Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom nagyon önző, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom nagyon önző, mit csináljak, hogy leszoktassam róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal mostanában sok botrány van emiatt! 1,5 éve vagyunk együtt, egyszer szakítottunk pár hónapja. Ő alig vesz nekem valamit, én veszek neki sokszor apróságot, például csokit, ő is néha szokott, de sokkal nagyobb problémák jöttek elő! Egymástól kb. 100km-re lakunk egymástól, de közös suliban tanulunk, viszont külön helyen lakunk ott is. Én pörgősebb vagyok, ő viszont tunyacsáp. Na mivel az első hónapokban nem foglalkozott velem, így kitaláltam, átveszem a férfi szerepét és kezem beveszem az ügyet, viszont pár hét alatt rájöttem, hogy ez nekem nem jó, hogy mindent én csinálok. Miután "tapasztalatokat" szerzett tőlem, már elvitt sétálni néha. Amikor megkérdeztem tőle fél év után, hogy miért mindig csak én veszek valami kis apró csokit, vagy kis cuccot, kedveskedésképpen, a válasz ez volt: nem hitte volna, hogy nekem ez jól esik, ha tőle kapok valamit és nem akarta, hogy azt higgyem, hogy bizony ő ezzel magához akar láncolni. Első 10 perces sokk után pislogtam 3-at, majd sarkon fordultam tőle és elgondolkoztam, vajon tényleg én vagyok-e ennyire hülye? Na nem baj, nem vagyok feladó típus, lépjünk tovább megy ez, ahogyan kell! Én mindenhol elvagyok, imádok csámborogni, de mivel barátom van és imádok vele lenni, így közös programokat szerveztem. Közös programként elvittem őt néha kajálni, sokszor elfogyott a pénze, így vettem neki, nehogy éhen maradjon. Sőt, a barátjával együtt egyszer közösen elmentünk, majd én fizettem a számlát, mert másra nem sajnálom a pénzt, ha jó fej. Imádja a számítógépes játékokat, adtam neki sok ezer forintot kölcsönbe. Ágyban sokkal többet kérnék és nem mellesleg: én megcsinálok olyan dolgokat, amiket csak ő élvez, de ő fordítva már nem csinálja, sőt ha én csak az ő élvezetére hajtok ő kitikkad, ha megemlítem neki, hogy szeretnék már végre ennyi idő után cserébe egy kis masszírozást például... És nem azért nincs pénze, mert kevés van Neki, hanem mert magára költi az összeset. És ha megemlítem neki, hogy mekkora önző, akkor én vagyok a rossz, a hülye, az állat stb... rengetegszer sütöttem már neki sütit, tortát, a kedvenceit főzöm, ha itt van. A barátaimhoz nem hajlandó lejönni, mert ő rosszul érzi magát köztük! A barátom és én egy csoportba járunk és a csoporttársainkkal megyek le szórakozni, magyarán a csoporttársaink a barátaim jóformán! Érdekes, hogy órán és azon kívül suliban milyen jól elbeszélget másokkal, de ha ki kell mozdulni csak úgy, már gond van! A régi itthoni baráti találkozóból is cirkusz volt, de elhúztam magammal, mert ők velük fél évente, ha tudok találkozni, itthon nálunk egyedül pedig nem akartam hagyni! A barátit szeretem, én viszont megakartam az övéit ismerni! Nélküle más, szeretnék közös programokat, élményeket, azt szeretném, ha nem lenne önző, de csak ordítozást és fenyegetőzést kapok érte...

Nem mellesleg nem rég volt egy hatalmas nagy botrány a családnál miatta is és most nincsen jóban a két família. Ezért azt terveztem el, hogy 1,5 év alatt talán annyira megérett a kapcsolatunk, hogy nyáron egy albiba költözzünk és elkezdjünk dolgozni, de ő erre azt mondta, hogy nem akar, otthon akar dolgozni és bevállalja, hogy sokkal kevesebbet találkozunk, ugyanis a családok haragja miatt nem fogunk tudni egymáshoz nagyon sokszor menni. Azt is elmesélte, hogyha keres pénzt, akkor azt magára fogja költeni.

Mit tegyek?



2014. ápr. 22. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
SOS hagyd ott a francba !
2014. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mármint nem csak úgy, hogy vesz magának ezt-azt, természetes dolog, az ő pénze... de ha van pénzem, azt gondoltam, hogy majd én veszek neki valami kis aranyos apróságot, de ő erre nem gondolt, azt is mondta... és mivel nem tud eltenni pénzt, mert ő nem spórolós típus, azt is tudom, hogy annak az összespórolt pénznek se híre, se hamva nem lesz! Egyébként én 24 éves vagyok, ő pedig 25. És elszoktunk menni egymás nélkül is kikapcsolódni, nem lógunk egymás nyakán egyfolytában!
2014. ápr. 22. 19:44
 3/17 anonim ***** válasza:
a barátod zsidó? :) amúgy hagyd el
2014. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Már megválaszoltad a kérdést:


"Első 10 perces sokk után pislogtam 3-at, majd sarkon fordultam tőle és elgondolkoztam, vajon tényleg én vagyok-e ennyire hülye?"


Tudom, költői kérdésnek szántad, de ez nem kérdés, hanem állítás.

2014. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak... Mit szeretsz te ebben a döglött lóban?
2014. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kill him!
2014. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Miért nem hagyod ott ezt a lúzert? Istenem, ennyi észt.
2014. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
csak te küzdesz ezért a kapcsolatért :/ én szakítanék, ennyi. önző, a leírtak alapján nem is akar megváltozni és szeretni se szeret. sajnálom, mert értelmes lánynak tűnsz :/
2014. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2014. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon sajnálom ezt a kapcsolatot, mert imádom, én tényleg szeretem őt és tudom, hogy ő is szeret engem. Nagyon-nagyon szeretem, amikor együtt vagyunk, akkor aranyos és rendes, viszont... ezek szerintem egy kapcsolatban hatalmas nagy problémák... :(
2014. ápr. 22. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!