, az eredményes szaporodást szolgálja. S ki más lehetne vonzó, mint az a nő, aki magán viseli az ifjúság, vagyis az ösztrogén hormon jelenléte, a termékenység jegyeit. Ilyen a fiatal arc, telt ajak, hajkorona, keskeny derék, telt csípő. Lelki vonatkozásokban, az idősödő férfi számára vonzó egy fiatalabb nő hamvassága, életkedve és energikussága.


A nő pedig olyan partnerre vágyik ösztönösen, aki megadja azt a biztonságot, ami az utódok felneveléséhez szükséges. Így vonzó lesz számára az idősebb férfi megállapodott nyugalma, az általa megteremtett anyagi biztonság és élettapasztalat.


Egy idősebb nő számára szintén vonzó lehet a fiatal férfi által képviselt erő, férfiasság. Vagy akár az a „kisfiús” báj, irányíthatóság, ami jól passzol a nő anyáskodó hajlamához. A fiatalabb férfi ugyanakkor nagyon élvezheti a megnyújtott kamaszkor lehetőségét, egy türelmes, elfogadó, idősebb nő oldalán, aki mellett nem kell felelősséget vállalnia.


Ám ez a természetes vonzalom önmagában igen kevés a tartós kapcsolathoz. Mi történik, tíz, húsz év múlva, amikor a nő már nem annyira ifjú? Mi van akkor, ha később kiderül, hogy az idősebb partner bölcsességnek hitt élettapasztalata nem más, csupán életkori előny? Milyen kapcsolati bonyodalom származik abból, ha a fiatalabb fél saját gyermeket szeretne vagy nyűggé válik az idősebb fél által megteremtett életvitel és a fiatal fel akarja építeni a sajátját? Tud és akar-e vajon a fiatalabb férfi, felelős felnőttként működni, mikor idősödő nőnek szüksége lesz rá?

2014. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű. Nem a "társadalmi normákkal" kell foglalkozni, hanem a saját boldogságotokkal. Ha Ti jól érzitek magatokat egymással, jól kijöttök, hasonló a gondolkodásmódotok, szeretitek egymást, akkor teljesen mindegy, hogy 13 év van köztetek. Nem kell mások véleményével foglalkozni, legyetek boldogok együtt, ha ezt szeretnétek! :)
2014. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szálab ***** válasza:
74%
Nos szép dolog a szerelem, de az a 13 év mindíg meg fog maradni. A külvilág teljes kizárása mellett perfect, még a szűkebb baráti kör egy része is konfliktus-mentes lesz. Ellenben mindíg lesznek különböző parák, vagy megtanultok együttélni és kíbírjátok a többségi társadalom bújtatott vagy néha kevésbbé bújtatott rosszallását vagy előbb-utóbb finito. (volt egy-két személyes tapasztalat, csak az alpján írtam)
2014. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már ott leragadtam, hogy a 20 éves lánynak annyi esze van, hogy T/3-ban beszél saját magáról és a pasasáról...Így egyértelmű a válasz, hogy mit akar egy 33 éves egy 20 évestől...;)
2014. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem siralmas a korkülönbség. Éppen ezért fogja megbecsülni jobban a nőt. Egy 20 éves nő már érett. Egy 33 éves fiú még éretlen. Szóval nagyjából egy szinten vannak. Nekem volt egy 10 évvel idősebb barátom. Sajnos ki kellett szállnom a kapcsolatból bizonyos okok miatt. Azóta sem és azután sem voltam senkivel annyira összhangban.
2014. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1) Köszönöm, hozta az elvártat, pontosan az ilyen előítéletek miatt ijesztőek ezek a dolgok. Ez annyira primitív!


5) Ezt most nem igazán értem, kívülállóként írtam le a történetet, ez akkora hiba?


A többieknek nagyon köszönöm!

2014. márc. 17. 07:25
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 21:07


Már begbocsáss, de egy 33 éves férfi (és nem fiú) mire fel lenne éretlen?! Az én párom is annyi és megsúgom neked, sokkal több esze van mint egy "20 évesnek"...jessszus isten...

2014. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na és,ha több esze van? A szerelemben nem számít ekkora korkülönbség. Nem feltétlenül érett egy 33 éves férfi.Sokkal később érnek mint a lányok.Egy 25 éves nő már biztosan van olyan érett, ha egy kategóriában vizsgáljuk.

20 éves még lehet fiatalabb,de melléalakul idővel. A lányok hamarabb érnek.

2014. márc. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!