Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hívják manapság az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Miért hívják manapság az udvarlót barátnak?

Figyelt kérdés
A barát egy olyan udvarló, aki nem akar majd elvenni feleségül, csak megdugni?

2014. ápr. 27. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt hogy következtetted ki, te igen okos?
2014. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi?
2014. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kiss-Kárpáty Ildikó, a gondolatmenete baromira hibás, leginkább azért, mert etimológiai kukacoskodásra alapozva akart messzemenő következtetést levonni.


A nyelvünk folyamatosan változik. Mennyire hallod gyakran manapság azt a szót, hogy "neje"? Gyanítom, hogy nagyon ritkán. Helyette azt mondják, hogy felesége. Milyen gyakran hallod azt a kifejezést, hogy "állapotos", vagy hogy "áldott állapotban van"? Szinte soha. Helyette azt mondják, hogy terhes. A nyelv ilyen: folyamatosan változik. Emögé ostobaság lenne nagyfokú tartalmi módosulást belemagyarázni. Egyszerűen: régen udvarlónak hívták, ma barátnak. (Ami persze újabb szókiforgatásra adhat okot, ugyanis a "barát" szónak már volt egy jelentése, a nem szerelmi értelemben vett barát.)

De az udvarló szót is néha használják (az Alföldön elég gyakran), de csak és kizárólag a komoly párkapcsolatoknál, ahol már feltételezhető a házasodási szándék. (Ebből persze nem következik az, hogy ha valakit nem "udvarló"-nak, hanem "barát"-nak neveznek, ne lehetnének komoly szándékai.)

2014. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az udvarló kiszemeli magának a lányt, és megpróbálja elérni, hogy lefeküdjön vele. A barát volt udvarló is, de megvolt már neki a lány, és valamivel hosszabb távra terveznek. Aztán jöhet a jegyben járás, végül a házasság. De persze bármelyik állomáson megszakadhat a kapcsolat, ettől függetlenül udvarlási fázisban szerintem csak a szimpátiáját mutatja ki a fiú a lány iránt.
2014. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azert, mert régen csak udvarló volt, onnan azonnal jegyben járás, majd házasság..

Ma az udvarló nem vőlegény lesz azonnal, hanem van még egy szakasz, a "barát" szót használjuk, régen ez a szakasz nem létezett.


Én "páromnak" hívtam amúgy a barátomat, amíg nem volt a vőlegényem, majd a férjem.. Mert a barátom szőt nem tartottam colna elég kifejezőnek, az élettársamat nem szeretem, plusz volt időszak,mamikor ez nem is volt igaz..

Az udvarló sem, hiszen már nem csak udvarolt, hanem párkapcsoatban voltunk.


Az udvarlót igazából addig hívták annak, amíg a lány nem választott..

2014. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pár évtizede így hívják, ideje lehet megszokni.
2014. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert manapság ez már nem úgy működik, mint amikor még tényleg udvarlónak hívták. A tényleges udvarlót én sokkal inkább hívnám, a "barát" prototípusának, mivel amikor egy lánynak barátja van, akkor már nem arról szól a játék, hogy megnyerjék egymást, hanem tulajdonképp arról, hogy mennyire lennének jók házaspárként.

Tehát: Azért hívják a barátot barátnak és nem udvarlónak, mert ez a két szó (a barát párkapcsolati jelentésében sem) messze nem jelenti ugyanazt.

2014. máj. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:

Akkor létezik férfi és nő közötti barátság? Vagy nem, mert az barátságba menne át és már nem lenne barátság?

mert a barátok azok szexelnek együtt, de a jó barátok nem.

2014. máj. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!