Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagáltam? Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagáltam? Szerintetek helyre lehet még hozni?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal ma, mert nagyon haragudtam rá, és már nem bírtam tovább, egyszerűen betelt a pohár. Másfél éve vagyunk (voltunk) együtt, és már a legeslegelső randitól kezdve folyamatosan késett. Nem 10-15 perceket, hanem órákat, jobb esetben csak egyet. Játszik az ember idejével, ma is megígérte, hogy 8ra eljön hozzám (fél 8kor még szólt is, hogy indul, és a BKV összes vacakolásával együtt sem több 40 percnél az út idáig), és bevágódik 9kor. Egyszerűen már nem bírtam tovább. Vasárnap láttam utoljára, akkor is késett (bár nem volt nagy gond belőle, mert társas összejövetel volt, de még így is 6körül ért oda, a megbeszélt 4 helyett). És nem is csak az, hogy egyszerűen késik, hanem megígéri, hogy oké, igen, ma itt lesz 8ra, és én ha nem is svájci atomóra pontosságot várok, de azért ne egy órát késsen már!


Szerintetek túlreagáltam? Szerintem elég türelmes voltam, amikor másfél órákat vártam rá a hideg buszmegállóban, pedig max fél órányira lakik onnan (de igen, a remény, hogy ááá, biztos elindult már, stb, nem engedi sose, hogy elébe menjek, az ilyen esetekben meg természetesen a telefonom kártyáján nincs pénz, hogy felhívjam, mert Murphy igenis tudott valamit). Túlreagáltam, hogy másfél év után betelt a pohár? Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy ezidő alatt hányszor volt pontos, hovatovább ért volna előttem oda a megbeszélt helyre. Még amikor együtt indultunk is valahova, mindig várni kellett rá, még ha időnk sem mindig engedte (színházi előadásról késni közel 20 percet??? Csoda hogy egyáltalán beengedtek...).


Szerintetek túl agresszív lépés volt a szakítás? Túlreagáltam volna? Nagyon szeretem őt, nem szeretném elveszíteni, de már egy csomószor kértem, könyörögtem, hogy emberelje meg magát, mégsem tette, és figyelmeztettem is, hogy ennek így nem lesz jó vége... Megmenthető még a dolog? Elég feldúltan viharzott el innen, és bevallom, abban reménykedtem, hogy visszajön, de azóta gondolom már hazaért, és hát... nem is tudom. Nem jelentkezett... Viszont jogosnak érzem a haragom, és bár fontos lenne visszakapnom/megtartanom őt, mégsem érezném helyénvalónak a pitizést ezek után. Nem büszkeségből, hanem egyszerűen szavatartásból, hogy megtanulja végre, 22 évesen, a tetteknek és a szavaknak igenis van súlya. Vagy szerintetek nem kéne? Higgye csak azt, hogy dühből mondtam mindezt, és kábé semmi értelme sincs, elég csak megvárnia, hogy lenyugodjak, és minden rendben, mintha semmi se történt volna? Ti mit tennétek? Mit gondoltok?


Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.


21/l


2014. ápr. 11. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ha csak az idő érzelmi tényező nálad akkor igazad van-volt
2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nemdetalánbiztos ***** válasza:

Ha másfél évig ennyire türelmes voltál az nem semmi.

Az is nagy baj, hogy állandóan elkésik, mert hát ki szeret a másik miatt mindig szívni? A másik ok meg ha tényleg sokszor kérted és könyörögtél is neki akkor ráadásul nem is foglalkozik azzal, hogy neked ez probléma. Szóval nem is törődik veled és ha ezen a téren nem foglalkozik a te kéréseddel valószínűleg másba se fog meghallgatni.

2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fish1 ***** válasza:

Ha nem vagy következetes vele, akkor tovább fogja csinálni.

Én tuti nem pitiznék neki, gondolkodjon el magán. Aztán ha úgy érzi, tud (akar) változtatni, akkor majd jelzi.

2014. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Mit értesz idő érzelmi tényezőn? Ezt a fogalmat sajnos nem tudom értelmezni.
2014. ápr. 11. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg úgy van, ahogyan írtad, hogy könyörögtél, pitiztél, stb, akkor ne bánd, hogy kidobtad.

Nekem ez úgy jön le, hogy kb le se szarja azt, hogy mi van veled. (Másfél órát várni télen a buszmegállóban...melyik törődő srác csinálná meg ezt a barátnőjével?)

Megpróbáltad megbeszélni vele, ráadásul többször is, de nem változtatott... Viselje a következményeit.

Nem vagy te kutya, hogy várd, hogy mikor hajlandóak veled foglalkozni.

Keress valaki olyat, aki igenis törődik veled.

2014. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos volt. Ahogy írtad a tetteknek van következménye,egy munkahelyen sem lehet megtenni. ...Neki kellene pitizni nem neked. Ha valóban szeret belátja, és változtatni fog ezen.
2014. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor idővel majd keresni fog? Tudom, hogy nem ismeritek, de van esély rá? Jó lenne, ha keresne...
2014. ápr. 11. 22:40
 8/9 Fish1 ***** válasza:

Ha szeret, akkor igen. De legyél vele következetes, mert ha simán visszafogadod anélkül, hogy megbeszélnétek, akkor ugyanúgy csinálni fogja tovább.

Ha nem keres, akkor meg nem szeret, és ne foglalkozz vele.

2014. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem akarnám, hogy keressen.

Az ilyenek tuti 1-2 hétig tartanák magukat, utána kezdődne előröl az egész késéssorozat.

2014. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!