Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párokhoz szólna a kérdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párokhoz szólna a kérdés?

Figyelt kérdés

Párok, ti hogy oldjátok meg a vitákat, illetve hogyan kerülitek el őket? például ha egyikőtök nincs jó passzban, és valami rosszat mondd, aztán ha visszaszóltok, akkor ti lesztek a rosszak...az ilyeneket hogy kerülnétek el?

másik hasonló kérdésem is lenne.

Nap közben úgy volt,hogy egy fárasztó nap után barátnőméknél pihenünk, felmentem 6-kor, 7 ig pihentünk volna, és akkor minden tuti lenne, de nem mert 7-ig valamit kellett csinálnia otthon, aztán mentünk az anyja elé, mert délutános volt. Szóval, én pihenni mentem volna fel, erre ezer dolog lett...este meg barátnőm szinte sírt,hogy annyira jó nap volt ez a mai, és annyira örül,hogy velem tölthette. Nem mutattam neki, bár lehet,hogy megérezte, de én nagyon ki voltam már merülve, és szomorú voltam a jó nap ellenére,hogy egy kis pihenésre nem juthatott volna idő? tehát enyhén haragudtam, és fáradt is voltam, és ezek elnyomták azt,hogy úgy örüljek a napnak, ahogy a barátnőm. Elfedtem, de mikor megölelt, akkor is magához szorított én meg akkor szomorodtam el,hogy és ezt miért nem lehetett volna az ágyon abban a 10 percben, amikor pihentünk? tehát jött ez a sok idegesítő "miért ez?? miért az??" kérdés a fáradtság miatt. Úgy érzem, elrontottam a saját estémet, de mégsem én vagyok a hibás. Valamit elrontottam esetleg? vagy ilyenkor ti szoktatok ezen agyalni? Szokott titeket gyötörni, ha a párotoknak egy nagyon jó napját véletlenül TALÁN elrontottátok, mármint ő nem biztos,hogy észlelte,de ti éreztétek,mintha valamit elrontottatok volna?



2014. ápr. 9. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Hova?
2014. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nos mi úgy csináljuk ha a másik mindenre ugrik, akkor inkább külön-külön elfoglaljuk magunkat, amig kimegy az agyf--z belőlünk. van ilyen napja az embernek, de okosabb ilyenkor ezt észrevenni, egyszerűen az egyik elmegy tv-t nézni a másik meg mondjuk fürödni, és akkor nem lesz vita.
2014. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
mi egy suliba járunk, és sokszor a buszon kap el mindkettőnket a kötekedhetnénk, főleg mikor szexre vágynánk,mert suli mellett arra sincs idő...és akkor ugye a vágytól meg tud veszni az ember, és mondd egy rossz dolgot véletlenül. A buszon barátnőm el tudja foglalni magát, mert ott a telefonja, leáll zenét hallgatni...de nekem nincs telefonom,se semmim amit a buszon hasznosíthatnék unaloműzés érdekében
2014. ápr. 9. 21:34
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagy, van egy másik példa. Amikor semmi sem úgy sül el egy napban,hogy élvezhető legyen, és még együtt sem alhattok, mert a szülők nem engedik, tehát egy kis meghitt összebújós este se jöhet számításba, amikor minden a helyére állhat...ilyenkor mi a teendő? Én örököltem azt,hogy foglalkozom minden apró kérdéssel,mozdulattal, eseménnyel...barátnőm meg enyhe érzéketlenséget örökölt...
2014. ápr. 9. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Barátnőd a Fanni?
2014. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Viktóriának hívják a barátnőm :)
2014. ápr. 9. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 PearlDiver ***** válasza:

A viták elkerülése nálunk úgy történik, hogy ha valami nézeteltérés fakad köztünk, lelassítunk és megpróbálunk egymásra hangolódni, megérteni, hogy mire gondol a másik, mi mozgatja ebben a kérdésben. Ha bele tudunk helyezkedni egymás helyzetébe, sokkal kevésbé esünk bele csapdákba, pl. hogy csak a saját igazunkat szajkózzuk. Ehhez mondjuk kell egy adag empátia, alázat és önismeret, na meg egymás alapos ismerete (ez a legjobb módszer a késhegyre menő viták elkerülésére). Buszon/vonaton utazva pl. nem külön foglaljuk el magunkat, hanem beszélgetünk, vagy segítünk egymásnak tanulni (jó, többnyire én neki), vagy egymás vállára dőlve szundikálunk kicsit.

Ha valamelyikünk nincs jó passzban, csak annyi a különbség, hogy még jobban oda kell figyelni, esetleg figyelmeztetni a másikat, hogy látom, most nem vagy jó passzban, de ne aggódj, itt vagyok, szeretlek.

Fontos, hogy ne tarts semmit magadban, ami a másikat érintheti - ha pl. ennyire fáradt vagy, ne neki kelljen kitalálni, hogy jobb lenne, ha most hagyna téged pihenni egy kicsit, esetleg még oda is ülhet melléd és megsimogathat kicsit. Ha a kapcsolatodban kifejezed a vágyaidat /igényeidet, és odafigyelsz a párod igényeire is, akkor nagyfokú harmóniát fogtok tudni elérni.

24F

2014. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
PearlDiver, ha ezt alkalmazni is tudjátok, megnyertétek az életet.
2014. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez mindenhol előfordul, szóval különösen ne idegeld Magad.

Vannak rossz napjai Neked is, Párodnak is.


Hogy mi hogyan oldjuk meg:

- párom megoldása: hallgatja a kifakadásaimat, védekezésből felveszi a kesztyűt, de csak annyira szúr vissza, mint ahogy én kötök bele... egy idő múlva lenyugszom, és addigra már meg is tudom fogalmazni, mi volt az agyf...sz alapja. Tehát: ő saját magán vezeti le a feszültségemet.

- én megoldásom: szoktam hagyni, hadd puffogjon, de nem veszem fel a kesztyűt, sosem szúrok vissza. Neki kicsit több idő kell, mint nekem, de amint kifúj a mérge, vagy el tud aludni és kipiheni magát mosolygósra, vagy elmondja, mi bántja.


Lényeg: hagyni kell, hogy levezetődjön a gőz, utána meg kel beszélni.

Ezektől nem kell félni, csak meg kell tanulni kezelni. :)

2014. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!